Wędkarstwo - Forum Dyskusyjne Strona Główna Wędkarstwo - Forum Dyskusyjne
Forum wędkarskie portalu wędkarskiego haczyk.pl - wędkarstwo, łowiska, sprzęt oraz metody i sposoby połowu.

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  FAQGaleria
 <b>Społeczność</b>Społeczność  GrupyGrupy  FAQPortal  FAQGrand Prix 2014  FAQSklep
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tomek1
17-05-08, 18:32
Zapora Goczałkowice
Autor Wiadomość
woytek 

Wysłany: 07-02-10, 19:28   

tomek1 napisał/a:
ds-fan napisał/a:

Skąd możesz wiedzieć jaka będzie wysokość opłat jeśli nawet w rybaczówce kierownictwo tego niewie??Dzwoniłem do nich z tym pytaniem jakieś 2 tygodnie temu do rybaczówki i mi powiedzieno że najwcześniej końcem lutego może być cokowiek wiadomo ,narazie trwają rozmowy.Meilowałem też do wodociągów-niestety nic nie wiadomo.

Nie będę Cię przecież przekonywał :roll: Oczywiście, decyzja jeszcze nie zapadła, ale wiem jakie są koncepcje. Chcecie to wierzcie, nie chcecie nie wierzcie. :roll:

W wodociągach i rybaczówce doskonale wiedzą jakie są pomysły. Prawda jest taka, że Wodociągi (i rybacy) najchętniej pozbyli by się wędkarzy z jeziora całkowicie. Nie mogą tego zrobić (ze względu na umowy korzystania z jeziora), więc podejmą działania ograniczające liczbę łowiących. Pierwszym ruchem ma być odstraszająca cena zezwolenia.

Słyszałem podobną informacje z wodociągów, podobno zezwolenie może być nawet większe niż 1 tyś zł. Chcą się pozbyć wędkarzy i syfu który po nich zostaje.

ByRy 
By Ry [Ry By]

Ulubiona metoda połowu: Karpiarstwo, Grunt, Spinn
Wysłany: 07-02-10, 21:11   

ja dam za karte ze 300zł ale jak beda nocki przez tydzien bedzie mozna łowic na miesne przynety i necic ile wlezie ale jak bedzie tak drogo ze kolo 600zl to nie wchodzi w rachube pozatym oni wola zarobic niz odstraszyc wedkarzy ktos puscił plote juz w lecie i wszyscy za tym poszli zobaczycie moze byc drozej ale nie az tak... jakby ktos wiedził kiedy beda karty albo jaka cena pisac od razu bede tu zagladał codziennie ;] pozdro....

tomek1 

Wysłany: 07-02-10, 21:15   

ByRy napisał/a:
pozatym oni wola zarobic niz odstraszyc wedkarzy ktos puscił plote juz w lecie i wszyscy za tym poszli zobaczycie moze byc drozej ale nie az tak...

Już pisałem, że nie będę nikogo przekonywał. Jeżeli coś takiego piszę, to nie opieram się na plotkach, tylko na konkretnych informacjach.

Co do zarabiania to policz sobie. Dziś karta kosztuje 120 zł. Przy karcie na poziomie 600 zł wystarczy żeby zapłaciło 20% obecnie łowiących żeby zarobili tyle samo. Takie nierealne?

ByRy 
By Ry [Ry By]

Wysłany: 07-02-10, 21:21   

w sumie racja ale i tak wiemy ile ludzi łowi bez jakichkolwiek kart i jak bedzie taka cena to bedzie jeszcze wiecej kusoli pozatym ludzie sie (wymoderowano- tomek1) i bedzie jeszcze wiekszy syf wiec lepiej zeby byly mniejsze ceny bo ja sie tez juz boje :/

tomek1 

Wysłany: 07-02-10, 21:28   

ByRy napisał/a:
bedzie jeszcze wiekszy syf

Nie sądzę. W tym układzie karty nie zapłaci gros "niedzielnych wędkarzy", którzy oprócz tego że zabierają wszystko co się rusza, to zostawiają kupy śmieci.

