Wędkarstwo - Forum Dyskusyjne Strona Główna Wędkarstwo - Forum Dyskusyjne
Forum wędkarskie portalu wędkarskiego haczyk.pl - wędkarstwo, łowiska, sprzęt oraz metody i sposoby połowu.

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  FAQGaleria
 <b>Społeczność</b>Społeczność  GrupyGrupy  FAQPortal  FAQGrand Prix 2014  FAQSklep
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
promocja   Plecionka Mikado Nihonto Octa Braid

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak złowić Tołpygę?
Autor Wiadomość
keri 

Wysłany: 27-02-06, 23:10   

Ten temat z tołpygą dał mi wiele do myślenia :roll: :roll: tzn jakieś 5 lat temy do naszego bajorka ok 8h wpusciliśmy ok 40 szt tołpygi i słuch o nich zaginoł. Nie słyszałem aby ktoś ją tam złowił, nie było padnięć tych ryb. Pozostaje pytanie czy tołpyga sobie rośnie w siłe czy jej poprostu nie ma. Ale jak to sprawdzić, metody przez was opisywane tzn spinning/ogromna presja ze względu na spora ilość szczupaka/, kulki proteinowe /spora ilosc karpiarzy na łowisku/ i nic żadnego przypadku. Moje pytanie jest takie : jakiej mniej więcej wielkości mogą być te rybki teraz /5 lat temu podzczas wpuszczania niały ok 20-25 cm/ No i jak na nie zapolować aby zobaczyć to cudo???

maniek 
ODRZAŃSKI TRAPER

Ulubiona metoda połowu: Od urodzenia grunciarz inne tylko dla smaku
Wysłany: 28-02-06, 10:01   

Keri w zasadzie istnieją dwie odmiany Tołpygi ,biała i pstra [tak dla przypomnieńa podaje].W polsce najczęściej spotykamy Tołpyge pstrą ,najlepiej rośnie i najlepiej się rozmnaża [sztucznie] .W dobrych warunkach może osiągnąć 40kg i nawet ponad.
Oczywiście tylko teoretycznie moge powiedzieć że "twoje" tołpygi dziś mogą mieć od6kg do 10kg.Dlaczego tak ,ponieważ nie znam wody jakom posiadaćie ,temperatura,
ilości pokarmu ,wszystko ma wpływ na przyrost tołpygi ale taką sirednią wyczytałem w książce ,oczywiście podaje to teoretycznie.Co do sposobu i możliwości połowu na twoim akwenie ,takich rybek jak tołpygi tobym się jednak nie mógł wypowiadać ,ale moge tylko podpowiedzieć żebyś je szukał w najmniej odwiedzanym miejscu na akwenie ,po prostu ta rybka lubi spokój ,co do metody wybierz sam.

Ps. Kusiot nie wiem czy orginał czy kopia ,ale chyba orginał bo kupowany na targach
od p. Mroczka.Te Neptuny to masz na myśli ciężarki czy coś innego .Faktycznie łowi na ciężarki samozacinające [nazwy nie znam] .Filmik ogląda się fajnie ,zwłaszcza zimą ,ale
nic szczegulnego nie wnosij ,no chyba że dla "początkujących"karpiarzy.Pytaliśmy się p. Mroczka kiedy zrobi film dla karpiarzy rzecznych ,to nam odpowiedział że to nie ta Liga.he he he.

KUSIOT

Wysłany: 28-02-06, 10:03   

Dzięki maniek, musze ten film obejrzeć jak narazie to widziałem tylko zwiastun.

maniek 
ODRZAŃSKI TRAPER

Wysłany: 28-02-06, 10:13   

Ok. Ale nie obiecuj sobie za wiele.

bogdan39 

Wysłany: 28-02-06, 21:00   

oto ona w pełnej krasie
Ryba typowo planktonożerna.
Filoplankton,okrzemki,sinice,zielenice,plankton zwierzęcy to jej główny pokarm.
Sprowadzona z Dalekiego Wschodu.
Można ja zwabić do łowiska dodając do zanęty suszonych rozwielitek.
Niestety przyciąga to również inną rybe.Jej występowanie jest oznaką czystej hemicznie wody.
Tyle znalazłem w internecie.
W dużej ilości artykułów pisza że jest łapana przypadkowo.

