Skocz do zawartości
tokarex pontony

Pierwszy zestaw na karpia


rafi7105

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!

Nie znalałem zadnych informacji na forum na temat poczatku karpiowania.Posiadam wedke konger carbomaxx 3,6m cw do 100g

Potrzebuje paru informacji:

- Co musze jeszcze kupic narazie mam wedke kołowrotek i przelotowe ciezarki 40g co jeszcze dokupic????

- Jak złozyc zestaw ??

-Kupiłem przypon jaxon z włosem ale nie moge go rozpracowac haczyk jest na lince i na rurce antusplontaniowej ale moge ja przesówac przy haczyku zamiast włosa czy czegos jest gumka receptórka mała

- co załozyc na haczyk czy włos

-jak zrobic bałwanka

-Jak złozyc zestaw z koszyczkiem i jaki kupic

Dziekuje za wszystkie odpowiedzi mysle ze przydadza sie innym poczatkujacym karpiarzą

:smile::smile::smile::smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
- Co musze jeszcze kupic narazie mam wedke kołowrotek i przelotowe ciezarki 40g co jeszcze dokupic????
Napisz dokładnie jak chcesz łowić i na co (np. jeżeli wywózka to ciężarki 40g nie wystarczą)???
- Jak złozyc zestaw ??
Odpowiedział jeux :wink:
-Kupiłem przypon jaxon z włosem ale nie moge go rozpracowac haczyk jest na lince i na rurce antusplontaniowej ale moge ja przesówac przy haczyku zamiast włosa czy czegos jest gumka receptórka mała
Nie wiem o co chodzi.
co załozyc na haczyk czy włos
Podstawowe pytanie czy chcesz łowić na metodę włosową czy nie? Co do przynęty jest wiele: groch, kukurydza, kulki, pellet itp., więc to zależy tylko od Ciebie.
jak zrobic bałwanka
Bałwanek to połączenie przynęty tonącej z pływającą tak aby w wodzie zachowywała się neutralnie tzn. nie pływała ani nie tonęła.
Jak złozyc zestaw z koszyczkiem i jaki kupic
Piszesz że masz ciężarki a pytasz o koszyki??? Chyba do końca nie wiesz jak chcesz łowić. Na wstępie musisz to sobie sam określić. Napisz coś więcej to postaram się pomóc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

galuch, nie wiem skąd wziąłeś moje cytaty ale ja nic takiego nie pisałem czytaj mój post tam jest tylko napisane dokładnie :::::::::: może to ci coś pomoże zestawy

zestawy 2 ::::::::::::::: słowa zestawy i zestawy 2 są skrótami do linków po za tym nic innego nie widzę w moim poście :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawe z przyponem juz wyjasniłem a pytam o koszyczek bo chciałbym spróbowac róznych metod łowienia. Chce łowic z gruntu.

Wybieram sie za tydzien na pierwszokarpiowa nocke.

Jakie zanety powinienem kupic na ta pore roku Jaki smak kulek .Czy kupowac konapie??

jake dipy ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybieram sie za tydzien na pierwszokarpiowa nocke.

Jakie zanety powinienem kupic na ta pore roku Jaki smak kulek .Czy kupowac konapie??

jake dipy ??

Wszystko wydaję mi się że zależy od 2 spraw:

- ile chcesz przeznaczyć na to pieniędzy?

- co to za zbiornik (pzw, łowisko specjalne... itp), czy jest dużo drobnicy i jaka jest tam populacja karpia?

Co do zanęt: przede wszystkim nęć tym na co będziesz łowił. Na pewno bardzo dobrą zanętą są wszelakie ziarna (np. kukurydza, soja, groch, konopie, pszenica itp.). Ziarna są tanie bo np. 1 kg kukurydzy kosztuje 1zł, konopie 3,5-7,5 zł za kilo. Droższą zanętą są pellety bo kosztują od około 10-20zł za kilo. Jak nie chcesz wydawać tyle kasy na pellet to kup zwykłą zanętę w cenie 4-5zł kg. Co do kulek to chyba wiesz że cena waha się od 14 do n złotych. Jak chcesz łowić na kulki to raczej trzeba nimi nęcić ale to znowu jest zależne od łowiska.

Jaki smak kulek ... to zależy od zbiornika. Powiem tak: też dopiero zaczynam a na początek będę sprawdzał podstawowe zapachy tzn. truskawka, scopex i ryba.

Czy kupować konopie ... wszyscy polecają więc i ja Tobie polecę.

