Skocz do zawartości
tokarex pontony

Egzamin na kartę wędkarską...


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam!

Chcę jutro podejść do takiego egzaminu w kole w Bydgoszczy. Mam 18 lat i z legitymacją szkolną będzie mnie to kosztowało 10 złRegulamin Amatorskiego połowu już sobie przejrzałem (trochę długi).

PYTANIE:

Czego się spodziewać na tym egzaminie/jakie pytania itd. Czy muszę mieć w głowie absolutnie te wszystkie informacje z regulaminu?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 122
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 9 months later...

Z kim mi przychodzi wędkować z kłusolami i nieukami którzy paru stron regulaminu nie potrafią się nauczyć.A póżniej tacy nie wiedzą czy złapana ryba jest w okresie i wymiarze ochronnym.Wstyd kolego DamioBear .

Janusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój egzamin to była ściema :lol: ważne żeby opłacić a czy odpowiedziałeś na zestaw pytań czy nie i tak zdałeś bo zapłaciłeś :lol: oczywiście mnie i kumpla żadne pytanie nie zagieło ale prawnymi wędkarzami stali sie ludzie którzy nie znali żadnego wymiaru ochronnego :roll:

przykre ale koła PZW tez muszą z czegoś żyć..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

życzę dobrych połowów, ale czy te ikony są adekwatne do twojej wiedzy, nie wiem z czego się tak cieszysz, myślę i wiem że możesz stać się biernym "kłusolem" bo nikogo nie tłumaczy brak wiedzy na temat RAPR, biorąc pod uwagę to co napisałeś tu cytuje "wędkarzami stali się ludzie którzy nie znali żadnego wymiaru ochronnego, :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oszukujmy się, że większośc kół wędkarskim pyta na egzaminie tylko po to zeby kase zebrac. Nawet jęśli jakiś człowiek który przyjdzie i nie umie wielu rzeczy i tak dostanie karte wędkarską.Wiadomo, że dla związku wędkarskiego 60 czy 120 zł jest to duzo pieniędzy, rzecz w tym czy związek wykorzysta dobrze te pieniądze.Lecz wydaje mi się, że karty nie powinno wydawac sie osobą ktore nie znają regulaminu, nie wiedza przyniesie więcej strat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale tak jest juz w tym kraju. Sadze ze karta jest zbyt droga dla wielu wedkarzy. Ja sam łowie od dziecka a karte mam od niedawna. to mnie bardzo irytuje...np w angli bardzo duzo ludzi ma karty wedkarskie i oplaca skladki.....ludzie wiecej rozumieja a panstwo ma za co finansowac np zarybianie. Jezeli w polsce bedzie taka bieda to zawsze bedzie duzo klusownikow ale wedkarzy ktorzy maja karte mogloby byc 10 razy wiecej. I kazdy by byl bardziej zadowolony..... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam wędkarzy którzy nie mają karty a wędkuja zgodnie z zasadami (nie przepisami) pilnują okresów i wymiarów, i wędkarzy którzy mają karte a łowią na 6 wędek i biorą wszystkie ryby. Kto jest większym szkodnikiem, bo kłusolami sa obydwaj. Napewno i Wy takich spotkaliście i dla swietego spokoju się udaje że nic nie widzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam wędkarzy którzy nie mają karty a wędkuja zgodnie z zasadami (nie przepisami)
ja osobiscie do takich...mysle ze mozna powiedziec prawdziwych wedkarzy...nie mam zadnych zastrzezen. Ale oni napewno chcieli by wedkowac zgodnie z prawem. Zawsze mozna dostac kare za cos takiego. Mozna by narzekac i narzekac ale nie o to tu chodzi :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Najlepiej przejdź się do swojego koła, kup za grosze regulamin, a co do egzaminu, to tak jak koledzy piszą, często jest to tylko pic na wodę. Ja kartę posiadam dopiero od tego roku, a nawet nie wiem gdzie dokładnie znajduje się moje koło, skarbnik z mojego koła prowadzi sklep wędkarski i wystarczyło się tam udać, zapłacić i po tygodniu odebrać kartę, no i oczywiście treba dać dwa zdjęcia.

Najwarzniejsze żeby znać regulamin i stosować się do niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.