Skocz do zawartości
tokarex pontony

kołowrotki Cormoran


jaxon

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnośnie produktów firmy Cormoran. Na jakim poziomie stoją te kołowrotki. Czy można je porównać z Jaxonem czy bliżej im raczej do Okumy? Czy te kołowrotki tej firmy wytrzymają intensywne łowienie na średni spining ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 88
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
a czy ktoś miał do czynienia z gruntowymi maszynkami cormorana???

Witam

Używam:

Big Boss 8pi 6000, Big Cat oddałem po stokilkadziesiąt rzutów z dużym obciążeniem(do 300 gramów) i na duże odległości. Oba kołowrotki pracują dobrze ale:

Big Boss żyłka 0,40 i na szpuli w kierunku spływu powstaje stożek,

praca hamulca i całego mechanizmu płynna

Big Cat żyłka 0,60 nawija idealnie równo praca hamulca płynna, ale mechanizm kołowrotka wydaje się bardziej "tępy" od Big Boss'a(może wystarczy przesmarować)

Ogólnie jestem zadowolony, nawet bardzo. Maszynki wydają się mocne i wytrzymałe ale to pokażą kolejne sezony.

A jeszcze SEACOR Big Ben-6Pi 5000: praca płynna, hamulec ok, nawija równo, ale to zapasowy i wszystko było sprawdzane "na sucho" na łące bez wody, ryby i dużych obciążeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy ktoś miał do czynienia z gruntowymi maszynkami cormorana???
Razem z kolegom zakupiliśmy dwa kołowrotki cormorana pro feder. Po jednym sezonie mogę powiedzieć, że sprawują sie dobrze. Nie ma luzów rzuca się bardzo daleko, żyłka układana jest równo. Są to kołowrotki na ślimaku i takie chciałem kupić do ciężkiego federa przeciążenia są duże i już kilka "delikatniejszych" kołowrotków skończyło swój żywot przy tym federze. :mrgreen: Dość duży gabarytowo, ale przecież nie trzyma się go cały czas w ręku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie produktów firmy Cormoran. Na jakim poziomie stoją te kołowrotki. Czy można je porównać z Jaxonem czy bliżej im raczej do Okumy?

Biorąc pod uwagę kołowrotki w cenie około 200 zł i wyżej Cormoran, ma dużo wyższą kulturę pracy mechanizmu

np. Cormoran Sinus-BR 7Pi 40 płynniej sie kreci i jest dużo lepiej spasowany niż np. Daiwa Regal, czy też nawet Shimano Baitrunner XTE

Cormoran ma też dobry (płynny i mający szeroki zakres siły) hamulec oraz bardzo przyzwoity nawój.

Cormoran może wkurzyć użytkownika przez tzw. "detal",.. odpadające klipsy od szpuli, zbyt słaba sprężyna "wybijaka" wolnego biegu, itd..

przynajmniej takie [drobne] mankamenty ma Sinus BR

tu o tym pisałem http://www.haczyk.pl/forum/viewtopic.php?t=4602

Podobno w tańszych modelach (tak czytałem) odpada (złuszcza się) powłoka galwaniczna ze szpuli itd..

Reasumując kręciołki całkiem fajne ale producent mógłby je trochę dopieścić, zatroszczyć się o "detal".

To tyle jeśli chodzi o "grunciaki" za "dwie paki", natomiast nie wiem czy odważył bym się kupić Cormorana z półki ekono np. Rodeo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe sprostowanie nie cormoran pro feder ale Cormoran match master feder :oops: Moje niedopatrzenie.

Czy tylko posuw szpuli jest na ślimaku.
Posów jest na ślimaku.

Dane ze strony producenta:

Gruntowy 6 łożyskowy kołowrotek Cormorana Match Master Feeder, przeznaczony do ciężkiego łowienia gruntowego w dużych rzekach oraz innych dużych zbiornikach wodnych.

Zastosowanie szpuli typu Long Cast pozwala na bezproblemowe umieszczenie na znacznej odległości naszego zestawu.

Cechy kołowrotka:

5 łożysk kulkowych

bezpoślizgowa blokada obrotów wstecznych korbki

ślimakowy posuw szpuli

wzmacniany mechanizm napędowy

aluminiowa szpula

szpula zapasowa

łożyskowana rolka z systemem antyskręceniowym

wzmacniana sprężyna kabłąka

specjalna rączka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ślimakowy posow szpuli to nie przekładnia ślimakowa - to nie to samo. Tylko o kołowrotkach o przekładni ślimakowej mowi się, ze są na slimaku.

A co do samego cormorana - należy już od jakiegoś czasu do daiwy i nowsze kręcioły są na ich technologii.

Super sprzęt za małe pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slimakowy naped szpuli to chwyt reklamowy,bo w zaden sposob nie poprawia on nawijania zylki,Shimano Stradic go nie posiada a nawija idealnie,wiec nie patrzcie na to.Slimak ma jeszcze jedna wade np. RedArc czy Ryobi zauber powoduje efekt syreny w kolowrotku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Gość Anonymous

koledzy co do cormorana!!!!takiej faji jeszcze nie miałem na wedce!!!po trzech wypadach , oczywiście z nowym kołowrotkiem padła sprężyna.wcześniej odpadły ciężarki wyważające szpule no a na koniec co by było śmieszniej elemancik przy kabłąku był tak sprytnie dopracowany że przecierał żyłke.myśle że tyle wystarczy, mówie o modelu rodeo gt 11pif 3000 ale nie zmienia to faktu że cormorana nigdy już nie kupie.a i jeszcze jedno, w polsce nie ma serwisu gwarancyjnego więc wysyłają sprzęt do niemiec co za tym idzie???CZAS REKLAMACJI!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu "dosyć mocno" używam kołowrotka Cormoran Magnesia - 10 PiF 3000 i złego słowa o nim nie powiem.

Kołowrotek chodzi przy lekkim spinningu z przynętami do 10g.

O innych modelach się nie wypowiem bo ich nie używam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cormoran Magnesia

Tylko ze twoj kosztuje 3 razy wiecej niz jego rodeo wiec nie ma co sie dziwic.Ogolnie cormorany mi sie podobaja chociaz nie mam zadnego tylko ta magnesia chodzi jakos ciasno.

Co co kolowrotka "syreny" to wez do reki Stradica i pokrec nim,on chodzi nie dosc ze ciasno to jeszcze odnoszę wrażenie ze ma w srodku kolo zamachowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam. Mam pytanko co sądzicie na temat tych dwoch kołowrotków. I czy nadają się one do łowienia na spinning i który byście wybrali. Kołowrotek CORMORAN RODEO GT-8AiF 4000 VS Konger Salto 730 FD. POZDRAWIAM I CZEKAM NA WSZELKIE ODPOWIEDZI>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.To moj pierwszy post na tym forum,nie liczac przywitalnego :smile:.Jestem poczatkujacy i dopiero zaczynam sie uczyc,stad moje pytanie.Dostalem w prezecie do spiningu kij firmy CORMORAN BULL FIGHTER JIGMASTER 2,7 20-60go i kolowrotek ROBINSON SHARP 309.Niewiem czy kolowrotek pasuje do kija a mam okazje kupic SHIMANO EXAVE 2500,3000,4000 za nieduza kase,tylko czy warto.Jesli tak to jaki model wybrac i jaka zyle?.Z gory dzieki za propozycje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 3 months later...

Witaj brzezin81, ja posiadam kołowrotek do średniego spina :

cormoran rodeo 2000 3SF i polecam :) Mam go cały rok i wszystko działa w porządeczku :) Nie wiem jak twój model , ale mój ci śmiało polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Z racji tego iż mieszkam w niewielkim mieście w którym mam mocno ograniczony wybór sklepów wędkarskich (no może jest kilka ale asortyment w nich to eko), nie mam możliwości pomacania kołowrotków. Dlatego muszę się zwrócić do szanownego grona z prośbą o opinię.

Poszukuję kołowrotka do mojej pierwszej paprochówki ( Mikado Lexus 2,4 cw. 10g), łapię głównie z pływadełka, nastawiam się na okonie i sandacze. Poszukuję lekkiego młynka z płynną pracą.

Dziękuję za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.