Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Robinson Quick Spin Dynamic Hi-Speed


Gość Bartosz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Bartosz

Proszę o Wasze spostrzeżenia co do tego kijka. Chodzi mi dokładnie o model 270cm 8-25g. Potrzeby nie było ale jest promocja u mnie w sklepie i mogę dostać ten kijek całkiem tanio! :D

W dłoni mi leży więc pozostaje kilka innych pytań! A mianowicie:

1. Chcę łowić i w rzekach i w jeziorach. Czy ten kijek się przy tym sprawdzi?

2. Zamierzam łowić przede wszystkim na woblery i obrotówki, czasami na gumy.

3. Ile mniej więcej on waży??? To dla mnie bardzo ważne bo jakoś w ręce nie potrafie go ocenić.

4. Jak u niego z wytrzymałością?

Bardzo proszę o komentarze oraz wszelkie informacje o tym kijku od osób które go używały bądź używają! To dość pilne! POZDRAWIAM!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Jak już wielokrotnie pisałem od 4 lat używam Robinson Dynamic Ultra Power Jig 2,4 m cw. 8-30 g. i jestem z niego bardzo zadowolony, wyjąłem na niego sporo ładnych drapieżników (między innymi szczupaka 3,2 kg, troć 1,5 kg i niezliczoną ilość okoni mniejszych szczupaków oraz parę kilogramowych boleni). Słyszałem że seria Dynamic była i jest bardzo udaną serią wędzisk Robinsona - co zresztą widać, cały czas są w ofercie (5 lub 6 lat) i nadal są w cenie.

http://fishing-mart.com.pl/pl/products.php?groups=5&assortment=3&producer=166&kind=831

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartosz

Witaj artech! Przyznam się szczerze, że właśnie przede wszystkim o Twoją wypowiedź mi chodziło w tym poście! :wink: Wiedziałem, że używasz Ultra Power Jig i chciałem się dowiedzieć czy Quick Spin też jest godny polecenia! Z Twojej wypowiedzi wnioskuję, że tak a więc decyzja na temat zakupu już zapadła... :D Dzięki i POZDRAWIAM serdecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartosz

Witam witam! Wędeczka już jest! Po protu marzenie!!! :D:D:D Już zwerbowałem kumpli i zaraz mykamy nad Wartę bo podobno jazie nieźle biorą! :shock: Jak wrócę to opiszę moje pierwsze wrażenia z tym kijkiem znad wody! Udało mi się wyłuskać ten kijek jeszcze taniej niż sprzedawca chciał! :D Poszedł za 128zł :):P:D:lol: Dzięki za pomoc artech!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartosz

Ale zimnica na dworze! A nad wodą jeszcze gorzej! Teraz spostrzeżenia co do mojej nowej wędeczki! :) Sprzęcik super! W 100% spełnia to, czego od niej oczekiwałem! Bardzo szybka, szczytowa akcja, bezproblemowe wyważenie dzięki metalowym podkładkom w dolniku, ogromna dynamika nawet przy wyrzucie niewielkimi przynętami, dobre przekazywanie brań (nie było ich za wiele bo tylko 3 i jedna obcinka :evil: ) nawet niewielkich sztuk (18 cm kleń i 33 cm jaź), no i bardzo dobry kontakt z rybą w czasie holu. Jedyne co jeszcze po nim oczekuję to chyba tylko jego długiej służby w moich rękach... :wink: Mimo marnego połowu wyprawa bardzo udana (no może nie licząc obcinki małego woblerka Salmo Hornet)! Czekam teraz na trochę lepszą pogodę i wio nad wodę! :mrgreen:

Ps. Oczywiście rybki dalej pływają w rzeczce i zapewne dostarczą innym wielu wspaniałych wrażeń! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się że mogłem pomóc i że kijek Ci się podoba :D a cena :shock: stary jak za darmo, prawdopodobnie jest to kijek jeszcze ze starszego wypustu ale to dla Ciebie lepiej bo nie wiadomo co będzie z tymi na ten rok, ale 128 PLN to naprawdę niewiele za naprawdę udany kijek Robinsona 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartosz

Dokładnie tak jak mówisz! Sprzedawca powiedział, że zaproponowali mu po promocyjnej cenie właśnie kilka modeli, które zalegały w magazynie hurtowni kilka lat! :shock: On je kupił i wystawił z niewielką marżą. Po czym pojawiłem się ja! :mrgreen: Reszte już znasz... Myślę, że jak za taką cenę to nie powinienem narzekać jeśli wędka rozleci się za dwa lata... Chociaż wątpię bo wygląda naprawdę na kawał solidnej roboty! POZDRAWIAM!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartosz

