Wędkarstwo - Forum Dyskusyjne Strona Główna Wędkarstwo - Forum Dyskusyjne
Forum wędkarskie portalu wędkarskiego haczyk.pl - wędkarstwo, łowiska, sprzęt oraz metody i sposoby połowu.

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  FAQGaleria
 <b>Społeczność</b>Społeczność  GrupyGrupy  FAQPortal  FAQGrand Prix 2014  FAQSklep
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
promocja   Plecionka Mikado Nihonto Octa Braid

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: sinus
17-05-08, 18:46
Solina
Autor Wiadomość
esoxpw
Gość
Wysłany: 25-04-05, 09:42   Solina

chciałbym prosić o informacje , gdzie łowić nad soliną na przełomie maja i czerwca. prosiłbym o informacje na nr GG1698608.jeżeli można to w miarę dokładny opis ,lub nr GG dla uzyskania nurtujacych mnie pytań.

Grzegorz 

Wysłany: 18-04-06, 21:47   Wybieram się latem z rodzinką nad jeź Solińskie poszukuję

informacji o tanich kwaterach blisko linii brzegowej a najlepiej aby dysponowały własnymi pomostami lub wypożyczalnią łoek . Nie chce mi się targać swojej łodki.
Interesują mnie też wszystkie informacje o rybostanie i metodach połowu przynęty itd.
Dodam że głowną metodą jest grunt ale łowię również na spining głównie okoń sandacz.
Dzieki za wszelkie informacje.
Dla odmiany jeśli ktoś jest zainteresowany wiadomościami na temat wód na terenie świętokrzyskiego a dokładniej południowej jego części to proszę pisać . Znam dość dobrze odcinek Nidy od Pińczowa do ujścia do Wisły czyli Łęki koło Korczyna . A takżę inne wody stojące w okolicach Pińczowa.

DAMIANO 
wędkarski świat

Wysłany: 19-04-06, 11:52   

Nad jeziorem Solinskim jak w niewielu wodach stojących można złapac duzą brzanę.Występują tu także karpie, okonie szczupaki i dominujący sandacz.Pływają w jeziorze Solińskim także leszcze, płocie, karasie i klenie, które mozna łatwo złapac na spinning jak i na grunt.Sprawdzonymi metodami na jezoirze Solińskim są gruntówka i doległościówka.Jeśli chodzi o przynęty to najlepszą okazac moze się tutaj kukurydza i groch.Na karpie skutkuje sporych rozmiarów ziemniak lub kulka prosteinowa.Dobre efekty są także na spinningistom szczególnie przy połowach z łodzi.(nie wiem czy to dalej obowiązuje na jeziorze solińskim ale nie można używac łodzi z silnikami spalinowymi).

Jeśli chodzi o noclegi i wypożyczalnie łódek to zapraszam na tą stronkę:

http://www.bieszczady.net.pl/solina.html

Grzegorz 

Wysłany: 19-04-06, 20:55   

Dzięki za informację stronka bardzo pomocna
Pozdrawiam

wodnick

Wysłany: 09-09-06, 14:35   okoń i sandacz

Radzę teraz we wrześniu spróbować na płytkich wodach, gdzie jest jeszcze roślinność i przy ujściach rzek; wytrwale obrzucaj małą gumką lub paprochem te miejsca. Solina to przecież królestwo okonia i sandacza. Pozdrawiam. Miejscowy.

wodnick

Wysłany: 09-09-06, 14:43   Solina

We wtorek jedziemy na Solinę z kumplem. Czy ktoś orientuje się jaki jest poziom wody w zalewie? Nie mogę sam tego sprawdzić - niestety. Jedziemy na 10 dni.

maniek 
ODRZAŃSKI TRAPER

Ulubiona metoda połowu: Od urodzenia grunciarz inne tylko dla smaku
Wysłany: 03-11-06, 21:45   

Andi tu możesz pisać wszystko o Solinie ,i napisz gdzie byłeś dokładnie.

heniek

Wysłany: 08-05-07, 15:56   jezioro solina

w lipcu wybieram sie nad soline nigdy tam jeszcze nie bylem czy moze mi ktos poradzic w ktore miejsce najlepiej pojechac by mozna polowic ryby najlepiej z brzegu a jednoczesnie by byla tam tez plaza by moc odpoczac z rodzina za wszelkie odpowiedzi z gory DZIEKUJE i POZDRAWIAM

david2 

Wysłany: 10-05-07, 15:22   

Ja jak byłem łowiłem na rzece Solinka za 4 godziny łowienia złapałem 15 szczupaków- 2 z nich nie miały tylko wumiaru .A na dodatek to jakies 30 okoni najwiekszy 30 cm .To było rok temu ale mam miłe wspomnienia o tej rzece moze sie kiedy jeszcze tam wybiore na ryby kto wie :grin: .

heniek

Wysłany: 10-05-07, 16:05   

dzieki za informacje na temat solinki ale chcialbym prosic o wskazanie jakiegos dokladniejszego miejsca gdzie mozna polowic a takze dobrze odpoczac z rodzina DZIEKI

heniek

Wysłany: 29-06-07, 10:07   zalew solinski

Czesc czy lowi ktos nad zalewem solinskim bo wybieram sie tam pod koniec lipca nigdy tam jeszczenie bylem i nie bardzo wiem w ktore miejsce sie udac by moc polowic Za wszelkie informacje z gory dziekuje i POZDRAWIAM

Preadtor 

Wysłany: 29-06-07, 12:35   

Najpierw odpowiedz na pytanie czy chcesz łowić z łódki, czy z brzegu... Na co się przymierzasz.. na białe ryby czy raczej drapieżne... to wszystko ma znaczenie.. :wink:

P.S. Ja sam nad soliną nie łowiłem (bardzo żałuje, bo mieszkam tylko niecałe 100 km od tego pięknego miejsca :cry: ), ale mój sąsiad jeździ tam praktycznie co miesiąc regularnie... i zawsze podczas wspólnych wypadów mam okazje posłuchać o tym uroczym miejscu... :razz:

heniek

Wysłany: 29-06-07, 12:45   

Glownie chcialbym polowic z brzegu jezeli jest taka mozliwosc interesuje mnie najbardziej ryba drapiezna choc czasami chetnie polowie leszcza oraz inna biala rybe DZIEKI sle POZDROWIENIA

element52 

Wysłany: 03-07-07, 01:50   

Solina to bardzo dobre miejsce na ryby drapieżne jak i na ryby spokojnego żeru. Jeden raz byłem nad Soliną i złowiłem 2 szczupaki. Jeden wymiarowy, jeden nie, ale łowiłem tam może 2-3 razy. Może jeszcze kiedyś się tam wybiore :?: Kto wie :wink:

Preadtor 

Wysłany: 10-07-07, 23:42   

Jeżeli chcesz łapać z brzegu i na leszcza to proponuje Wołkowyje, Polańczyk, hreft (czy jak tam sie to pisze :lol: ) jeśli na drapieżnika (zwłaszcza na sandacza) to właśnie Wołkowyje... szczupak też się pewnie trafi i sumik nawet ;) ) o i jeszcze jedna uwaga... jeśli ryba ma brać to nie zależnie z jakiego miejsca się rzuca... ;) ryba nie siedzi w miejscu... ;) Mi to zawsze tata powtarza... :wink: Więc... pozostaje kwestia wygody... ;) Hreft, Wołkowyje są najbardziej oblegane przez wędkarzy, pseudowędkarzy i turystów :roll: POZDRÓWKA!!

Info
Odpowiedz do tematu