Wędkarstwo - Forum Dyskusyjne Strona Główna Wędkarstwo - Forum Dyskusyjne
Forum wędkarskie portalu wędkarskiego haczyk.pl - wędkarstwo, łowiska, sprzęt oraz metody i sposoby połowu.

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  FAQGaleria
 <b>Społeczność</b>Społeczność  GrupyGrupy  FAQPortal  FAQGrand Prix 2014  FAQSklep
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
  Plecionka Mikado Nihonto Octa Braid

Poprzedni temat «» Następny temat
Holandia- (uwaga-kontrole)
Autor Wiadomość
daniel54321 

Wysłany: 29-09-09, 12:56   

Witam wszystkich chcialem zapytac co nalezy miec nad woda wlasnie w Holandii tzn. chodzi mi o ekwipunek(podbierak, siatki itp.) :oops: gluwnie łowie na grunt takze taka odpowiedz mnie interesuje z gory dzieki POZDRAWIAM :roll:

oohhh 

Wysłany: 22-10-09, 20:03   

Witam.Widze ze nikt ci nie pomogl :neutral: Nie mialem neta wiec szybciej nie moglem.Jak bys przeczytal ten watek od poczatku to bys wiedzial co potrzebujesz,bo jest podany link do Holenderskiego zwiasku wedkarskiego.Ale po skrucie to tak;Wybierajac sie nad wody Holenderskie przedewszystkim,potrzebujesz karty,ale to chyba wiesz.Jesli chcesz przeczymywac ryby w siatce to musi byc min 3 m dluga i srednica 60cm.To jedyny wymog,reszte to chyba wiesz.Przypominam ze jest calkowity zakas polowu niektorych gatunkow ryb lub ograniczenia w ilosci na dzien.Dodatkowo w tym roku calkowitym zakazem zostal obiety wegorz.W roermond i okolicy rowniez szczupak.Najlepiej dokladnie zapoznac sie z regolaminem!!!!.Niestety Ruskie kacapy biora wszystko co popadnie

forelle 
forelle

Wysłany: 05-11-09, 12:25   

gdzie na sandacza albo szczupaka na spining?

oohhh 

Wysłany: 05-11-09, 21:52   

Niestety jesli chodzi o szczupaka to niezostalo go wiele,pozatym zotal obiety ochrona.Jesli chodzi o sandacza to szukaj szczescia na Massie :wink:

forelle 
forelle

Wysłany: 06-11-09, 11:22   

a jakis dokladniejszy namiar bylem miesiac temu na mass kolo Roedmond i tylko okonie braly w niedziele chyba pojade na ren okolice Erlecom, Ooij

cinex-one 

Wysłany: 14-01-10, 03:11   

Watek sie troszke postarzal.......mamy juz rok 2010 i milo mi powitac kolegow "holendrow".
Od tego roku tez zaczynam wedkowac w holandii, mam nadzieje ze sezon bedzie udany.
Pozdrawiam wszystkich.

swist2 
NL/PL fishing

Ulubiona metoda połowu: karpiarstwo,spławik,spinning
Wysłany: 14-05-10, 22:37   

Witam wszystkich! Jestem już 3 latka w NL a wędkarstwo to moja zyciowa pasja więc kontynuuję ją nadal nawet poza granicą... Regulamin znam mniej-wiecej jak reszta z Was,choc nie zawsze się do niego stosuję ;) Miałem już kilka kontroli, przewaznie holenderska policja(heh,bardzo mila w porównaniu do polskiej).Nie karali mnie nawet jeśli nie mialem odpowiedniego zezwolenia na daną wodę, można sie z tego wytłumaczyc...Choc kary to mają poteżne ;)
Polecam dobrą stronkę z prywatnymi łowiskami karpiowymi www.carpheaven.nl na ktorej znajdziecie galerie ryb, opisy akwenow,gdzie kupic zezwolenia i wiele innych ciekawostek.Polecam łowisko Mortelsven w Maasbree,małe glebokie jeziorko w lesie z wysepką,pływaja tam niezłe okazy karpi,sumow,węgorzy no i leszczy.Na maasie cieżko się wędkuje z powodu dosyc silnego nurtu i pływających "tytaniców" ale sandacz,leszcz,bolen i wegorz robią wrazenie.Teraz mieszkam w Arcen wiec wykupiłem zezwolenie na znajdujące się 500m ode mnie "grenswater" (pogranicze Holandii i Niemiec) należące do koła wędkarskiego De Brasem.Tereny starych zwirowni,woda krysztal,głębokośc straszna,nie wiem ile w najgłebszych miejscach ale tam gdzie wedkuję to od 2 do 7m.Narazie na koncie 1 leszcz ok 2kg, kilka kleni ok 1kg, 3 szczupaki po 4kg, pare płoci i jeden zerwany karp... ale sie rozpisalem, jak co to mogę wiecej napisac ale nie dziś bo jutro o 5.00 na rybki :D :cool: Pozdro!!