ByRy napisał/a:
wiec lepiej zeby byly mniejsze ceny bo ja sie tez juz boje :/

Na razie spokojnie. Jak będę wiedział coś nowego to dam znać.

Sasza 
ekolog

Wysłany: 07-02-10, 21:34   

Na stronie wodociągów w zakładce zezwolenie na połów ryb widnieje cena 120zł. W zeszłym roku o tej porze już było wszystko wiadomo.

ByRy 
By Ry [Ry By]

Wysłany: 07-02-10, 21:35   

ok badzmy dobrej mysli. Goczały sa piekne a ci wszyscy smieciarze beda sie w piekle smarzyc bo tyle ile smieci jest wyrzuconych dookoła jeziora to szok! mam nadzieje ze od kwietnia juz bedziemy łowic ;]

diaflex 

Wysłany: 07-02-10, 22:42   

Sasza napisał/a:
Na stronie wodociągów w zakładce zezwolenie na połów ryb widnieje cena 120zł. W zeszłym roku o tej porze już było wszystko wiadomo.

Bo to jest aktualna opłata do końca marca. Co do drugiego zdania to głupoty piszesz,bo wiadomo było o wysokości składki dopiero koło połowy marca,ponieważ mieli jakieś zebranie,które decydowało o tym,a wiem to bo wydzwaniałem do GPW i podali mi datę kiedy będzie decyzja o pozwoleniu i opłatach, mam to jeszcze gdzieś nawet zapisane.Pozdrawiam.

ds-fan 

Ulubiona metoda połowu: Grunt
Wysłany: 08-02-10, 11:14   

Wczoraj napisałem maila do "wodociągów" do pani Krystyny Adamskiej i dzisiaj dostałem odpowiedź że cena zezwolenia będzie taka sama jak w roku poprzednim.

ByRy 
By Ry [Ry By]

Wysłany: 08-02-10, 14:26   

tak mnie pocieszyłes :D teraz tylko czekać aż bedzie dostepna i sprintem do rybaczowki ;]

diaflex 

Wysłany: 08-02-10, 14:30   

ByRy napisał/a:
tak mnie pocieszyłes :D teraz tylko czekać aż bedzie dostepna i sprintem do rybaczowki ;]

Aktualna jest ubiegłoroczna,a czekać to trzeba na koniec ziiiiiimmmyyy :mrgreen: .Pozdrawiam.

tomek1 

Wysłany: 08-02-10, 14:40   

ds-fan napisał/a:
Wczoraj napisałem maila do "wodociągów" do pani Krystyny Adamskiej i dzisiaj dostałem odpowiedź że cena zezwolenia będzie taka sama jak w roku poprzednim.

Dzwoniłem przed chwilą do mojego "źródła" i wygląda na to, że to prawda. Z jakiegoś powodu (może licznych maili :lol: ) wycofano się póki co z pomysłu "drogiej" karty. W dyskusjach przewijały się kwoty 140-150 zł, ale jeżeli oficjalnie potwierdzają 120 zł to pewnie tak to będzie.

Rozważali też zniesienie kart bezimiennych i czasowych, ale nie jestem w stanie powiedzieć na czym stanęło.

diaflex 

Wysłany: 08-02-10, 14:45   

Ja też dzwoniłem,potwierdzono mi informacje Jarka ds-fan.Pozdrawiam.

ByRy 
By Ry [Ry By]

Wysłany: 12-02-10, 17:29   

niech lod schodzi karty niech wydadzą i na goczały ;]

Sasza 
ekolog

Wysłany: 13-02-10, 16:14   

diaflex napisał/a:
Sasza napisał/a:

Bo to jest aktualna opłata do końca marca. Co do drugiego zdania to głupoty piszesz,bo wiadomo było o wysokości składki dopiero koło połowy marca,ponieważ mieli jakieś zebranie,które decydowało o tym,a wiem to bo wydzwaniałem do GPW i podali mi datę kiedy będzie decyzja o pozwoleniu i opłatach, mam to jeszcze gdzieś nawet zapisane.Pozdrawiam.

http://www.pzw.org.pl/wod...ik_goczalkowice
Jeśli twierdzisz, że pisze głupoty.

Odpowiedz do tematu