Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Kreciol Daiwa dylemat ;(


KwiQ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczow, jest to moj pierwszy post wiec prosze o wyrozumialosc Przeszukalem rozne fora i niestety niewiele osob sie wypowiada na temat kreciolka Daiwa PowerSurf, mysle ze napewno jest to wina jego braku dostepnosci w Polsce, czy ktos z Was sie z nim spotkal ? Widzialem na jakims zagranicznym forum fotki porownawcze Powersurf i Entoha i sa prawie identyczne. Do powersurfa sklanialbym sie ze wzgledu na cene i QD choc nie mialem jeszcze nigdy do czynienia z konwersja wolnego i nie wiem za bardzo jak działa ten Daiwy. Prosba o opinie i ewentualne spostrzezenia. Beda pomocne przy wyborze kreciolkow na przyszly sezon.

pozdrawiam

KwiQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
przynęty na klenia   Dragon

QD a wolny bieg to kolosalna roznica

kołowrotki z QD dzialaja na tej samiej zasadzie co zwykle kolowrotki z przednim hamulcem

z tym ze zeby na maxa zluzowac hamulec wystarczy pol obrotu pokretla hamulca a nie jak to jest w zwyklych kolowrotkach pare pelnych obrotow pokretla

ma to ten plus ze przy braniu blyskawicznie mozna dokrecic hamulec i zaciac

power surf niby robiony jest tylko na japonski rynek wiec ciezko bedzie o jakies opinie na jego temat

chociaz mozna kupic ten kolowrotek na allegro :D

sam teraz zmienilem shimano bblc na entohy i powiem ci ze szkoda kasy na tego power surfa 300z roznicy a roznia sie praktycznie tylko QD i paroma gramami wagi

jak bardzo chcesz entoha z QD to za 50 funtow mozesz na wielu internetowych sklepach dokupic do entoha dodatkowa szpule wraz z pokretlem hamulca z QD

czyli za niecale 900zl masz entoha z 2 szpulami zwyklymi + 1 z QD wiec oplaca sie to brdziej niz kupic power surfa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

tak tylko ze cena Powersurfa to 550 zl :) wiec cena za 2 powersurfy jest prawie taka jak za jednego entoha z QD. Minus taki ze trzeba sciagac z USA lub Japonii ale to i tak lepsza opcja niz przeplacic dwukrotnie jego cene i kupic w polsce na allegro ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy musi być Daiwa, możesz wybrać nową Ultegrę 14000 XTB Shimano z konwersacją w szpuli cena ok 600 zł. Miałem go w ręxe naprawdę przyzwoita maszynka

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Zima, dużo czasu na poszukiwania i naukę nowych rzeczy - to szukam informacji o kołowrotkach i patentach w nich zastosowanych.

Na forum jest kilku zaawansowanych młynkarzy, więc liczę na pomoc dla żółtodzioba w wolnym biegu, big pit, long cast..

Szukam kołowrotka, który ma pracować z heavy feederem, chamską gruntówką, surfcastem. Z przeznaczeniem na większego zwierza, karp, sum, amur..

Rozmiar maszynki powiedzmy 4000-6000.

I teraz wolny bieg. Tu są różne systemy działania, o których próbowałem się dowiedzieć czegoś przy współpracy z google. Niestety znalazłem niewiele

.

QD a wolny bieg to kolosalna roznica

kołowrotki z QD dzialaja na tej samiej zasadzie co zwykle kolowrotki z przednim hamulcem

z tym ze zeby na maxa zluzowac hamulec wystarczy pol obrotu pokretla hamulca a nie jak to jest w zwyklych kolowrotkach pare pelnych obrotow pokretla

Mam prośbę o rozwinięcie tego rozwiązania technicznego Daiwy, jak to się ma do tradycyjnego wolnego biegu załączanego z tyłu korpusu.

możesz wybrać nową Ultegrę 14000 XTB Shimano z konwersacją w szpuli

Pytanie brzmi, co to jet konwersja szpuli i jak działa w praktyce?

Dorzucę kilka linków poglądowych, co by zweryfikować czy błądzę, czy dobrze szukam.

