Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jak dziś było na rybach? Kwiecień 2021


Elast93

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, wujekb napisał:

postanowiłem na chwilę oderwać się od Widawy i spróbować czegoś nowego.

Kiedyś Marienty podrzucił mi, genialną w swej istocie i prostocie, myśl, że aby łowić ryby, trzeba je łowić tam gdzie są ryby. Niestety najczęściej przedkładam urodę i dziewiczość miejsca, nad prawdopodobieństwo udanego połowu. Powstaje wtedy ładna fotorelacja z wycieczki i nic ponadto.

Gratuluję udanego połowu👍

Ja na ten sezon, który zaczyna się dla mnie tak naprawdę jutro, zaplanowałem skupienie się na potencjalnie najlepszych znanych mi miejscach. Miejmy nadzieję, że też będę miał się czym pochwalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Miałem dzisiaj nie jechać na ryby, ale po zapoznaniu się z prognozą pogody na najbliższe dni jedyna słuszna decyzja, jadę :)

Woda opadła około 15 cm, zastanawiam się jak to wpłynie na stanowiska i brania ryb. Pierwsza ryba po około 15 minutach, kleń ok 35cm, jest dobrze. Później przerwa ok 40 minut.

Zgadzam się w kwestii klimatu nad wodą, przylatujące psy, obwąchujące, wchodzące do wody ...  brrrr  Pod tym kątem wybieram Widawę, gdzie częściej spotykam dzikie zwierzęta niż człowieka i ta cisza.

Delikatnie branie i po holu pełnych emocji  podbieram klenia ok. 48cm

k2a.thumb.jpg.462e4396a554be559f115059f850b54b.jpg

k1a.thumb.jpg.f176a08a0fe8e3bfb8ba64235ee85077.jpg

Krótka przerwa, sportowy 40'ak, dwa krąpie i ładna płoć 36cm.

p.thumb.jpg.7e9c08cc70a920eaefc3df03fed64220.jpg

Brania dzisiaj są delikatne (nawet tych większych ryb), niestety boczny wiatr utrudnia obserwację. Kolejne delikatne branie daje jazia.

j1.thumb.jpg.a60f762dbe54c826ccff7ab9aa890612.jpg

Później kilka 30ek zamienię z krąpiami, jedna spinka ładnej ryby. Na koniec doławiam klenia 46cm.

k3.thumb.jpg.4964a0f5a8d280ce31af89283c8be0d3.jpg

Dzisiaj złowiłem 7 kleni, jazia, płoć i 5 krąpi.

Pomimo sporej ilości ładnych ryb pora coś zmienić i bardziej się poruszać, czyli spinning, realnie nie liczę na takie wyniki jak w ostatnich dniach, ale nie jest to najważniejsze :)

 

 

 

  • Super 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z końcem kwietnia chciałem nacieszyć się jeszcze kleniami z gruntu. Przy okazji zaglądałem w miejsca, które jeszcze w tym sezonie nie odwiedzałem. To w ramach przyszłych podchodów za boleniami, okoniami i szczupakami. Spinningowe dwa kleniki udało się złowić, to znaczy, że jeszcze sobie z tym jakoś radzę:)

Na zamknięcie swojej tegorocznej przygody z kleniami na chlebek, złowiłem jeszcze dwa.

1214427039_2021_04.29Odrak.p.(2)-Kopia.thumb.jpg.cbd777b0cf646fc95e9a5f6e1d609c1e.jpg

Teraz będę łowił raczej na przynęty spinningowe i muchowe.

👊

  • Lubię to 1
  • Super 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.