Wędkarstwo - Forum Dyskusyjne Strona Główna Wędkarstwo - Forum Dyskusyjne
Forum wędkarskie portalu wędkarskiego haczyk.pl - wędkarstwo, łowiska, sprzęt oraz metody i sposoby połowu.

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  FAQGaleria
 <b>Społeczność</b>Społeczność  GrupyGrupy  FAQPortal  FAQGrand Prix 2014  FAQSklep
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
  Plecionka Mikado Nihonto Octa Braid

Poprzedni temat «» Następny temat
jak złowić amura... ???
Autor Wiadomość
jejstar 

Ulubiona metoda połowu: spławik,grunt
Wysłany: 25-06-05, 21:24   jak wyłapać amura ze stawu pełnego kapi,dużych płoci itp.?

widać naprawdę pokażne sztuki ale rzadna nie chce się skusić....a jest to problem poniewąz zostało ich za dużo wpuszczonych i już nie ma rzadnej roślinności pomocy :!: :!: :!:

maniek 
ODRZAŃSKI TRAPER

Ulubiona metoda połowu: Od urodzenia grunciarz inne tylko dla smaku
Wysłany: 26-06-05, 21:58   

Tak jak pisałem wcześniej Amur to fajna rybka i powinno się zarybiać nią ale z umiarem i rozwagą bo jak wyżre całą roślinności a potrafi i wszamać trzcinę to inne ryby giną a napewno się nie wytrą.

jejstar 

Wysłany: 29-06-05, 12:10   sa

to maniek już wiem(zauważłem po moim stawie)..........a teraz tak jak mówiłeś zaczynaj i :shock: podaj kilka ciekawych pomysłów
na uparte karpie czy amury 8) ,czekam bo lato w pełni a te amury chodzą przy samej powierzchni i tylko człowieka kuszą.....i chyba na nie tylko z kuszą :D ,chodz może coś innego mi wpadnie do głowy :idea: :twisted:

maniek 
ODRZAŃSKI TRAPER

Wysłany: 30-06-05, 19:35   

Karpia jak i amura można z powodzeniem łapać metodą powierzchniową,
ale to tylko latem ,kiedyś próbowałem wiosną i jesienią ale marne wyniki
Podczas letniej duchoty pod wieczór karpie pływały tuż pod powierzchnią
i zbierały wszelkie kąski , a ja im podrzucałem kawałki bułki i w ukryciu
podglądałem je jak podpływały i zasysały z taką łatwością . Tak je nauczyłem do tych bułek że tylko brać iłapać ale nie było to łatwe bo jakimś sposobem wyczuwały ciężarek i spławik i tej bułeczki z haczykiem
nie chciały pożreć , a jak tu zarzucić zestaw bez spławika i ciężarka ,a dodam bo zapomniałem że to był czas że nie było jeszcze kuli wodnej no
i wędki były bambusowe , więc wpad mi do głowy pomysł żeby na żyłce
nakręcić kawałek patyczka ale tak żeby tylko podczas zarzutu się trzymał
a potem się odczepił i po małym treningu byłem gotowy do walki z karpiami .Brania były widowiskowe ,kiedy duży kęs bułki znikał to trzeba
było się modlić żeby sprzęt wytrzymał , co prawda dużo sztuk w jeden dzień nie złapałem [2-3szt] ale emocji było co niemiara. Tak zaczeła się moja przygoda z karpiami ale tylko dużymi bo małe mnie nie interesowały.Proponuje ci jejstar żebyś sprubował choć raz tak połapać
karpia albo amura a gwarantuje że nie zapomnisz tego do końca.
Dziś możesz użyć kuli wodnej do podania bułki ,bo myśle że bułka będzie
najlepsza ,ale możesz eksperymętować , acha musisz je troche ponęcić
przez pare dni jak edzie ciepło , myśle że z amurem nie będzie problemu
bo to prawdziwy chiński smok w żarciu.CDN

