Wędkarstwo - Forum Dyskusyjne Strona Główna Wędkarstwo - Forum Dyskusyjne
Forum wędkarskie portalu wędkarskiego haczyk.pl - wędkarstwo, łowiska, sprzęt oraz metody i sposoby połowu.

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  FAQGaleria
 <b>Społeczność</b>Społeczność  GrupyGrupy  FAQPortal  FAQGrand Prix 2014  FAQSklep
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
  Plecionka Mikado Nihonto Octa Braid

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tomik
28-12-07, 02:13
Jaki kołowrotek na feedera do 90 zł ??
Autor Wiadomość
serDzio 

Wysłany: 24-02-06, 15:43   Jaki kołowrotek na feedera do 90 zł ??

Witam mam zamiat kupic sobie jakiegos feedera ale nie wiem jaki do niego kupic kolowrotek (max.90zł) z dobrym tylnim hamulcem i dluga szpula

Pozdrawiam :)

moczykij 

Wysłany: 24-02-06, 19:49   

Wczoraj na allegro widziałem kołowrotek SHIMANO Catana 2500R za osiemdziesiąt parę złotych. To rewelacyjne kołowrotki sam mam 2 - 2000R i 2500R. Poza tym, że są niezawodne to jeszcze uniwersalne. Nadają się i do spławika i do gruntówki (czyt. feedera), a nawet do spiningu pod warunkiem, że nie uganiasz się za boleniami (5,2:1). Ostatnio mniejszy model założyłem nawet do podlodówki-spisywał się dzielnie. Niepokoi mnie tylko ta cena, oby nie były to jakieś podróbki rodem z Taiwanu czy Malezji! Pozdrawiam

serDzio 

Wysłany: 24-02-06, 21:23   

Ale ten kołowrotek nie ma długiej szpuli jest krótka normalna :)

moczykij 

Wysłany: 24-02-06, 22:05   

Tak wiem, tylko nie rozumiem dlaczego koniecznie chcesz szpulę long cast, i to do feederka. Możesz kupić kołowrotek z taką szpulą za połowę pieniedzy które planujesz przeznaczyć na zakupy i co? To nie poprawi ani długości, a już napewno celności Twoich rzutów. Przecież będziesz rzucał znacznymi ciężarami. W tym przypadku zwróciłbym raczej uwagę na wytrzymałość sprzętu - (znaczne przeciążenia). I tu zaczyna się powód dla którego proponuję Ci kołowrotek ze szpulą tradycyjną: Kołowrotki ze szpulą typu long cast to maszynki zdecydowanie spiningowe. Producenci często kładą tam nacisk na przełożenie a to niestety nie idzie w parze z wytrzymałością. W Twoim przypadku przełożenie nie musi być duże, a to z pewnością przełoży się na żywotność kołowrotka. Chyba, że chcesz za kilka miesięcy szukać nowego kołowrotka. Jeśli moje słowa nie przekonują Cie, to porozmawiaj ze sprzedawcą- tylko uczciwym i znającym się na rzeczy, a zobaczysz, że powie Ci to samo. Pozdrawiam

serDzio 

Wysłany: 24-02-06, 22:38   

Przekonałeś mnie :)

ale teraz jak bys mógł to powiedz na co mam patrzec przy wyborze kolowrotka do feedera a konkretnie nie rozumiem tego przelozenia (np czym sie rozni 5,2:1 od 6,2:1) ??

I powiedz mi czy takie kolowrotki do gruntu pasuja jak :
*ROBINSON TURBO 308
*ROBINSON ULTRAFLEX 3006
*Robinson Perfect 110
:)

I jak bys jeszcze mogl polecic jakies wedzisko feedera do 120 -150 max zł.
z c.w tak do 100 -120

oczywiscie wegiel :)

Pozdrawiam :)

Bartosz 
Użytkownik nieaktywny

Wysłany: 25-02-06, 10:14   

Drogi moczykiju!

Uważasz w takim razie, że model z niższej półki kupisz made in Japan??? O tym należy zapomnieć! Kołowrotki z niższej półki są w tej chwili dostępne TYLKO made in tajwan, Malesia, Indonesia itp... Poza tym nie zgodzę się też, że te kołowrotki są niezawodne! Jeżeli sprzęt niezawodny w każdej sytuacji (o ile taki w ogóle istnieje) to na pewno nie za takie pieniądze!

Drogi serDzio!

Za takie pieniądze rzeczywiście o cudzie nie masz co marzyć! Ale Catana będzie chyba jednym z lepszych wyborów! Ja na Twoim miejscu wziąłbym jednak większy model (najlepiej 4000). Możesz jeszcze rozejrzeć się w ofercie Dragona. Jeśli chodzi o przełożenie to jest to proporcja w jakiej kabłąk okręca się wokół szpuli (i tym samym nawija żyłkę) do pełnego obrotu korbką kołowrotka. Np. 6,2:1 tzn. że przy jednym obrocie korbki kabłąk okręci się 6,2 raza! Im większe przełożenie tym kołowrotek szybciej nawija żyłkę.

moczykij 

Wysłany: 25-02-06, 12:36   

Do Bartosza.