cinex-one 

Wysłany: 14-05-10, 23:07   

swist2 jak bedziesz mial ochote na wspolny wypadzik to daj znac.Ja mieszkam w niemczech w okolicach Düsseldorf-u wiec do holandii rzut beretem:).......pozdrawiam i polamania kija jutro

swist2 
NL/PL fishing

Wysłany: 19-05-10, 22:15   

Niestety studnia, ani skubnięcia...:/ Pogoda sie zmienia co chwilę.Dziś bylem 3h bo od dwoch dni slonko dawalo i wreszcie zaczyna coś się dziac.Karpie niezle się splawiają i widac 1m od brzegu krążące ok 2kg leszcze :shock: Mialem kilka bran i jednego sazama ktory sie spiąl w zielsku :sad: Jutro replay.
A co do tej zasiadki to dam jeszcze znac bo na dluzsze wedkowanie narazie nie mam czasu ale jestem za;) Moj nr gg to 3520534 :cool: 3mka!

oohhh 

Wysłany: 26-05-10, 19:33   

Witam.Bylem w Sobote w Roermond ale niestety cisza :sad: .Slonko sie pokazalo i ciepelko zrobilo to na Masie normalna autobana,na kanale podobnie.W Sobote wyskocze na nocke z nastawieniem na sandacza.swist 2 napisz cos wiecej o twojej wodzie,czy to prywatne lowiska,jesli tak to jakie ceny,jaki regulamin?.Tak wogle cos napisz co i jak :mrgreen:

swist2 
NL/PL fishing

Wysłany: 31-05-10, 22:24   

Tak, są to prywatne łowiska koła hsv de brasem.Jednodniowe zezwolenie kosztuje 4.5 euro, weekend 12 a cały rok 63 euryki.Mam jeszcze kolo siebie malutkie jeziorko na którym nie wiem czy wolno wędkowac,łowię poki nikt nic nie powie;) Ostatnio złowiłem tam karpia ok. 15-20kg i amura z 3 kg.Zdjecie karpia mam na profilu :) Teraz czaję się na metrowe amury lykające z powierzchni suche bulki, kaczki nie mają szans :) pogoda troszkę w kratkę wiec narazie tylko podkarmiam delikatnie lowisko kulkami i gotowaną kukurydzą...

22k 
OMG

Ulubiona metoda połowu: spinning
Wysłany: 23-06-10, 16:24   Rybki

Witam
Przejrzalem forum lecz niestety sie nie dowiedzialem jak z lowiskami w okregu Welingermeer jest to niedaleko wyspy texel. Za tydzien jade tam do pracy i zamierzam sprobowac cos wyciagnac. Jade z nastawieniem na szczupaka lub sandacza. Moze ktos juz wedkowal w tamtym rejonie i ma jakies ciekawe informacje dotyczace tamtejszych lowisk.
Z gory dzieki za odpowiedz.

siwy177 

Ulubiona metoda połowu: grunt
Wysłany: 15-07-10, 10:37   

cinex-one napisał/a:
Watek sie troszke postarzal.......mamy juz rok 2010 i milo mi powitac kolegow "holendrow".
Od tego roku tez zaczynam wedkowac w holandii, mam nadzieje ze sezon bedzie udany.
Pozdrawiam wszystkich.

Witam tez mam zamiar zacząć łapać w Holandii. Widzę Cinex-one z Krefeldu jesteś ? Ja siedze w Geldern to rzut beretem :) )

andrzej111170 

Wysłany: 25-02-11, 13:47   

witam serdecznie, mam pytanie.
Mieszkam w okolicach Dusseldorf, chciałbym połowić w Holandii w okolicach Roermond z tego co się orientuję potrzebuję VISpas dostępną na poczcie lub sklepie wędkarskim a ja mam tylko do dyspozycji niedzielę w porywach ewentualnie sobotę i nie wiem czy te punkty są otwarte w weekendy. Proszę o poradę, adresy, z góry dziękuje. :idea:

chomis 

Wysłany: 05-03-11, 11:15   

w roermond sa 2 sklepy wedkarskie w ktorych mozna kupis vispas,mam juz 2 rok vispas ale dostalem tylko mapki z rzeka maas,i wlasnie szukam w internecie skad wziasc mapki zeby wedkowac poza roermond na jakis jeziorach i kanalach ,bo kiedys bylem z wedka nad kanalem 10 km za roermond i zarobilem 90 euro mandatu mimo ze mialem przy sobie vispas,moze wie ktos skad wziasc albo dokupic takie mapki zeby wedkowac na jeziorach w okolicach roermond,a orientuje sie moze ktos jak to jest w tym roku czy mozna rozbic parasol zabudowany na maas kolo roermond bo podobno te przepisy sie czesto zmieniaja

Info
Odpowiedz do tematu