Skocz do zawartości
tokarex pontony

Lin z gruntu


tomek20stencel5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

Chciałbym się jutro wybrać na liny z gruntu. Wiem, że to dziwne, że z gruntu, ale liczę również na karpia i dużego leszcza, a te na spławik nie wezmą (szczególnie leszcz). Będę łowił ok. 30m od brzegu na głębokości ok. 3m. Na haczyk mam zamiar założyć robaka, kukurydzę, lub larwę chruścika, a do koszyka to samo. Co z tych przynęt według Was będzie najlepsze. Chciałbym też się zapytać czy jeżeli chcę łowić liny ok. 5m od brzegu na spławik, to czy mogę wejść do wody i nie wystraszyć przy tym lina, ponieważ w miejscu gdzie tj ryby jest najwięcej jest dużo drzew i sporo roślinności i będzie ciężko łowić bez wejścia w wodę, a także chciałbym uniknąć brań małej płotki.

[+] Jaki założyć hak na lina?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

co do

Co z tych przynęt według Was będzie najlepsze. Chciałbym też się zapytać czy jeżeli chcę łowić liny ok. 5m od brzegu na spławik, to czy mogę wejść do wody i nie wystraszyć przy tym lina, ponieważ w miejscu gdzie tj ryby jest najwięcej jest dużo drzew i sporo roślinności i będzie ciężko łowić bez wejścia w wodę, a także chciałbym uniknąć brań małej płotki.

[+] Jaki założyć hak na lina?

zapraszam do lektury

tutaj

i tutaj

co do lina na gruntówkę, to nie jest to nic dziwnego.... również owe 30m od brzegu nie gra wielkiej roli o ile w twoim łowisku jest linowe żerowisko.... inaczej ciężko będzie go zwabić nawet najlepszą zanętą.... (chyba, że to niewielki zbiorniczek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to jezioro 10ha. Żerowiska lina są raczej trochę bliżej, ale mam nadzieję, że przyjdzie. Czy pomoże coś dodanie pociętych rosówek do koszyczka? Czy za każdym następnym rzutem trzeba trafiać w to samo miejsce, czy niekoniecznie? Kilka dni temu miałem tam też takie branie polegające na delikatnym podskubywaniu i potem konkretnym połknięciu, a podczas holu ryba urwała przypon i nie dowiedziałem się co to może być. Czy mógł to być lin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógł to być lin?

mógł, ale czy był tego nie wiem :wink:

Żerowiska lina są raczej trochę bliżej, ale mam nadzieję, że przyjdzie. Czy pomoże coś dodanie pociętych rosówek do koszyczka?

pisałem już o tym kilka razy :roll: wg opini wyczytanych w WW, i książkach o wędkarstwie lin ma stałe trasy po których przemieszcza się żerując. empirycznie sprawdzałem i przychylam się do tej opinii. jeżeli twoja miejscówka jest w pobliżu takiej trasy lub na niej masz szansę na lina, jeżeli odległość jest znaczna szanse maleją... nie napiszę, że na pewno nie złowisz lina bo nie takie rzeczy się w przyrodzie zdarzają, ale będzie to przypadek (czy jak kto woli szczęście wędkarza... :wink: ) więc co do rosówek i innych dodatków do zanęty to ich działanie nie pomoże w wypadku wyboru niewłaściwej miejscówki...

Czy za każdym następnym rzutem trzeba trafiać w to samo miejsce, czy niekoniecznie?

to zależy czy nęcisz punktowo czy dywanowo, ile czasu przed zasiadką nęcisz i pewnie kilku innych czynników... polecam dział zanęty były tam podobne tematu, gdzie można się pewnych rzeczy dowiedzieć....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nęcenie skróci się do koszyczka

to rzucaj w to samo miejsce.... jedyne nęcone :wink:

Proszę podpowiedz mi co mam po kolei zrobić.

przeczytać podane przeze mnie linki + w opcji szukaj wklepać "lin"

było o tym wiele razy i naprawdę nie uważam, że opisywanie po raz kolejny coś wniesie... ćut więcej inicjatywytomek20stencel5, było również jak zarzucać precyzyjnie w to samo miejsce tutaj

bo raczej nie wyrzucę zanęty na taką odległość.

zanętę na 30 m jak się uprzeć to i ręką można rzucać (tylko musi być odpowiednia nawilżona i zawierać składnik wiążący), a co dopiero procą czy rakietą...

jeszcze raz polecam wyszukiwarkę ona na prawdę działa :wink:

inne pytania o przynęty i zanęty proszę do właściwych działów... tutaj piszemy o łowieniu linów gruntówką...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Ja do nęcenia preferował bym rakietę bo leci tu gdzie JA chce a proca to szajs jak dla mnie

to zależy na jaką odległość nęcisz, jaką masz procę i czy umiesz z niej korzystać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.