Witam. Nie wiem czy zauważyłeś, ale wcześniej pisząc o Catanie z allegro stwierdziłem, że obawiam się czy za te pieniądze nie będzie to wyrób azjatycki. Nigdy też nie mówiłem, że można kupić oryginalny wyrób Shimano czy innej firmy z niższej półki!!! A jeśli chodzi o tą niezawodność... moje Shimano sprawują się znakomicie, chociaż zdaję sobie sprawę, że wszystko kiedyś się kończy. Są co prawda marki, które swoim wyrobom dają dożywotnią gwarancję, ale ich ceny są wręcz kosmiczne! Pozdrawiam

Bartosz 
Użytkownik nieaktywny

Wysłany: 25-02-06, 13:19   

Zauważyłem i dlatego mogę z całą pewnością stwierdzić, że nie są to japońce. Jestem ciekaw jeszcze czy Twoje Shimano to wyrób z Japonii??? Bo ja jeszcze szczerze mówiąc nie spotkałem się z tymi modelami z podpisem made in Japan! I jeszcze jedna sprawa! Nie są to podróbki tylko normalne modele tyle, że składane w różnych krajach, a co za tym niestety idzie, różniące się w sposób znaczący jakością... Niestety... Pozdrawiam!!!

moczykij 

Wysłany: 25-02-06, 14:08   

To ciekawa uwaga - mam tu na myśli pochodzenie moich kołowrotków. Otóż widziałem kiedyś w sklepie model 2000R w którym na stopce było napisane "Made in Malaysia". Ten egzemplarz kosztował około 150 PLN. Moje kołowrotki na stopkach mają napisy Made in Shimano, i kosztowały trochę więcej. Ale czy cena może być gwarantem, że produkt został w całości wykonany i złożony w macierzystej firmie...obawiam się, że nie. :) Tak czy inaczej jestem z nich zadowolony. Ale podkreślam: jeden mam od dwóch lat, drugi od półtora roku i nie jest wykluczone że za rok będę je przeklinał. (oby nie). I jeszcze sprawa "podróbek". Czy ja użyłem tego słowa? Chyba nie. Pisząc "oryginalny wyrób Shimano" miałem na mysli składany w Japonii, nie podważam absolutnie faktu, że kołowrotek z Taiwanu czy Malezji to też kołowrotek Shimano. Pozdrawiam.

Miło mi się z Tobą gawędzi Bartoszu !

Bartosz 
Użytkownik nieaktywny

Wysłany: 25-02-06, 14:21   

moczykij napisał/a:
oby nie były to jakieś podróbki rodem z Taiwanu czy Malezji

... :mrgreen:

moczykij 

Wysłany: 25-02-06, 15:10   

Już widzę. Masz racje tak napisałem. :cry: Zwracam Honor. Tak więc prostuję: "...oby nie były to kołowrotki Shimano składane w Malezji czy Taiwanie..."
Ale może Ty drogi Bartoszu doradziłbyś serDzio jakie przełożenie, jaki hamulec i jaką szpulę powinien mieć jego kołowrotek?

Bartosz 
Użytkownik nieaktywny

Wysłany: 25-02-06, 15:20   

:wink: Spoko! Do tego Shimano się tak przyczepiłem bo miałem made in Malasia i wiem jak skończył :? Co de kołowrotka serDzio to uważam podobnie jak Ty. Szpula long cast myślę, że nie jest tu jakimś dodatkowym plusem. Praktycznie przełożenie od 5,0:1 powinno wystarczyć. Jeśli hamulec to zawsze mówię, że taki, który jest wygodniejszy dla użytkującego. Ja np. wolę hamulec przedni. Tak się nauczyłem i tak mi zostało! :wink:

artech 

Ulubiona metoda połowu: spinning
Wysłany: 25-02-06, 22:13   

Też mam Shimano made in Malesia :evil: a jezeli chodzi o Catanę to czasami za ok 150 PLN można trafić stare modele - czarne, matowe i bez łożyska oporowego a napewno lepsze od nowego modelu ślicznego, świecącego i do du....py się nadającego

humel1212 
Grunt

Wysłany: 22-07-08, 14:18   dobry kolowrotek do feedera do 70 zl

witam przewaznie bede lowil leszcze chcial bym kupic kolowrotek do 70 zl najwyzej 80 zl.. bedew lowil na rzece odrze czekam na podpowiedzi pozdro :grin: :lol:

jarzyna92 
Krzzysiek

Wysłany: 23-07-08, 11:08   

Dobry do 70 zł będzie cięzko. Opisz czego można sie spodziewać po twojej miejscówce czy np: moze trafić sie sum z 15kg :wink: czy raczej ryby do 5kg bo taki za 70zł kręcioł może sie po jednym sezonie rozlecieć. Ale skoreo sie już na to uprzeż to najlepiej żeby miał choć 4 łożyska, szpule mieszczącą conajmniej 150m żyłki 0.25 i co jest ważne szpula nie powinna być plastikowa :!:

Myśle że coś pomogłem :wink: jakby co to pytaj

Info
Odpowiedz do tematu