Skocz do zawartości
tokarex pontony

Co nowego kupiliscie...


Tomek_N

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Z racji mocnego nastawienia na sezon powierzchniowy trzeba było zaopatrzyć się w odpowiedni do tego kij.

Wybór padł na kij ze stajni Lureleadera.

Jest naprawdę fajny przeciąg 🔥

Kij stworzony pod łowienie popperami, topkami i do twitcha.

Cena też jest przystępna ok. 500zł. 

Lureleader Vigorous L

Ciężar wyrzutu: 2-10g

Długość wędki: 1,98m

Moc linki: 4-8lb

Moc: L

Waga wędki: 105g

Akcja: Fast

Blank: Lureleader, wykonany z włókna węglowego Toray.

Osprzęt: Fuji K-R Concept

 

IMG_20240318_164222.jpg

IMG_20240318_164342.jpg

IMG_20240318_210108.jpg

  • Lubię to 1
  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.03.2024 o 15:28, andrutone napisał:

Wyglądają ciekawie. Napisz proszę, jak już będziesz po testach, czy dobrze się kręcą te małe skrzydełka.

Kręci się :)

Jest nieźle, sprawdzałem co prawda na wodzie płynącej nie stojącej, ale bez względu na to czy z prądem czy pod prąd skrzydełko wiruje. Nawet na kilka metrów da się rzucić :) miałem jeszcze sprawdzić jak to będzie wyglądało po dołożeniu 1 gramowej czeburaszki ale nad wodą okazało się że czeburaszki zostały w 2 torbie w domu. 

W międzyczasie doszły kolejne zakupy i trochę inne mikrowirówki, te też kręcą się bardzo dobrze.

Dodatkowo na fotce gumeczki , od góry 4 cm - 3,5 cm - 3 cm 

IMG_20240316_105108.jpg

IMG_20240316_105132.jpg

IMG_20240316_105649.jpg

  • Dzięki! 1
  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.03.2024 o 15:14, ESSOX napisał:

Mam dwa kołowrotki do kijka, na jednym jest plecionka 0,07 a na drugim żyłka 0,12 

Nie wiem jak się będzie łowiło plecionką bo jestem zwolennikiem żyłki i plecionkę mam tylko na kołowrotkach castingowych.... 

Łowienie tak cienką plecionką to koszmar, co 3-4 rzut tworzy się pętelka której z uwagi na grubość plecionki nie da się rozplątać. Nie mam pojęcia czy to wina samej plecionki czy kołowrotek cos skręca. Nigdy więcej :) tak jak mówiłem , jestem zwolennikiem łowienia na żyłkę . 

 

Doszły larwy, pływające i z wyjątkowo miękkiego silikonu 3,8 cm 

Takie dziwne gumeczki 4,5 cm 

Mormyszka do mikrospina chyba 0,3 g

IMG_20240325_120115.jpg

IMG_20240325_115858.jpg

IMG_20240325_120016.jpg

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kumulacje, w lutym skończyłem okrągłe  14 lat , 😜 w marcu imieniny tak że sprawiłem sobie prezent , miała być jeszcze wędka ( pozazdrościłem ESSOXOWi 😜 ) też zamówiłem xul mifiny ,  ( no niestety trzeba poczekać 4 tygodnie) dzisiaj doszedł młynek ( daiwa ninja 1000 + plecionka do całego zestawu o której zawsze marzyłem 

IMG_20240327_200259.jpg

  • Super 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem dokładnie ten model co ty masz , a propos jak ten kijek się sprawuje w praktyce ? czytałem na necie że ma bardziej akcję szczytową ( to lubię i dlatego się na niego zdecydowałem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat nie zwracałem uwagi na akcję. Dla mnie najważniejsze było żeby wędka była jak najdelikatniejsza, najmniejsza średnica szczytówki, waga i ten typ mocowania kołowrotka który mi najbardziej pasuje. W ofercie firma ma kilkanaście modeli które można nazwać "ul" i ten mi najbardziej podszedł i nie zawiodłem się :) 

To nie jest typowa akcja szczytowa gdzie pracuje tylko około 20 cm szczytówki, ugięcie jest większe ale to nie jest też lejąca kluska w typie muchówki. Nie wiem co lubisz najbardziej ale myślę że nie będziesz zawiedziony :) 

Branie są wyraźne, wędka dobrze amortyzuje, wrażenia z holu nawet małych rybek wspaniałe :) 

  • Dzięki! 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Do mnie wpadło trochę haczyków i główek wolframowych i z mosiądzu, będę robił sam nośniki przynęt :) czekam jeszcze tylko na klej z żywicy uv bo pierwotny pomysł na klej na gorąco nie zdał egzaminu. 

IMG_20240329_125442.jpg

IMG_20240329_130002.jpg

IMG_20240329_125856.jpg

IMG_20240329_125259.jpg

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.