Wybierz kategorię tematyczną

Jezioro Skulska Wieś położone jest na terenie gminy Skulsk w powiecie konińskim. Teren ten wchodzi w skład Pojezierza Wielkopolsko-Kujawskiego i należy do Pojezierza Kujawskiego.

Jezioro posiada powierzchnię 132,45ha i położone jest na wysokości 86m n.p.m. Średnia głębokość jeziora wynosi 4,3m, a maksymalna osiąga 8,2m. Maksymalna długość jeziora wynosi 2200m, a maksymalna szerokość - 600m. Linia brzegowa o długości 5500m jest słabo rozwinięta. Konfiguracja dna jeziora jest regularna z dwoma głęboczkami (w południowym i północnym krańcu jeziora).

Powierzchnia: 132,5 ha

Średnia głębokość: 4,3m

Maksymalna głębokość: 8,2m

Maksymalna długość: 2200m

Maksymalna szerokość: 600m

Roślinność wynurzona zajmuje 85% linii brzegowej jeziora na powierzchni ok. 10ha pasem szerokości 15m. Stanowią ją głównie: trzcina pospolita (Phragmites communis) oraz sitowie jeziorne (Scripus lacustris) i pałka wąskolistna (Typha latifolia). Roślinność zanurzona reprezentowana jest przez: ramienicę (Chara sp.), mech wodny (Fontinalis antipyretica), wywłócznik kłosowy (Myriophyllum spicatum), rdestnicę połyskującą (Potamogeton cripus) i grążel żółty (Nuphar lutea). Zajmuje ona powierzchnię ok. 14ha i występuje do głębokości 2,5m.

Pozwolenie:

Pozwolenia na jeziora Skulsk i Skulska Wieś oraz pozostałe dziewięć jezior Obszaru Gospodarstwa Gosławice można nabyć od połowy marca:

- u skarbnika Koła PZW w Skulsku (odbiór osobisty);

- w siedzibie gospodarstwa w Gosławicach:

ul. Rybacka 2, 62-510 Konin

Tel. +48 (63) 242 73 17

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

- w biurze ZO PZW w Koninie (możliwość wpłacenia pieniędzy na na konto i odbiór pozwolenia pocztą)

ul. Wyspiańskiego 1,

tel. 063 242 28 53

Agroturystyka: Złota Rybka

W tym roku wędkowałem już parę razy na tym jeziorze. Nigdy nie mogłem narzekać. Wielkim minusem jest bardzo duże zarośnięcie jeziora glonami (być może tylko z tej strony co wędkowałem, chociaż słyszałem, że tak jest raczej na całej powierzchni jeziora), także z gruntu nici.. Razem z bratem złowiliśmy kilka normalnych leszczy, większe płocie, ładne okonie, dwa liny - jeden 35cm. Oprócz tego bierze krąp i ukleja (ukleja rzadko). Z tego co widziałem jest także szczupak. Od innych wędkarzy wiadomo mi, że jest amur, węgorz i sum.

Swi_r

Komentarze użytkowników

Zaloguj się aby dodać komentarz

https://www.iparts.pl/dragon

Blog Zwędkowani TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich