Wybierz kategorię tematyczną

Kilka tygodni temu trafiła w moje ręce lampa kempingowa Mactronic LT-400L- nowy produkt, polecany ludziom preferującym spędzanie wolnego czasu na biwaku, pod namiotem lub na wyprawach wędkarskich. Jako miłośnik nocnych zasiadek "na grube ryby", nie mogłem sobie odmówić przyjemności przetestowania tej lampy.

 

Polski producent sprzętu oświetleniowego Mactronic zastosował w lampie LT-400L nowoczesny panel LED, który zapewnia emisję jednolitego światła o jasności 300 lumenów. Cztery tryby pracy: 100% mocy, 17% mocy, pulsacyjny i latarka kierunkowa pozwalają na wykorzystanie lampy na różne sposoby.

 

Na początek moją uwagę zwróciła solidna obudowa, która według deklaracji producenta powinna wytrzymać upadek z wysokości 1 metra oraz rozbryzgi wody. Podstawa lampy posiada gumowany uchwyt pozwalający na wygodnie trzymanie jej dłoni oraz na wygodne odkręcanie pokrywy baterii (3 sztuki baterii "R20").

Lampa jest wyposażona w wygodny i mocny uchwyt pozwalający na jej powieszenie w pozycji naturalnej oraz plastikowy haczyk w podstawie, który pozwala powiesić lampę w pozycji "do góry nogami". W dopasowaniu się do warunków terenowych pomaga dodatkowy, przegubowy haczyk dostarczany wraz z lampą.

Po oględzinach zewnętrznych przyszedł czas na testy w terenie, które zarejestrowałem na filmie. Okazją do ich przeprowadzenia była letnia karpiowa zasiadka. Natura sprzyjała testom- ciemna, mglista noc bez księżyca zapowiadała spore wyzwanie dla lampy. Trzeba przyznać, że latarka Mactronic LT 400L poradziła sobie bardzo dobrze w tych warunkach.

Różnorodność funkcji świecenia oferowanych przez tą lampę to dla wędkarza duży plus. Testy wykazały, że przy użyciu 100% mocy świecenia, uzyskujemy bardzo dobre oświetlenie biwaku lub wnętrza namiotu. Źródło światła LED zastosowane w lampie, mimo bardzo dużej jasności nie jest uciążliwe dla oczu. W tym trybie baterie wytrzymują około doby. Tryb pracy z 17% mocą to dla wędkarza strzał w dziesiątkę i moim zdaniem najbardziej przydatna funkcja lampy. To nadal wystarczająco jasne światło do swobodnego poruszania się na stanowisku, nakładania przynęt itp. a jednocześnie zdecydowanie dłuższa żywotność baterii i mniejsze ryzyko spłoszenia ryb na łowisku.
Tryb pulsacyjny to funkcja przydatna raczej wyłącznie turystom, którzy zabłądzili w terenie i chcą dać sygnał, że potrzebują pomocy. W tym trybie lampa może działać nawet 12 dni. Z kolei funkcja latarki kierunkowej, której źródło jest zlokalizowane na szczycie lampy, może się przydać wędkarzom do doraźnego i punktowego oświetlania terenu, lub do zakładania przynęt przy minimalnej ilości emitowanego światła.
Należy oczywiście pamiętać, że z uwagi na spore wymiary lampy, nie zastąpi ona w 100% typowej wędkarskiej latarki kierunkowej np. "czołówki".
Reasumując, przeprowadzony test wykazał, że lampa Mactronic LT-400L to urządzenie godne polecenia wędkarzom preferującym stacjonarne, noce lub wielodniowe zasiadki- zwłaszcza karpiarzom. Cena lampy (około 180 zł) wydaje się dość wysoka w porównaniu do typowych lamp kempingowych dostępnych na rynku, ale trzeba przyznać, że jakość i funkcjonalność produktu Mactronic jest nieporównywalna do konkurencyjnych urządzeń. Solidna, funkcjonalna obudowa i zróżnicowane tryby świecenia to atuty lampy. Jedyną niedogodnością dla mobilnych wędkarzy mogą się okazać spore wymiary i ciężar lampy. Jednak dla karpiarzy używających dużych ilości różnorodnego sprzętu nie będzie to z pewnością przeszkodą.

Tomek1

Komentarze użytkowników

Zaloguj się aby dodać komentarz

https://www.iparts.pl/dragon

Blog Zwędkowani TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich