Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jeziora na mazurach


janusz222

Rekomendowane odpowiedzi

Mam prośbę do drogich kolegów. Od kilku lat próbuję znaleźć jezioro na Mazurach na udany wypad wędkarski razem z moją żoną, która też łowi. Urlop mamy bardzo krótki. To raptem 5 dni w roku. Zasięgając różnych opinii podejmujemy próby znalezienia spokojnego, czystego, obfitującego w ryby jeziora. Ostatnie 3 lata to : jezioro Mokre, Narie i Sasek Wielki. Najbardziej udały nam się spacery łódką po jeziorze i grzybobranie...... Będziemy bardzo wdzięczni za radę, gdzie warto się wybrać, aby po 2 dniach nie uznać tego za porażkę. Chielibyśmy połowić liny, leszcze i płocie, drapieżniki na żywca. Z góry dziękujemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Witaj, Mazury :?: i to co roku :?: , a może by tak ziemię Śląską państwo by odwiedzili, rozumiem Mazury Mazurami, ale jakaś odmiana wkońcu wam chyba się należy :) Gierkówką to raptem 3h i panorama jakby inna, woda w połączeniu z górami :shock:, nie ma chyba lepszych widoków :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do jezior na Mazurach to polecę Ci jezioro Rajgrodzkie ze względu na niezły rybostan i dobrą infrastrukturę. Jak lubisz trochę "dziczy" to wpadnij na jeziorko Długie ale tylko z nazwy bo jest to małe jeziorko ale bardzo fajne .

Co do j. Rajgrodzkiego to odnajdziesz go bez problemów. A j. Długie tu gorzej bo nawet na wielu mapach go nie ma. Powiem tylko, że leży w okolicach miejscowości Olecko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Mam w tym roku zamiar wyjechac na mazury. Znacie moze jakies ciekawe miejsca gdzie warto by sie wybrac? Chcialbym nastawic sie glownie na lina i karasia. Cenie sobie spokoj. Chcialbym polowic na stawach gdzies w lesie... :cool: gdzie jest spokoj i cisza. Moze to yc jakies pole namiotowe czy cos w tym rodzaju ale wolalbym domek

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 2 months later...

Juro jadę na mazury i chciałbym poznać Wasze ulubione miejsca na szczupaka leszcza

Ja z pewnościa będę informował Was na forum gdzie się zatrzymałem i co się udało złapać.

Pozdrawiam Forumowiczów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem jakiś tydzień temu w Dąbrowie na mazurach.

Nie podam ci nazwy jeziorka bo nie znam nawet.

Siedziałem od 5.00 do 10.00 rano i Leszczyki po 25-30 wpadały a mój wujek na spining wyciągał szczupaki nie wymiarowe lecz trafiły sie 4 ponad wymiar miały ze 60cm . Na maurach panuje miła atmosfera do łapanie coś niesamowitego życzę Dobrych połowów.

Pozdro. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pochodzę z Olecka (woj. warmińsko-mazurskie) - choć od dawna mieszkam na Śląsku. Polecam Ci jezioro w tej miejscowośći, choć wszyscy od dawna mówią że strasznie tam ryby wyławiają sieciami, jednakże zawsze coś miłego wpadnie.

Ostatnio piękne węgorze na trupka, leszczyki z gruntu (nie mówię tu o małych leszczach), liny. Wiem że ładnie szczupak bierze na żywca - nie próbowałem. Jest super domek nad jeziorem, super warunki, czysto, (domek ma może 4 lata więc jest naprawdę godny polecenia), możliwość śniadań. Miejscowość 30 tyś więc i jest gdzie zjeść, pobawić się.

Jak byś chciał telefon i więcej szczegółow to daj znać na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja w tym roku byłem na mazurach na wakacjach jakies 6 km od Giżycka na Jeziorze Kisajno. Miejscowość nazywa się Piękna Góra. na początek łapałem z gruntu i brały całkiem przyzwoite leszcze, czasami wieczorem podszedł nawet lin koło 40cm. potem zauważyłem, jak facet codziennie rano wypływa łódką na spin i przywozi szczupaki. postanowiłem tez połapać, rozłożyłem spina i wypożyczyłem lódź, pierwszego dnia 2 szczupaki po 55 i 49cm. na drugi dzień w przeciągu 20 minut złapałem 3 szczupłe z czego jeden 98cm!!!! :cool: Jeżeli chcesz to wyślę fotki ryb. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witam,

w czerwcu przyszłego roku wybieram się po raz kolejny na mazury, później podczas wakacji też prawdopodobnie tam pojadę mam w związku z tym pytania:

Czyje są jeziora na mazurach, przede wszystkim zależy mi np. na Śniardwach, Mikołajskim, Bełdanach, Niegocinie, Jagodne, Dargin i gdzie kupić pozwolenie?

