Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

przepisy rejestracji łódki


sharq

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 68
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

hmm.. no nie wiem do końca czy trzeba mieć zarejestrowany ponton do wywózki (bo u mnie nie można wywozić ) :) ale zdaje mi sie że chyba tak bo to jest też związane z łapanie ryb ... no ale do końca nie wiem .. dowiedz się w wędkarskim to Ci powiedzą :)

A jeśli chodzi o to gdzie można zarejestrować to u mnie ( u ciebie tez napewno) w urzędzie miasta ... babka powiedziała mi że rejestracja pontonu kosztuje 5 zł .. (tzn tyle kosztuje znaczek) i to wszystko .. :):lol: (tylko nie pamiętam w jakim wydziale dokładnie) .. ale powiedzą Ci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stoję na stanowisku, że pontonu, z którego nie będziesz wędkował, nie musisz rejestrować, bo inaczej dojdziemy do absurdu i będziemy rejestrować łódki sterowane radiem, służące do wywozu zanęty. Jeżeli będziesz chciał z pontonu połowić, to musisz go zarejestrować we właściwym starostwie powiatowym - wydział ochrony środowiska i coś tam dalej, później namalować na burtach nr rejestracyjny określony w zaświadczeniu o rejestracji. Znaczków skarbowych już nie ma, zlikwidowano je w tym roku, więc trzeba wpłacać na konto lub w kasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego Lesio, to żę ty stoisz na stanowisku żeby nie rejestrować wytłumacz policji policji wodnej , SR , koszt mandatu najmiejszego wacha siię cenie kijak dość dobrego . sharq, trzeba rejestrować wszystkie jednoski pływające obojętnie co to jest .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda przepis prawny (ustawa z dnia 18 kwietnia 1985 r.o rybactwie śródlądowym):

Art. 20.2. Sprzęt pływający służący do połowu ryb podlega obowiązkowi oznakowania i rejestracji.

Art. 27. 1. Kto:

3)narusza przepisy ....art. 20 ust. 1 i 2

- podlega karze grzywny.

Ja, jako prawnik rozumiem ten przepis tak jak napisałem w poprzednim poście.

Każda inna wykładnia prowadzi do absurdu i rejestrowania np. koła ratunkowego, materaca, zdalnie sterowanych łódek itp, o ile wykorzystuje się je do nęcenia. 'Nęcenia' nie sposób uznać za połów ryb, bo zanęcać może osoba nie posiadająca karty wędkarskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam wszystkich "moczykijów"!!

Odnośnie rejestracji (ja rejestrowałem w swoim powiecie, czyli Będzinie w 2006 r.):

- rejestracja odbywa się w Wydziale Komunikacji Starostwa (jest tam Wydział Ochrony Środowiska, gdzie należy się udać) - piszę jak jest u mnie, nie wiem jak wygląda to w innych miejscowościach,

- złożenie wniosku o rejestrację sprzętu do amatorskiego połowu ryb,

- wykupienie znaczków (nie pamiętam kwoty znaczków - całość, łącznie z wydaniem karty rejestracyjnej kosztowała ok. 15/20 zł - 2006 r.),

- odebranie karty rejestracyjnej.

Do czego zobowiązany jest właściciel pontonu?

1. Umieszczenia na obu burtach w sposób widoczny i trwały drugostronnie oznaczonego numeru, przy czym wysokość liter i cyfr winna wynosić 10 cm, a ich grubość 1 cm.

2. Informowania Starostwa o każdej zamianie adresu zamieszkania i zbyciu lub utracie sprzętu.

Mam nadzieję, że trochę pomogłem.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Odnośnie rejestracji pontonu/łodzi (ja rejestrowałem w swoim powiecie, czyli Będzinie w 2006 r.):

- rejestracja odbywa się w Wydziale Komunikacji Starostwa (jest tam Wydział Ochrony Środowiska, gdzie należy się udać) - piszę jak jest u mnie, nie wiem jak wygląda to w innych miejscowościach,

- złożenie wniosku o rejestrację sprzętu do amatorskiego połowu ryb,

- wykupienie znaczków (nie pamiętam kwoty znaczków - całość, łącznie z wydaniem karty rejestracyjnej kosztowała ok. 15/20 zł - 2006 r.),

- odebranie karty rejestracyjnej.

Do czego zobowiązany jest właściciel pontonu/łodzi?

1. Umieszczenia na obu burtach w sposób widoczny i trwały drugostronnie oznaczonego numeru, przy czym wysokość liter i cyfr winna wynosić 10 cm, a ich grubość 1 cm.

2. Informowania Starostwa o każdej zamianie adresu zamieszkania i zbyciu lub utracie sprzętu.

Ja rejestrowałem ponton - mam nadzieję, że z łódką jest tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

dzięki za odpowiedź ale jeszcze jedna sprawa jak kupie czy musze mieć umowe zakupu lub inny dokument tosamości łódki czy tylko mówie jaka marka łódki i dopiero zaczyna się jej oficjalne życie po nadaniu nr. (łódka nigdy nie była rejestrowana gościu kupił ma staw a teraz chce sprzedać i czy ją zarejestruje to mi nie daje spokoju kupie i co)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Jak dlugo trzeba czekac na papiery?Bo mam zamiar rej.lodz a czerwiec zbliza sie duzymi krokami.

Powinieneś to zalatwić w ciągu godziny zależy jak daleko będziesz miał do kasy żeby zapłacić za rejestracje no i od urzędników czy załatwią to od ręki tak jak u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Jak dlugo trzeba czekac na papiery?Bo mam zamiar rej.lodz a czerwiec zbliza sie duzymi krokami.

Powinieneś to zalatwić w ciągu godziny zależy jak daleko będziesz miał do kasy żeby zapłacić za rejestracje no i od urzędników czy załatwią to od ręki tak jak u mnie.

To dobrze,ze nie trwa to dlugo bo u nas straszna biurokracja :!: a do kasy10 metrow :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesławek ma całkowitą rację. Nikt nie pyta co to za łódka, skąd ją masz itd. Ich tylko interesuje typ i przeznaczenie. Rejestracja mojego pontonu trwała 25 minut:

- złożenie wniosku o rejestrację sprzętu do amatorskiego połowu ryb (musisz wykupić odpowiednie znaczki - nic się nie martw, powiedzą ci jakie),

- oczekiwanie na wydanie karty rejestracyjnej (moja podpowiedź - zalakuj ją; to tylko świstek papieru, a na wodzie łatwo go zamoczyć).

Myślę, że nawet w bardzo zbiurokratyzowanym Urzędzie nie spędzisz tam więcej niż godzinę czasu. Pozdrawiam i połamania kija...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to była okazja!! Tylko pogratulować zakupu!! Kupiłeś łódkę taniej niż ja ponton. Oby służyła ci jak najlepiej. Moim zdaniem posiadanie własnego środka pływającego, bardzo podnosi efektywność połowu ryb (ale o tym pewnie przekonasz się sam). Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.