Wędkarstwo - Forum Dyskusyjne Strona Główna Wędkarstwo - Forum Dyskusyjne
Forum wędkarskie portalu wędkarskiego haczyk.pl - wędkarstwo, łowiska, sprzęt oraz metody i sposoby połowu.

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  FAQGaleria
 <b>Społeczność</b>Społeczność  GrupyGrupy  FAQPortal  FAQGrand Prix 2014  FAQSklep
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tomik
03-04-09, 18:00
wiosenny okon
Autor Wiadomość
wloczykij9 

Wysłany: 03-04-09, 12:52   wiosenny okon

W tym roku zaczlem lowic spiningiem kupilem wedke kolowrotek plecionke i wybralem sie na kanal zerański na okonia, bylem trzy razy i za kazdym razem nic, I teraz nie wiem, co bylo bledem, moze ktos by mi pomogl jak o tej porze roku mam prowadzic przynete jaka przynete czy zalezne jest to od pogody, tak po prawdzie to nawet nie wiem jak bedzie wygladalo branie czy to bedzie pukniecie w kij czy szczytowka mi sie wygnie, czy moglby mi ktos w tej sprawie pomoc??

Lary 

Wysłany: 03-04-09, 13:34   

Obawiam się, że okoń przestał żerować idzie na tarło więc amory mu w głowie. U mnie już odpuściłem okonia poczekam aż się wytrze. W poniedziałek jedna sztuka po trzech godzinach :roll:

Hubert07 

Wysłany: 03-04-09, 14:04   

ja bylem ostatnio ze 2 razy, ale tez nic

spini 
only spining:D

Wysłany: 03-04-09, 15:37   

koledzy a jakie kolory przynęt zwabiają wiosenne garbuski..?

pagori 
Mistrz Yoda

Wysłany: 03-04-09, 17:54   

Koledzy rybki jeszcze śpią , okonie świetnie żerują podczas tarła i proponuje by zaczekać trochę aż woda sie ociepli. W zeszłym sezonie łapałem już o tej porze przynajmniej 25 sztuk w ciągu godziny , ale zimy praktycznie nie było , śniegu zero. Teraz wszystko będzie opóżnione o 10 dni. Każdy 4 cm twisterek jest rewelacyjny w tym okresie.

Jest jeszcze taka rzecz że okoniom mógł sie niespodobać twój kanał jako "łoże" tarłowe

Lary 

Wysłany: 03-04-09, 17:59   

spini napisał/a:
koledzy a jakie kolory przynęt zwabiają wiosenne garbuski..?
pagori napisał/a:
Każdy 4 cm twisterek jest rewelacyjny w tym okresie.
:roll: Każde łowisko jest specyficzne, głębsze/płytsze woda czyściejsza/brudbiejsza itd. więc warto i również pod tym kątem dobierać kolorki. Na płytszych zbiornikach do 3m u mnie sprawdza się ripper srebrny z czarnym grzbietem lub zgniła zieleń oczywiście dużo brokatu na głębszej wodzie kolor "herbata z pieprzem" chyba tak się nazywa ten kolor no i nieśmiertelny motor oil.

pagori 
Mistrz Yoda

Wysłany: 03-04-09, 18:21   

Kolego Lary jak okoń ma tarło to w każdym zbiorniku czy cieku wodnym przypada to na miejsce o podobnej głębokości a jak namierzysz już to miejsce to rzucaj tam nawet "kozą z nosa" a ryba się uczepi. Dodatkowo powiem że jeden z ulubionych kolorków okoni w tym okresie sam wymieniłeś :wink:
Okoń:39,Szczupak:86

spini 

Wysłany: 03-04-09, 18:55   

no tak,wszystko jasne tylko jak je namierzyć...