Które jeziora na mazurach należą do PZW?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śniardwy należą do spółki rybackiej w Okartowie zezwolenie można kupić w Piszu na stacji benzynowej ''Bentra'' w Okartowie oraz w rybaczówce Głodowo,jezioro Mikołajewskie i Bełdany mają jednego gospodarza zezwolenia można kupić w sklepie wędkarskim na stacji PKP w Rucianym i na Guziance też w sklepie wędkarskim, o reszcie jezior to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Cześć,

W tym roku zamiast nad morze chce pojechać na urlop na mazury. Szukam zaszytego w dziczy, domku, kwater, czegoś ładnego, bez przesady z wygodami (łazienka w pokoju, wspólna kuchnia). Ważne żeby było blisko wody w której można połapać ryby. Urlop ma przebiegać pod znakiem wędkarstwa. Brak cywilizacji to zaleta. Może ktoś z Was zna jakąś miejscówkę i mógłby polecić?

P

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://siedliskokuty.mazury.info/?p=p_7 kumpel był tam 2 lata temu i jest zadowolony , jak jakieś pytania prosiłbym na priv , pozdro

--------------------------------------

5) Wyprawy Wędkarskie. Oferujemy całodniową wyprawę wędkarską na jezioro Mamry. Zapewniamy cały sprzęt wędkarski, bezpieczną łódź, kapoki, silnik spalinowy oraz echosondę.Zdradzimy ci najciekawsze górki i spady na których można liczyć na medalowe okazy. Wszystkie metody, wszystkie łowiska, wszystkie pory roku. Nasi przewodnicy to wieloletni miłośnicy wędkarstwa, którzy znają okoliczne wody jak własną kieszeń. 6) Spływy kajakowe rzeką Węgorapą i Sapiną Pomożemy Państwu w zorganizowaniu spływów kajakowych najwspanalszymi rzekami regionu, i co najważniejsze wolnymi od tłoku.

http://siedliskokuty.mazury.info/?p=p_19&sName=Wycieczki-z-przewodnikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

witam wszystkich!!!

wybieram się nad jezioro mokre na trzy tygodnie zamierzam łowic odległościówką i na boczny trok.Z tego co wiem to kiepsko tam z rybą wiec wymyśliłem sobie awaryjnie trzy pobliskie jeziorka leśne (jeż.kruczki - z pontonu )może ktoś ostatnio tam był imógł by mi coś podpowiedzieć na temat Mokrego bądż na temat tych małych torfowych jeżiorek :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

jezioro wągiel w stadninie w żabieńcu. Maja dość tanie noclegi,a ryba naprawde niezła i wędkarzy tez nie ma tak że jeden przy drugim.

Poznałem tam gościa, który nęcił grochem niełuskanym gotowanym i po trzech dniach necenia wyciągał 2 kg liny i leszcze. Raz podeszło mu stado leszczy to 27 sztuk wyjął, a krasni=opióry ok 1 kg wyrzucał do wody.

Ja tez ciągałem, ale my na drapieznika bardziej, to okonki i szczupaki zonie się juz przejadły :razz:

Fajny właściciel, też łowi, to jak podpytasz to powie w którym miejscu zanęcone na dobrą rybkę i pomoże.Rybkę złowioną można przechować u niego w zamrażarce, albo poprosić o usmażenie za niwielką opłatą.

Grzybów tam też duzo, bo blisko Puszcza Piska, a sam pensjonat ma 15 chyba hektrów i to same lasy i prywatna linia brzegowa.To moja żonka się nie nudziła i kurki zbierała.

A z gościem załatwiłem pozwolenie na łowienie z PZW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Panowie łowił ktoś z was na jeziorze Tatary Duże lub Tatary Małe? http://img6.imageshack.us/my.php?image=55173830jh1.jpg to małe jeziorko w środku lasu http://www.gawart.elk.pl/m/m_e_5.html#q czy to jezioro należy do gosp.rybackiego czy jest prywatne.Miałem okazje przebywać nad tym jeziorkiem i powiem że ryba to tam jest icon_eek.gif piękne karpie i liny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.