Skocz do zawartości
tokarex pontony

Szczupaki 2008


tomik

Rekomendowane odpowiedzi

Długo oczekiwany dzień nastąpił, ja niestety dziś na rybach nie byłem, więc jestem ciekaw Waszych wyników. Oczywiście w tym temacie interesują mnie tylko te dotyczące Szczupaka po dniu dzisiejszym i te do końca sezonu 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 224
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Tak jak co roku ,dziś i ja zaczyńałem poszukiwania za szczupakiem no

i niestety brak było solenizanta,mógbym jak większości wędkarzy zwalić

wine a to na stan wody, ato na brak zarybień , lub wiele innych, ja po prostu wiem że on tam jest iczeka na mnie ten co zmusił mnie do wejścia

do lodowatej wody ,żeby pare metrów żylki odzyskać, no niestety i to niepomogło, ale jeszcze szczupły się spotkamy. No pogadi szczuka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam uszy do góry.Spędziłem ładnych kilkanaście godzin brodząc w zimnej wodzie jez.Plusznego i co nic.Dopiero 3 maja los sie troche uśmiechną wyciągnąłem 3 szczupaki ale to był jeden w jeden junior po ok.60 cm. Ale cóż początek jest. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Przeczytałem wasze posty i stwierdzam że chyba łowiliście na kiepskich akwenach. Co prawda znam jezioro Pluszne i jest to doskonałe łowisko okazałych zębaczy. Ja natomiast wybrałem się na jezioro Gim, gdzie stawiałem pierwsze kroki z muchówką. Niestety wiatr krzyżował plany nauki połowów tą metodą, zatem wróciłem ze szwagrem do podstaw i zabrałem się za spinning. Wyniki były natychmiast. W ciągu 3 dni, złapaliśmy łącznie 31 szczupaków i jednego dorodnego okonia. średnia wielkośc ryb - około 50 cm, zatem młodociani jeszcze - ale jakie brania i hol !!!!! Bardzo agresywne. Dodam, że łowiliśmy wyłącznie na rippery. Ryby reagowały wyłącznie na dwa kolory: perłowy z czarnym grzbietem i w kolorze jak to nazywam coca-cola, czyli ciemny brąz jak olej samochodowy. Super łowisko..... Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

A ja nie wytrzymałem, wskoczyłem przed burzą w neopreny i dawaj za szczupem :D To taka mała rozgrzewka nadgarstka ... co by sie nie zepsuł jak nastana sandacze ;)

Efekt przejścia linią szuwarów ok. 300-400 m ... 2 okonki i 1 okoń 37 cm, szczupak 84 cm, ale jaki!!!! On chyba żarł jagody :shock::shock::shock: Nigdy nie widziałem takiego ... w pysku miał fioletowo!!! A moze miał jakieś grzyby na języku i jakiś wędkarz wymazał mu pysy tym środkiem odkażającym :lol::lol::lol:

A moze się zadławił tym 7-mio centymetrowym ripperkiem i tchu nie mógł złapać :lol::lol::lol::lol::D:D:D

Czy ktos z Was spotkał sie z takim oryginałem??

Rybka wyszła z dołka gł. ok 4 m na jakieś 1,5-2 m (poprzednio miałem tam skubnięcie), godzina ok. 12-30, ripper Mans-a imitujący okonka, główka 10 g, prowadzenie skoki nad dnem, delikatne podrygiwanie podczas opadu. Momentami ryjąca po dnie. Brania okoni i szczupaka następowało zawsze podczas opadu.

A potem ... rozpetała sie burza i zwiałem do auta. Po burzy spacer 3 km nic nie przyniósł :(

Okonki poszły ze mna do domu a ten jagodożerca popłynał do dzieci ;) Buzi mu nie dawałem :lol::lol::lol:8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj przypiliło, przypiliło :) A skad wiesz? :D

Nie Maniek, czyściutka woda a on ... atramentowy pysk miał. Rozmawiałem z wczoraj z ichtiologiem i powiedział mi, ze moze to byc spowodowane niedoborem tlenu ... w rybie lub wodzie. Wiem, ze woda jest OK, więc wynika, ze ... zadławił sie ripperkiem :lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witaj Maniek

Łowisko jest naprawdę super. Jednak wybrałem się na nie tydzień później i w piątek wieczorem szczupak 3,2 kg i jeszcze mały śledzik. I to wszystko aż do niedzieli. Wyjaśniło się jak obchodziliśmy cały zbionik dookoła - po drugiej stronie wyjąłem z wody kabel !!!!!!!!!!!!!!...

W piątek w nocy kłusowli w najstraszniejszy sposób - prądem. Dlatego ryby nie brały. W trzcinach znaleźliśmy masę martwych ryb, małych i dużych. I kto to zrobił .???? Brak słów by ich określić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Ryby łowie z łódki na jeżorze Wukna koło Skoków.Kiedyś było to jedno z lepszych jezior szczupakowych w Wielkopolsce.Teraz jest więcej kłusowników niż ryb. :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Od kilku lat wedkuje na rzece Dajna na odcinku od miejscowosci Biedaszki az do ujscia rzeki przy starej elektrowni wyniki sa rozne jednak ten sezon uwazam za bardzo udany zlowilem na tym akwenie juz okolo 50 zębatych z czego najwiekszy wazyl okolo 7 kg jedno co moze wku.....r to czeste zaczepy i duzo straconych blach bo lapie tylko na blachy poza tym czesto wspomniany wlasciciel elektrowni spuszcza wode z rzeki moze nie do konca ale poziom jest bardzo niski ryba po takiej akcji przez jakis czas nie bierze Pozdro dla wszystkich wedkarzy ktorzy do polowow nie urzywaja siatek i pradu bon i takich cwaniakow znam ze chwala sie co to oni nie lapia a w gruncie rzeczy jest to ryba wyjeta z siatki lub napierdzielaja pradem to jest wlasnie plaga tego kraju ze ludzie kradna wszystko co sie da nie dajac szansy uczciwym wedkarzom oplacajacym skladki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
bo ja mateusz tesz łapie szczupaki i hcciałbm zapytać gdzie łapiedzie zsczupaki bo ja złapałem sześ kilo szczupaka i tesz złapałem tszy kilo.

Jeżeli tak łowisz, jak piszesz (po polsku), to wierzę we wszystko!

Ludzie, trochę opamiętania. Nasz język nie jest w końcu taki zły, a tu - co słowo - to błąd! Zamiast na "zsczupaki" - to proponuję wyprawę na korepetycje z ortografii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Gość Anonymous

siema podajcie jakieś metody spiningowania bo ja jestem poczatkujący i niezabardzo kapuje o co chodzi z tym spiningiem.a i jak byście mogli to podajcie kilka ciekawych linkow o spiningu i szczupaku. z góry dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema podajcie jakieś metody spiningowania bo ja jestem poczatkujący i niezabardzo kapuje o co chodzi z tym spiningiem.a i jak byście mogli to podajcie kilka ciekawych linkow o spiningu i szczupaku. z góry dzięki :)

Dział na forum dotyczący spiningu:

http://www.haczyk.pl/forum/viewforum.php?f=12

Prosze tam zadac pytanie.

Pozdrawiam

Tomik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.