Obawiam się, że ze sama droga ze Szczecina do Wielunia kosztowałaby Cię więcej (to jakieś 550km :? ). Ale trzeba szukać, chodzić, pytać! Czasami można naprawdę trafić na niezłą okazję! Dzisiaj ja - jutro Ty! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, ja ostatnio kupiłem Dragona Mistry Salmo Power 3m cw. 30-70g za 150 PLN bo sklep miał wszystko o 15% taniej, w internecie najtaniej tego kijka widziałem za 148 ale jak doliczyć koszty wysyłki, czekanie i niemożność pomacania to myślę że i tak nieźle na tym wyszedłem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartosz

Święte słowa! Wysyłkę najtaniej trzeba liczyć około 12 zł i to Pocztą Polską a kurierem jeszcze drożej! Obecnie bardzo cenię sobie możliwość sprawdzenia jak kijek (a zwłaszcza spinning) leży w dłoni! Tak jak to kiedyś napisałeś wędka jest jak kobieta! :wink: Gratuluje Tobie również nowego kijka! Niech Ci służy długo i przyjemnie! :wink: Jeśli Tomik nie zdejmie mnie zaraz za zminę tematu to napisz mi jeszcze jaką żyłeczkę polecasz do spina? Bo jestem ciągle na etapie testowania i jakoś nie mogę trafić na porządną żyłkę... Największy problem to chyba to, że zależy mi na jednorazowym nawinięciu około 250m 0,16 i około 200m 0,22. Co byś mógł mi polecić? Wiem, że taki temat już był ale ciekaw jestem czego Ty używasz? Tej żyłki Sneck? Radzisz sobie z tym, że jest ona dostępna tylko w 100-metrowych odcinkach? POZDRAWIAM SERDECZNIE!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak używam tegoż właśnie Snecka, w tym sezonie pojawił się na szpulach 150 m, ale szpule są łączone więc nie ma problemu można nawinąć i 300 i 600 m, tylko po co? podkład i 150 m wystarczy a i 100 nie jest mało 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartosz

A nie wiesz czy można dostać tą żyłkę w jakimś sklepie internetowym? Bo u mnie nigdzie czegoś takiego dostać nie mogę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartosz

Hmmm... To faktycznie może być coś nie tak... Może to bydź jakiś starawy towar... Jadę za momencik do Opola na studia więc może będę miał chwilkę rozejrzeć się w tamtejszych sklepach! Narka i dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartosz

No niestety, Snecka w Opolu nie spotkałem. Rzuciła mi się natomiast nowość Jaxona, żyłka Crocodile. Wydaje się całkiem dobra i to w przystępnej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie przebije Sneca, w sobotę byłem na Redze i na 0,3mm rozgiąłem kotwiczkę na 8 cm woblerze Gębskiego :mrgreen: dodam że małych kotwiczek to ten wobek nie ma.

a co do Jaksona jestem sceptycznie nastawiony - niemiłe doświadczenia z różnym sprzętem tej firmy :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zaciekawieniem przeszukałem Białostockie sklepy aby znaleźć żyłkę SNECK i znalazłem ale wygląda inaczej niż ta ze szczupak.pl tzn. szpula jest tak jak tam kwadratowa ale zielona i etykieta jest ciemnozielona a napisy na etykiecie są takie same jak w szczupaku. Cena niby podobna ale towar jakiś inny. :lol::lol::lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartosz

I bądź tu Polaku mądry... Najlepszym rozwiązaniem byłoby chyba kupić obydwie żyłki i dokładnie sprawdzić ale... No właśnie! Komu się chce??? Zresztą trzeba by było mieć pewność, że żadna żyłka nie jest zleżana, coby wyniki były miarodajne... Ja chyba jednak muszę szukać dalej bo w mojej okolicy żyłki tej dostać nie mogę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiem że od około listopada tamtego roku Sneck "produkuje" też na szpulach 150 m czyli żyłka nie jest zleżała. Moja żyłka (nie szpula) ma kolor bardzo cieno zielony, szpula jest matowo biała a naklejka na niej niebieska z napisami w jaskrawych kolorach, postaram się wstawić zdjęcie, a narazie zobaczcie to :mrgreen: :

http://www.efish.ru/shop/catalog1/Lecka/Sneck/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.