Skocz do zawartości
tokarex pontony

Odległościówka Robinson Xenon Match 420cm


Gość Bartosz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Bartosz

Zamierzam zakupić odległościówkę za max 200zł. Przerzuciłem w sklepie kilkanaście kijków i ten najbardziej przypadł mi do gustu. Stąd moja prośba o opinie użytkowników tego konkretnego modelu. Interesuje mnie jak sprawuje się ta wędeczka po dłuższym czasie użytkowania, jakie ewentualne wady wykryliście, co się ewentualnie uszkodziło itp. Proszę o nie umieszczanie postów typu "xenon to fajna i sprawdzona seria", bo moje pytanie dotyczy tego właśnie konkretnego modelu. Pozdrawiam i proszę o opinie! :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
Proszę o nie umieszczanie postów typu "xenon to fajna i sprawdzona seria"

Xenon to fajna i sprawdzona seria :wink::lol::mrgreen: Mówię całkiem szczerze :mrgreen:

Mam 3 kije w tym ten o który pytasz :wink::cool: Wygrałem ją w tym roku (pisałem jakiś czas temu o tym :mrgreen: )

Problem polega na tym, że łowiłem na nią raz do tej pory :oops::lol: Bo to trochę nie moje klimaty :lol:

Wrażenia ogólne bardzo korzystne, przyjemnie się rzuca, fajnie holuje (jak to matchówką :wink: ) Złowiłem jakieś leszczyki na nią, ale spokojnie pociągniesz i większe ryby. Co do trwałosci ze zrozumiałych względów się nie wypowiem :wink::lol: Wrażenia ogólne dobre :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartosz

Co do tego, że to udana seria to jak na razie się to potwierdza, ale wolę nie przesadzać, bo różnie to bywa! :mrgreen: Do tej pory miałem styczność ze spinem z tej serii i całkiem przyjemnie to wspominam, aczkolwiek najbardziej mi zależy na trwałości, bo co do reszty to już się mniej wiećej w sklepie zorientowałem. :mrgreen: Niemniej jednak - dzięki! :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemniej jednak - dzięki!

Nie ma sprawy :wink: Dla mnie trochę nie sezon na spławik. A jak już goniłem z glizdą za okoniem to z byle jaką wędką, bo tą nie miałem serca tłuc tą matchówka po kamieniach :wink::lol: Może ktoś używa dłużej, sam jestem ciekaw :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką drugi sezon. Bardzo mi się podoba. Dobra akcja, lekka, łatwa do wyczucia, łatwe zacinanie. Wyciągnąłem nią kilkanaście leszczy 2-3 kg i wiele innych ryb (nie tak dużych :neutral: ) Przymierzam się teraz do kolejnej tego typu. Jak na razie bez awarii. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość Bartosz

Witam ponownie! Jako już posiadacz tejże wędki postanowiłem napisać co nieco o moich odczuciach względem tego kijaszka. No więc może tak:

Zalety:

- bardzo lekka

- przyjemna akcja (wyśrodkowana pomiędzy szczytową a środkowym ugięciem)

- nienaganny korek

- pewnie trzymający uchwyt kołowrotka

- mocowanie na haczyk

- dobrze spasowane składy

- cena

Wady (niestety):

- wyjątkowo krótkie jak dla matchówki stopki przelotek

- krzywa (na 3 oglądane egzemplarze wszystkie były skrzywione)

- krzywo zamontowane przelotki (zarówno względem siebie nawzajem jak i względem wędki)

Za tą cenę nie oczekiwałem jakiegoś super kijaszka i niestety nie zostałem zaskoczony pozytywnie. Szczytówka w moim egzemplarzu również delikatnie "pieje" w prawo, ale jak coś to jest gwarancja i jest to do zrobienia. Co do przelotek to niestety również małe rozczarowanie, ale jak już mówiłem - cena robi swoje. Jednym słowem kijek za swoją cenę. Jak na razie został przechrzczony na małych wzdręgach i płoteczkach i zadanie swoje wypełnił! :cool: Pozdrawiam i dziękuję za porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.