Andrzej 18 

Wysłany: 03-04-09, 19:14   

wloczykij9, ja osobiście zrezygnowałbym z plecionki i zastosował żyłeczkę 0,12 max 0,14 to podstawa, ja łowię okonie od lutego na każdej wyprawie mam ich kilkadziesiąt nie są wielkich rozmiarów ale takie do 25 cm i jeśli nie trafisz w kolor który im aktualnie odpowiada to może coś przypadkiem złowisz, ale o regularnym wyciąganiu rybek to można zapomnieć ( u mnie po ociepleni się najlepszym kilerem jest twisterek o kolorze purpury). No i jeśli łowisz z główką to odpowiedni dobór gramatury do łowiska do tego odpowiednie prowadzenie, a jeśli na boczny trok to trzeba kombinować z długością troka i sposobem prowadzenia

DAWID 
Redaktor haczyk.pl
Z krainy Pstrąga

Ulubiona metoda połowu: Spinning/Mucha
Wysłany: 03-04-09, 19:18   

spini napisał/a:
no tak,wszystko jasne tylko jak je namierzyć...

raczej to juz twoja indywidualna sprawa spinning polega własnie na poznawaniu łowisk, zwyczyjów ryb nikt ci niepoda kwadratu o wielkosci dwa na dwa i nie powie tutaj rzuć przynęte, musisz obłowić swoje łowisko - metoda prób i błędów w tym przypadku jest najlepsza, nie bój sie w końcu musisz na nie trafić.......... :wink:
When there ain't nothing in sight?
Why am I diying to live,
If I'm just living to die?
Tupac Shakur

Andrzej 18 

Wysłany: 03-04-09, 19:26   

I dodam że jeśli ktoś ci pisze że u niego np najlepiej się sprawdza motorek to w cale nie znaczy że u siebie na swojej wodzie w ogóle coś na niego złowisz , a wybierając się na okonia musisz mieć dość duży wybór kolorków i powiem ci ze zanim trafisz na odpowiedni to może to potrwać godzinę czy nawet dłużej wiedząc nawet że okonie są na 100% ( czasem nap paprochy w danym dniu się nie sprawdzają i okonie biją wyłącznie w obrotówki , bardzo dobre są też najmniejsze cykady) a okoń to bardzo wymagający przeciwnik, wymagający od wędkarza bardzo dużo kombinowania i cierpliwości.

spini 

Wysłany: 03-04-09, 19:46   

No niby tak,wszystko da sie zrobić:D ale zastanawia mnie tylko czy nie zrezygnować z obławianego prze ze mnie łowiska.Moim zdanie bardzo cieżko będzie mi je tam namierzyć a to przez to iż jest to wykopalisko po żwirowe,dużo dołów,szybko zmieniająca sie głębokość i tu podobno nawet do 40 metrów.Choć łowisko bardzo mi sie podoba i leży w ciekawej okolicy.Pozostaje tylko próbować a może sie trafi choć myśle że raczej będzie cięszko:D
A możecie powiedzieć na jakiej głębokości można je spotkać,bo myśle że w tym okresie to raczej siedzą jeszcze na dnie-prawda?

Andrzej 18 

Wysłany: 03-04-09, 20:04   

ja łowię je na rzece i to nie dużej tylko małej a jeśli chcesz łowić je na żwirowni to może warto poobserwować np gdzie niedaleko brzegów wyskakuje drobnica lub szukać płytkiej wody

Andrzej 18 

Wysłany: 03-04-09, 20:15   

spini, jeśli poświecisz dużo czasu i poznasz dobrze ten zbiornik to na pewno okonie cię w końcu że tak powiem wynagrodzą grunt to nie poddawać się po nieudanych wypadach, a może znasz kogoś kto łowił tam okonie warto np wybrać się z taką osoba i popatrzyć jak on łowi ( a od siebie dodam że jeśli ktoś obdarzy cię kredytem zaufania i zdradzi ci miejscówki czy przynęty i sposób w jaki łowi to warto nie zawieść tej osoby i nie zdradzać tego nikomu szczególnie miejsc w których łowi)

lordus2 

Wysłany: 03-04-09, 20:28   

Jakich kolorków używać na stawie po starej gliniance, gdzie woda jest zamulona i mało przejrzysta jaskrawe żeby ryba mogła dostrzec przynęte czy może coś ciemniejszego?

Odpowiedz do tematu