maniek 
ODRZAŃSKI TRAPER

Wysłany: 30-06-05, 22:33   

Karpie a zwłaszcza amury jest doskonale przynęcić kukurydzą ale musi to
być duża kukurydza no i dużo powiem tylko że w maju poszło 30kg suchej
na zanęte na chaczyk to samo albo na włos albo na hak.Kuku mocze 12G
następnie gotuje ok1godz. można dipować ale nie koniecznie.Natomiast
koniecznie trzeba słodzić , na słodką kuku mam lepsze wyniki .Tyle narazie o zanęcie ,ponieważ aby skutecznie łapać karpie i amury wpierw
trzeba wybrać miejsce a jest to chyba najwarzniejsze bo miejsce żle dobrane nie przyniesie pożądanych efektów albo marne wyniki , jeśli chodzi o staw czy jezioro to sprawa nie jest zbyt skąplikowana bo można
w czasie letniej kanikuły wejści do wody i sprawdzić jakie jest dno jaka głębokości czy są zawady itp. Natomiast z rzeką jest nieco trudniej , niby
dno przy brzegu piaszczyste ale dalej może być bardzo mulisto i szybszy nurt , dlatego rzecznych karpiarzy jest mniej i nie mają tyle wyników.
Dno powinno być piaszczyste albo raczej twarde nie może zalegać gruba warstwa mułu lub osadu.Dobrze jak jest lekko wzniesione ale to niekoniecznie , może być lekki spad .Głębokości powinna oscylować 2-4m
nie może być blisko brzegu , chyba że są naturalne osłony np.trzciny lub krzaki , których nie radze usuwać bo karpie to są wzrokowcy i mogą być
wystraszone .Tyle co do miejsca sam musisz je wybrać ,a mówią że dobre miejsce to 90% szans na dobry połów.CDN

jejstar 

Wysłany: 01-07-05, 18:36   fgd

ok z tą powierzchniową to kiedyś próbowałem(o kuli wodnej nie wiedziałem a o patyczku nie pomyślałem)-ale teraz napewno spróbuję :!: :!: :!: maniek ile tego cukru trzeba dodać do tej kukurydzy(bo za słodkie to chyba też nie może być).Dzisiaj łowiłem i z 5 przyponów to mi poszło.rybka wzięła ja zaciąłem i tyle haczyk widziałem(łowiłem na kukurydzę).......i pieknego amurka bym miał(gdybym wziął podbierak bo już go miałem gdy zrobił "fiku miku" i tule rybę wraz z haczykiem widziałem :evil: )to czekam na ten ciąg dalszy................(z niecierpliwością)

maniek 
ODRZAŃSKI TRAPER

Wysłany: 03-07-05, 13:46   

Jejstar pytasz jle cukru , nie używam cukru to nie wiem ja daje łyżke stołową słodzika na ok 2,5kg kuku,ale jak byś pszesłodził to nic się nie stanie one to uwielbiają [amury] ale płoć duża już tego nie lubi jak chcesz łapać płoć to nęci osobno zwykłą kuku. Ja zacząłem nęcić na osobnym miejscu duużą płoć i lechola ale wyniki będą jesienią .

bogdan39 

Wysłany: 03-07-05, 20:36   

tomoże by je ze strzelby ustrzelił .panowie na litość BOSKĄ przecież wiadomo ze niema sposobu na wyłapanie wszystkich amurów [tylko amurów] trzeba nęcić gruba zanęta o smaku owocu albo z powioeszchni na sałate a i tak niewiadomo czy wlezie. złotego środka niema.na moim stanowisku hodza pały po 20 kilo i guzik z tego niebiora. :wink:

maniek 
ODRZAŃSKI TRAPER

Wysłany: 03-07-05, 20:51   

Bogdan masz racje złotego środka jeszcze nie ma ,ale czy nie biorą? z tym się nie zgodze ale nasunełeś mi kolejny temat jakże ważny i trudny
ale czy niemożliwy sądze że nie .

jejgwiazda
Gość
Wysłany: 04-07-05, 13:45   jn

no widzisz bogdan mamy ten sam problem.u mnie też takie chodzą i NIC więc maniek podziel się z nami tym swoim pomysłem,pewnie znowu będzie prosty :D :D :D

maniek 
ODRZAŃSKI TRAPER

Wysłany: 04-07-05, 19:00   

Masz racje jejgwiazda jest to rada prosta nęcić, nęcić nęcić no iłapać , albo rano albo więczorem albo w nocy.

bogdan39 

Wysłany: 04-07-05, 21:37   

no tak Maniuś już biorą ale jeszcze nie u mnie kolega wywalił amura na 15 ,70 potega przynajmniej dlamnie pozdrawiam WROCŁAW. a tak przy okazji gdzie jest nasz kolega Maciek :wink:

bogdan39 

Wysłany: 04-07-05, 21:42   

wiecie teraz mi się coś przypomniało rozmawiałem z kolegami na ten właśnie temat i co kolega mi opowiedział że pewien gościu chodujacy rzadkie rośliny wodne miał ten sam problem. poprosił ich rzeby coś poradzili .amurów było duzo a akwen mały przez 3 dni niezłapali nic. ratunkiem okazała się sieć :wink:

maniek 
ODRZAŃSKI TRAPER

Wysłany: 05-07-05, 13:51   

A to mnie bogdan zmartwiłeś , aja myślałem że tyjuż coś porządnego ciągniesz. Ale jak masz usiebie amury to cicoś podeśle na pw.

bogdan39 

Wysłany: 05-07-05, 16:35   

PODEŚLIJ

Info
Odpowiedz do tematu