Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jeziora WALD-TOUR ( dąbrowskie, potulskie ) przestroga!!!


okoniarz

Rekomendowane odpowiedzi

Jezioro znam od ponad 20 lat. Za czasów PGR-ryb nie było jeszcze tak źle jak teraz. Od paru lat dzierżawca ( WALD-TOUR ) wyciąga sieciami wszystko co się rusza. Ryb praktycznie prawie już nie ma. Opłaty przystępne, ale po co wspierać finansowo rabunkową gospodarkę rybacką? Byłem świadkiem (3 lata z rzędu) jak przez pare tygodni kilka dni pod rząd specjalna brygada rybacka zaciągała sieci na całym jeziorze. Sami wygadali się, że biorą wszsytko, bo mają cichą umowę z ZOO i zbyt na małe rybki jest tam pierwszorzędny. Podobno robili to sieciami morskimi, które rwały roślinność podwodną. Dzierżawca zarybia "na papierze" a ryb jak ubywa tak ubywa... Na przyszły sezon już tam nie wykupię zezwolenia. Mogę tylko dodać, że WALD-TOUR położył już swoje pazurki na jezioro sąsiednie - Potulskie. Przy takim dzierżawcy za 2 lata nie będzie tam niczego. Narazie pozostało trochę ładnej płoci i okonia, ale trzeba wiedzieć jak i gdzie. Ktoś nieznający wody niestety nie ma szans

Połów w nocy zabroniony.

Podobna sytuacja z Potulskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Z przykrością muszę potwierdzić, zostało jeszcze troszkę dużej płoci, okonia i małego leszcza.

To przepiękny zbiornik jest, bardzo malowniczo położony, potencjalnie powinno być tam bogactwo ryb, warunki naturalne dla wielu gatunków.

W zeszłym sezonie widziałem tam dwóch chłopków na łodzi czeszących siecią.

Podobnie rzecz się ma z jeziorami raduńskimi dzierżawionymi przez Radbur.

Coraz większe echo w wodzie, a na dodatek brud na brzegu.

W Ostrzycach wielokrotnie zwyczajnie śmierdzi, jakby ktoś zrzucał ścieki do jeziora od strony Wierzycy.

Nie wiem na czym polega ta idea dzierżawy, jakie są prawa i obowiązki dzierżawcy.

Być może z turystycznego punktu tego biznesu się sprawdza, wędkarsko jest to bieda z nędzą, co sezon to gorzej.

I nie jest to tradycyjne narzekanie.

Rozmawiam dość często z kolegami po kiju o tych łowiskach.

Nie spotkałem się z opinią, że ktoś połowił, czy pobawił się z płocią czy okoniem, o szczupaku 50+ nie wspomnę.

Węgorza, sandacza, karpia na tych jeziorach złowionych na wędkę nie widziałem od 2004 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy !!!

Najwyższy czas zrobić z tym porządek!

Jaka jest sytuacja "naszych" wód dzierżawionych przez tymczasowych właścicieli, którzy nie mają pojęcia o gospodarce rybackiej każdy widzi. Każdy też narzeka, ale to w niczym nie pomoże. Jedyne słuszne rozwiązanie w tej kwestii to połączenie sił i wywarcie nacisku, by zmieniono prawo i baczniej przyglądano się poczynaniom prywatnych dzierżawców wód w Polsce.

Mam taki pomysł, by w tej słusznej sprawie podać sobie ręce (mam tu na myśli portale i strony wędkarskie), nagłośnić problem, usiąść i zaplanować strategię działania.

Pewnie takie apele były już nie raz wygłaszane przy różnych okazjach, ale widocznie zabrakło chęci u wszystkich albo determinacji, bo nic się nie zmienia w tej materii, a wody jak pustoszeją z ryb tak pustoszeją.

Na pewno potrzebna będzie pomoc osób znających aspekty prawne dziedzin, które nas interesują, ale wśród użytkowników portali internetowych są również takie osoby. Wystarczy trochę dobrej chęci, bo tak sobie myślę, że jeśli my (dysponując tak ogromnym potencjałem jaki niesie internet) nie zrobimy nic z tym problemem to nikt inny tego za nas nie zrobi. Pomóżmy nie tyle sobie co przyszłym pokoleniom i samej matce naturze. Przyjmując pozytywny punkt widzenia już za parę lat moglibyśmy zauważyć poprawę, ale trzeba zadać sobie pytanie:

czy chcę (razem z innymi kolegami wędkarzami) zrobić cokolwiek w tym kierunku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.