Preadtor 

Wysłany: 25-06-07, 19:31   TOŁPYGA

Witam!
Czy zna ktoś sposób na najbardziej chyba pożądaną rybę białą jaką jest Tołpyga... U mnie nad zalewem pływa parę sztuk (takich na ok 1m długości i nieco mniejszych), ale jak do tej pory to przez pare ładnych lat wyciągniętych zostało może z 2-3 sztuki... Czy na prawde tak trudno złapać Tołpygę?? Ja próbowałem wszystkiego... Co jest przysmakiem tej rybeńki?? :wink:

tanto 

Wysłany: 25-06-07, 20:11   

Osobiscie nigdy niezlowilem ani niewidzialem na zywo talpygi . Natomiast patrzac na co lowili je wedkarze ktorzy zglaszali swoje sztuki do gazet. To ryba ta jest chyba wszystkozerna bo przynety ktorych uzywali to od blach po biale robaki, metody tez rozne. Wujek osobiscie zlowil ja na kulke lecz jest to napewno tylko przylow. W sumie rekord Polski padl wlasnie na kulke i talbyga wazyla leeko ponad 50 kg. W sumie mysle ze trudno przynecic tylko na te rybe. Tyle z moich ogolnych informacji :mrgreen:

tomek1 

Wysłany: 26-06-07, 00:14   

tanto napisał/a:
Natomiast patrzac na co lowili je wedkarze ktorzy zglaszali swoje sztuki do gazet.

Zawsze się zastanawiam nad opisem- spinning, obawiam się że większość z tych ryb jest łowiona "za kapotę". Sam wiem o kilku takich przypadkach :roll:

madi 
Łazęga rzeczna ;)

Pomogła: 30 razy
Wysłany: 26-06-07, 19:39   

A ja poszperałam trochę po necie i dla zachęty podaję linka Tołpygi małej rybki:

http://www.ww.media.pl/?p...ure&id=5&nid=34

No kurcze a jednak spinn :mrgreen:

maniek 
ODRZAŃSKI TRAPER

Wysłany: 26-06-07, 19:43   

Znowu o tołpydze ,
tomek1 napisał/a:
bawiam się że większość z tych ryb jest łowiona "za kapotę".
Niestety ,taka jest prawda ,a ludziska wpisują w zgłoszeniach do WW że spin też wiem o kilku przypadkach.

jmk81 
KUBA

Ulubiona metoda połowu: GRUNT - KARPIARSTWO, SPINNING
Wysłany: 26-06-07, 19:59   

u mnie w Starachowicach też wyciągano ładne tołpygi ale też za kapotę, w sklepie u znajomego kupowano plecionke i pare innych rzeczy żeby właśnie je tak wyciągać. Totalne wędkarskie chamstwo o ile to wędkarstwem można nazwać.... nie! to chamstwo kłusownicze.... :???:

bartek640 

Wysłany: 26-06-07, 20:12   

taka jest prawda że żeby złapać tołpyge trzeba mieć tylko szczęscie... tołpygi żywią się fitoplanktonem zooplanktonem," mogą złapać sie na białego , czerwonego robaka ale wtedy gdy będzie przepływała i filtrowała wode... a na spining też można ją złapać jeżeli trafisz na nią słyszałem że na takie paprochy okoniowe najczęściej....
dadam jeszcze że właśnie na szarpaka jak wcześniej pisano łapią kłusownicy tołpygi......

VooDoo 

Wysłany: 19-07-07, 10:35   Nowy rekord tolpygi

Własnie niedawno pobito rekord polski tołpygi , okaz miał 54 kg i 144 cm.
Nigdy bym sie nie spodziewał ,że takie monstrualne tołpygi w ogóle żyją w polskich wodach :D
http://www.ww.media.pl/?p...ure&id=5&nid=34

Damianxtx 

Wysłany: 19-07-07, 15:26   

No to rekord pobity. Rzadko się widzi takie ryby a jest co oglądac :grin:

tomek1 

Wysłany: 19-07-07, 17:05   

Ta relacja jakaś taka........Zawsze mam mieszane uczucia jak czytam o złowieniu tołpygi :roll: Szczególnie zwróciło moją uwagę eksponowanie przynęty w pysku (na zdjęciu i w opisie) :roll:

Info
Odpowiedz do tematu