Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Zalew Szymanowice, woj. Świętokrzyskie


hotmix

Rekomendowane odpowiedzi

  • 11 months later...
przynęty na klenia   Dragon

No to może mały wstęp. Zalew jest położony w województwie świętokrzyskim w miejscowości Klimontów. Należy do wód PZW Tarnobrzeg, jest zbiornikiem specjalnym gdzie opłata dniowa wynosi 20zł a roczna 100zł. Nie można na nim łapać w nocy, nie można łapać z łodki, nie można stosować także wywózki. łowimy tylko z brzegu.

Najczęściej łapanymi rybami są: karaś (srebrzysty i złocisty), płoć, karp, jaź i amur. Drapieżników jest niewiele. jest dość młodym zbiornikiem ale za to bardzo "ciekawym".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam parę pytań.

Jeżeli organizowane są zawody na tym zbiorniku to czy są one umiejscawiane na tej betonowej skarpie??

Jaka jest tam głebokość na 11 - 13 m?

Jaką rybą "robi się" wynik na zawodach: karaś czy raczej płoć??

(Zawody na samym początku maja)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam parę pytań.

Jeżeli organizowane są zawody na tym zbiorniku to czy są one umiejscawiane na tej betonowej skarpie??

Jaka jest tam głebokość na 11 - 13 m?

Jaką rybą "robi się" wynik na zawodach: karaś czy raczej płoć??

(Zawody na samym początku maja)

Odpowiadam mailem który dostałem z koła PZW Klimontów:

1 maja - Mistrzostwa Koła, biorą udział w zawodach tylko członkowie koła w

dwóch kategoriach wiekowych: junior i senior.

3 maj - zawody Colmica, organizator Śmieszek Paweł Ostrowiec: tel 502 169

144. Z tego co wiem, aby wziąć udział w zawodach trzeba wpłacić 100zł.

27 - maj Gminne zawody na Dzień Dziecka, startują dzieciaki z gminy

Klimontów w dwóch kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa oraz gimnazjum.

Zawody odbywają się na wale trawiastym, po obu stronach zalewu od strony

Klimontowa, z jednej strony do strefy tarliska a z drugiej do betonu.

Pozostała część zalewy jest dostępna dla wszystkich wędkujących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

wracając do tematu zalewu Szymanowice, chce wyrazić swoją "tegoroczna" opinie. owy zbiornik wiele stracił w moich oczach. wg mnie stał się antywędkarski. większość ludzi którzy tam wędkują jest strasznie pazernych by złowić wiele ryb. zanika na tym zbiorniku wśród ludzi prawdziwa przyjemność wędkowania, panuje chory materializm (że drogo a mało się złapie). gdzie przyjemnośc łowienia??

Drodzy użytkownicy forum... czy o to chodzi we współczesnym wędkarstwie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam.

W niedziele wybieram się na zawody do Szymanowic z tego co słyszałem na łowisku jest przepych ryb ale chciałbym się dowiedzieć jakie zanęty i przynęty będą tam najlepsze jaka jest głębokość łowiska i na jakie ryby sie nastawić (karasie?-ponoć ich tam sporo ) - może ktoś z was już tam łowił i wie coś więcej ?.Nigdy tam nie byłem więc może ktoś zechce przybliżyć trochę to miejsce żebym zajął jak najlepsze miejsce:D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie ten zbiornik znajduje się dokładniej ??

Miejscowość Klimontów, z Parszowa jedziesz przez Starachowice, Ostrowiec Świętokrzyski, Opatów i w Lipniku skręcasz na Rzeszów. a potem wjeżdżasz w miasto Klimontów pierwszym wjazdem a zbiornik znajduje się za tym miasteczkiem jadąc cały czas prosto. :wink::wink::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niedziele wybieram się na zawody do Szymanowic z tego co słyszałem na łowisku jest przepych ryb ale chciałbym się dowiedzieć jakie zanęty i przynęty będą tam najlepsze jaka jest głębokość łowiska i na jakie ryby sie nastawić

Mają zarybić 3 tonami karpia powyżej 35cm (ok 1500-2000 sztuk) ze stawu hodowlanego więc na pewno kukurydza a jeśli chodzi o karasie to czerwony robak z kompostownika, nawet ładny okoń Ci się trafić może.

I standardowo białe i pinka.

Głębokość zbiornika to do 4-5m a zawody będą pewnie na części "trawiastej" więc tam jest trochę płycej.... POWODZENIA!!! :wink::wink::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

No to czas temat odświeżyć....

Niestety ale ten zbiornik powinien nosić nazwę "Komercyjny zbiornik PZW - Szymanowice". :???:

A dlaczego??

A wyobraźcie sobie, że pojechaliśmy sobie z piątku na sobotę na Szymanowice i niespodzianka....5 dniowe zawody :!: bez informacji w internecie na ich stronie.

Byliśmy tam godzinę bo nie było nawet gdzie stanąć na glebie, jedynie miejsca na betonie były wolne ale stać pod kątem nie jest zbyt odstresowujące...

Miejscowi mówili, że non stop robią w weekendy jakieś PŁATNE zawody, że zwykły człowiek nie ma miejsca żeby tam połowić spokojnie.

W ogóle jest teraz ciekawie. 160zł dopłata roczna lub 20zł jednorazowa, stanowiska co 3-5m od siebie, co chwila jakieś zawody w weekendy i do tego jeszcze regulamin dla karpiarzy.... oni w nocy mogą łowić inni nie - pewnie też muszą zapłacić ekstra...

Ogólnie wyzysk i ostatnio kiepsko z rybami i do tego te śmieszne limity....

NIE POLECAM...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.