Dipy ... kwestia portwela i wody.

Co do koszyczka to montaż taki jak z ciężarkiem przelotowym centrycznie zamontowanym. Wielkość zależna znowu od wielu czynników: zbiornika, odległości łowienia od brzegu itp. Więc musiał bys coś więcej napisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwota od 30 do 45zł.

a jakiej firmy zakupic zanety TRAPER??

Bo kulki to TB 16mm??

Kukurydze gotowac jak tak to ile minut??

Wyprawa bedzie trwała 24 godziny od 16 do 16 na jezorze W miejscowosci januszkowice jest raczej podane duzej presji wedkarskiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwota od 30 do 45zł.
Na jedną nockę bez wcześniejszego nęcenia?
Bo kulki to TB 16mm??
Jak dla mnie ok.
Kukurydze gotowac jak tak to ile minut??
http://www.forum.haczyk.pl/forum/viewtopic.php?t=782
a jakiej firmy zakupic zanety TRAPER??
Moim zdaniem może być choć pewnie nie jedna osoba by odradziła.

Ps. Może jakiś inny użytkownik na forum również się wypowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powierzchnia zbiornika wynosi 65 ha, średnia głębokość waha się pomiędzy 2,5 do 4,5 metra.

Woda w nim jest czysta, kwalifikuje się do II klasy czystości. Dno jest piaszczysto - mulisto i pełne pagórków i dziur. Brzegio natomiast są bardzo zarośnięte.

Jest tu urodzaj takich ryb jak: amur, boleń, ciernik, jazgarz, karaś, kiełb, leszcz, in, okoń, płoć, sandacz, sum, sumik karłowaty, szczupak, węgorz, wzdręga, ale przede wszystkim królują tu karpie!

Na łowisku odbywają się coroczne zawody karpiowe. A złowione sztuki są całkiem pokaźnych rozmiarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to nie ma szansy nawet na drobnice??
Widzę że po prostu chcesz sobie połowić a karpie mają być przyłowem. Tak więc wydaję mi się że dobrze ci napisałem z zanętą np: Traper+kuku+konopie+pokruszone kulki. Jedna wędka na kuku np 2 ziarenka a druga na kulkę. Na kulkę może pokusić się ładny misiek a na kuku możesz złowić coś mniejszego i również jakąś dyche.
Na łowisku odbywają się coroczne zawody karpiowe. A złowione sztuki są całkiem pokaźnych rozmiarów.
Jeżeli tak to dowiedz się od kogoś jakie zapachy preferują karpie ze zbiornika. :wink:
ale nie w jedną noc :!:
Nie zgodzę się. Poczytaj trochę. Odpowiednie podanie przynęty w odpowiednim miejscu daje efekty zwłaszcza na zbiorniku gdzie karpie znają kulki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no raczej co 15 min to nie myslałem ze wywioze na poczatku łowienia o godzin 16 i potem rano tylko donece koło 5 / 6 lecz jak sadzisz ze trzeba czescie to bede czesciej ale niestety jak mam 15 lat i nie moge chyba na 2 wedki łowic tylko na 1 bo jestem członikem uczestnikim. i myslałem zeby załozyc kulke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no raczej co 15 min to nie myslałem ze wywioze na poczatku łowienia o godzin 16 i potem rano tylko donece koło 5 / 6 lecz jak sadzisz ze trzeba czescie to bede czesciej ale niestety jak mam 15 lat i nie moge chyba na 2 wedki łowic tylko na 1 bo jestem członikem uczestnikim. i myslałem zeby załozyc kulke
Łojojoj. Nie polecam wywozić na 50-60 m. Zastosuj rakietę, PVA lub w ostateczności koszyczek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego nie wywozic na taka odległosc??

Małe prawdopodobienstwo trafienia w miejsce necenia??

W sumie to jak chcesz tak zrobisz. Ja musiałbym ponton pompować "ustnie" koło 0,5h. Jak masz pompkę to spoko. Ostatnio używałem pierwszy raz rakiety i naprawdę spoko rzecz. Możesz też wywozić i zastosować pva do wyrzutu. W tym momencie chyba już Ci nie pomogę. :wink: Męska decyzja i jazda na ryby. :wink:
A to w koncu czy 15 latek moze łowic na 2 weki czytałem temat z maja 2005 i tam Artech i DESSJOT napisali ze mozna łowc na dwie to jak to jest ???
Poczytaj regulamin :!:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.