Wędkarstwo - Forum Dyskusyjne Strona Główna Wędkarstwo - Forum Dyskusyjne
Forum wędkarskie portalu wędkarskiego haczyk.pl - wędkarstwo, łowiska, sprzęt oraz metody i sposoby połowu.

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  FAQGaleria
 <b>Społeczność</b>Społeczność  GrupyGrupy  FAQPortal  FAQGrand Prix 2014  FAQSklep
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Plecionka Mikado Nihonto Octa Braid
Poprzedni temat «» Następny temat
Jak złowić karasia ?-czyli wszystko o nim
Autor Wiadomość
lin 
użytkownik nieaktywny

Wysłany: 28-06-07, 18:33   

karasie warto tez lowic na ciasto z kaszy mannej bardzo kleiste i ladnie trzymajace sie haka, z dodatkiem wanilii :) , no i wiadomo ze jak ciasto to na splawik lekko nad dnem, gora 5 cm, a druga wedke najlepiej koszyczek i na czerwone robaki (peczek) no i oczywiscie posiekac robakow do koszyka

Damianxtx 

Wysłany: 29-06-07, 07:40   

Najlepiej je łapac wczesnie rano lub późnym wieczorem.Ja najwięcej brań mam jak już spławik ledwie widac

Gofer 
Uczestnik Grand Prix haczyk.pl

Wysłany: 29-06-07, 10:35   

Damianxtx napisał/a:
dla mnie najlepszą pszynętą na karasie jest ciasto

dla mnie również i to najprostszej produkcji

WODA, MĄKA i CUKIER WANILIOWY.

Preadtor 

Wysłany: 29-06-07, 12:25   

lin napisał/a:
karasie warto tez lowic na ciasto z kaszy mannej bardzo kleiste i ladnie trzymajace sie haka, z dodatkiem wanilii :) , no i wiadomo ze jak ciasto to na splawik lekko nad dnem, gora 5 cm, a druga wedke najlepiej koszyczek i na czerwone robaki (peczek) no i oczywiscie posiekac robakow do koszyka

Posiekać robaki.. :roll: dodać szczyptę pieprzu i soli do smaku... no i smacznego :lol:

A tak serio.. to lepiej gdy robaczki są w całości :roll: wtedy sie ruszają i wabia ofiarę... jak są "posiekane" to ruszają się tylko chwilkę... :wink: :wink: :wink:

adi1122spid 
Oby do wiosny

Wysłany: 30-06-07, 22:32   

a ja radze wybrac sie na staw lub jeziorko ze spłąwikiem i kukurydzą na haczyku i łapac na grunt nie wieszy niz 50 cm. wtedy mozna złapac porzadnego narasia tylko trzeba byc bardzo cicho :) ))

madi 
Łazęga rzeczna ;)

Pomogła: 30 razy
Wysłany: 30-06-07, 22:42   

lin napisał/a:
oczywiscie posiekac robakow do koszyka

Preadtor napisał/a:
Posiekać robaki.. :roll: dodać szczyptę pieprzu i soli do smaku... no i smacznego :lol:

A tak serio.. to lepiej gdy robaczki są w całości :roll:

Siekane robaki są doskonałe do zanęty, która to znajduje się w koszyku; zapaszek się fajnie roznosi, a zdrowa czyt. ruchliwa czerwona robaczyca znajdująca się na haku to jedynie danie główne, na które powinno się skusić rybsko.

Preadtor napisał/a:
wtedy sie ruszają i wabia ofiarę... jak są "posiekane" to ruszają się tylko chwilkę... :wink: :wink: :wink:

No właśnie powinny się ruszać, ale na haku... posiekane czerwone to swego rodzaju atraktor dodawany do zanęty, który działa jak płachta na byka; podobnie jak aromix ochotkowy działa wabiąco, a wiadomo naturalne zawsze lepsze :wink:

lin 
użytkownik nieaktywny

Wysłany: 01-07-07, 09:47   

jak zwykle zgadzamy sie z madi :D :D , z posiekanymi robalami mozna tez sprobowac na okonie albo mietusy, wystarczy zwykla czarna ziemia z kretowiska i dodac posiekanych rosowek i zwyklych gnojaczkow mozna calych to taka ciekawostka mnie sie sprawdza :) :D a na karasie tak jak pisalem, w posiekanych robakach tak jak potwierdzila madi chodzi tylko o wylacznie ich specyficzny zapach i soki wylatujace z robaka ktore naprawde dobrze wabia ryby

DAWID 
Redaktor haczyk.pl
Z krainy Pstrąga

Ulubiona metoda połowu: Spinning/Mucha
Wysłany: 01-07-07, 10:35   

mi sie wydaje ze karasie nie trzeba necic i najlepiej szukac go w takich malych bajorkach najlepiej na czeronego robaka a nawet tam gdzie ja lowilem braly nawet na ciasto z chleba heeh dla mnie to nie jest trudna ryba do zlapania elo
When there ain't nothing in sight?
Why am I diying to live,
If I'm just living to die?
Tupac Shakur

adi1122spid 
Oby do wiosny

Wysłany: 01-07-07, 11:39   

oczywiscie karasia łatwo jwst złapac bo bardzo mocno bierze ale złapac duzego karasia to jest sztuka bo jesli sa duze to sa i małe a one nie pozwalaja dojsc do haczyka tym duzym ale jak wczesniej wspomniałem to najlepiej łapac je na kukurydze wtedy nie biora maluchy

lin 
użytkownik nieaktywny

Wysłany: 01-07-07, 13:54   

kazda wieksza rybe trzeba zanecac jezeli chce sie miec dobry wynik, a ze ktos tam kiedys zlowil jednego w zyciu karasia o dlugosci 25cm i uwaza go za wielki okaz to sie grubo myli i niech lepiej poduczy sie nieco :)

madi 
Łazęga rzeczna ;)

Pomogła: 30 razy
Wysłany: 01-07-07, 15:06   

Cytat:
jak zwykle zgadzamy sie z madi :D :D

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
lin napisał/a:
chodzi tylko o wylacznie ich specyficzny zapach i soki wylatujace z robaka ktore naprawde dobrze wabia ryby

Dokładnie, o to chodzi :wink:

Preadtor 

Wysłany: 06-07-07, 12:36   

ehh... :wink: u mnie ostatnio na stawach to nie idzie złapać małego karasia.. takiego na żywca co by się nadawał... :roll: same takie po 15,20-25cm :neutral: A ostatnio jak dno zakwitło tak amen... przez 2 dni nawet karaś nie wziął... :roll:

zip12a 
zip12a

Wysłany: 16-08-07, 12:50   

ja zgodze sie z SAVIOR'em musi byc większa przynęta.
wtedy kiedy robak jest większy mniejsza ryba nie da rady go połknąc.
a co do spławika ze świetlikiem nie ma co łowic lepiej grunt, ale znowu na grunt biorom
sumiki karłowate :mad: :mad: :mad: .
jest to naprawde wkurzające.
a i jeszcze do duzych karasi terzeba miec większy dobrze zaostrzony haczyk.
ja wyciągłem 39cmna haczyku nr.14 firmy MUSTAD haczyk mały ale na tym stawie nie mam małych ryb.
a tak haczyk13 12 powinien byc dobry a co do gruntuustawcie gdziec 25-32cm

lord adam39 
nie ma :P

Wysłany: 16-08-07, 13:47   

ja radze na ziemniaka z gruntu spróbować lub na kukurydze:P

bielik

Wysłany: 22-08-07, 14:26   

swoje duze karasie zawsze wyjmowalem na skore od chleba haki uzywam karpiowe bo duzy karas jak karp nawet silniejszy. do autora pojedz na lowisko wpierdziel wiadro zanenty w pon wt sr a w czwartek napewno nalapiesz 30cm bakow nie ma bata ja tak robie zawsze gdy odwiedzam moje karasiowe lowisko.

Info
Odpowiedz do tematu