Daiwa EXLINER 5500E

http://www.kogutomania.pl/daiwa-exliner-5500e-p-6334.html

EMBLEM EXCELER

http://www.kogutomania.pl/emblem-exceler-4500-p-1265.html

TOURNAMENT ENTOH T 4500

http://www.kogutomania.pl/tournament-entoh-4500-p-1262.html

TOURNAMENT LINEAR S 4000 BR

http://kamimarket.pl/shop/product.php?prod_id=3002

TOURNAMENT LINEAR X 4000 BR

http://kamimarket.pl/shop/product.php?prod_id=4088

Ultegra XTB

http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/pl/shimano-ultegra-xtb-g4-a118-p294-k5266.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie brzmi, co to jet konwersja szpuli i jak działa w praktyce?
Choć konwersja w słowniku ma wiele znaczeń to najodpowiedniejszym w tym przypadku będzie zmiana lub zamiana i tak jest faktycznie ,konwersja w szpuli to nic innego jak zamiana sprzęgła lub jeszcze prościej hamulców z właściwego [głównego] na hamulec wolnego biegu.choć istota jest banalnie prosta ,to niemniej same wykonanie jest bardzo rozwinięte technologicznie ,co zresztą konstruktorzy Daiwy zawsze wyprzedzali o krok innych producentów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shimano Ultegra,
Ja bym wybral jednak coś Daiwy np tego Lineara się mi spodobał. :wink:
14000, to już niezła betoniarka.
Wielkość kręciola to zależy od wielu warunków .W większości przypadków te betoniary nie są wykorzystywane w 100% ,ludziska kupują na wyrost. :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniek, miałem w ręku Lineary, to właśnie w moim przypadku wyciągarka na wyrost. Ponad 700g wagi.

Daiwa z porządnie działającym QuickDrag, to powyżej tysiąca trzeba dać. Ultegra pomiędzy 500 a 600pln.

A z mojego punktu widzenia za 1000pln można mieć naprawdę klasowy zestaw typu karpiówka + młynek, czy też solidny feeder plus młynek.

No piękne są te zabawki Daiwy jak np. Tournament Basia, ale młynek za dwa koła, to dla mnie za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponad 700g wagi.
Niestety większość oscyluje w tej wadze ,w sumie mnie to nie przeszkadza ,bo to kręcioł nie do przepływanki :wink: .Co do cen to masz rację ,choć był czas że się zastanawiałem nad BBLC w cenie ok 550pln.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniek, że tak powiem, Mańku drogi, Na sucho przerzuciłem tego w ostatnich dniach - kilogramy ciężkie.

Rozumiem łowców sumów, karpi wielkich i amurów, jasna sprawa, zestaw leży, raz się rzuca, czy wywozi itd. Nikt tego cały czas w ręku nie trzyma i nie kręci tym zylion razy na godzinę.

Ale ale....

Jest coś pomiędzy betoniarko-wyciągarką. Mój wybór padł na Ultegra Shimano 5500xtb.

Zalety?

Konwersja szpuli, wielkość, masa, cena.

Wady?

Jak sprawdzę go w piasku na plaży, w deszczu na karpie, uderzę kilka razy przy transporcie itd itp, to napiszę mu recenzję. No nie dam tysiaka na początek, na eksperyment z tego typu młynkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Słowo się rzekło, Ultegra u płota.

Na sucho spełnia moje oczekiwania w zupełności.

W zestawie dwie identyczne, słusznych rozmiarów szpule, podkładki pod szpule, oliwa do smarowania maszyny.

Nawinąłem już na jedną jakieś 400m żyłki 0.30.

Bardzo równy nawój.

Patent z hamulcem w hamulcu i załączanie wolnego biegu bardzo mi się spodobał. Pół obrotu i jest hamulec zasadniczy.

Wielkość 5500 pasuje mi idealnie.

Nie nazwałbym go karpiowym kręciołkiem, zamierzam użyć z heavy feederem.

Ta konwersja wolnego biegu sprawia, że jest bardziej uniwersalny, zobaczymy jak spisze się latem z morskiej plaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.