Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Nie róbmy falstartów


artech

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie i panie, zwracam się do Was z prośbą:

Nie róbmy falstartów w wątkach o naszych połowach. Czy to w "Jak dziś było na rybach - miesiąc" czy też w wątkach o poszczególnych rybach w danym roku.

Pozwólmy tematy rozpoczynać pierwszym, szczęśliwym łowcom. Niech "Jak dziś było na rybach - styczeń" rozpocznie ktoś kto coś złowi i wstawi zdjęcie ze swoją zdobyczą i opowie trzy słowa o okolicznościach połowu. Niech wątek "trocie 2014" i "pstrągi 2014" otworzy łowca tych pięknych ryb.

Chyba wystarczy pierwszych postów w temacie z cyklu :... i jak tam dzisiaj było ... chwalcie się ... i siedemnaście uśmieszków, trzy buziaczki ...

Pozdrawiam i samych sukcesów w 2014 r. Artech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

artech,

Zgodzić się z Twoją wypowiedzią nie trudno ale jak dla mnie rozpoczęcie tematu niech zacznie osoba, która w ogóle była nad wodą wstawiając nawet samo zdjęcie z wyprawy, a nie koniecznie z rybą. Zawsze można zdać relacje co nad wodą słychać lub czy się coś już ruszyło,a dla śledzących tematy może być, to dobrą podpowiedzią lub radą :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak dla mnie rozpoczęcie tematu niech zacznie osoba, która w ogóle była nad wodą wstawiając nawet samo zdjęcie z wyprawy, a nie koniecznie z rybą.

Masz rację, może być zdjęcie z nad wody, od kogoś kto był nad wodą.

Zależy mi tylko na tym aby nie był to wpis na wyścigi - kto zacznie temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Generalnie popieram. Sam kiedyś założyłem temat nie chwaląc się obecnością nad wodą. Zwrócono mi uwagę. Zawszę się znajdzie ktoś, kto tak zrobi. Myślę, że jeden dodatkowy punkt w regulaminie i będzie po sprawie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie popieram. Sam kiedyś założyłem temat nie chwaląc się obecnością nad wodą. Zwrócono mi uwagę. Zawszę się znajdzie ktoś, kto tak zrobi. Myślę, że jeden dodatkowy punkt w regulaminie i będzie po sprawie ;-)

Zgadzam się z Tobą, bo przez taką osobę dostałem nie dość dawno warna :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Tobą, bo przez taką osobę dostałem nie dość dawno warna :oops:

Śmieszne jest to , że Ty dostałeś go za zwrócenie uwagi. Wiem co tam było napisane i moim zdaniem nie było to nic obraźliwego , bo było w formie pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam było coś w rodzaju "trzeba być kompletnym kretynem, albo nie czytać forum". Ostrzeżenie jest zasłużone. Widziałem to, ale nie zareagowałem, bo przy komputerze byłem jedynie przez chwilę i uznałem, że i tak ktoś to zaraz posprząta.

Użytkownik, który popełnił falstart nie złamał żadnego punktu regulaminu (być może warto dodać takowy), a jedynie nie zastosował się do jednego z tysięcy tematów poruszonych na forum i to, że o nim nie wiedział nie jest powodem aby używać tego typu sformułowań. Wystarczyło poinformować o niepisanej zasadzie, którą sobie ustaliliśmy i poprosić o nie powtarzanie tego w przyszłości. Nikt nie ma obowiązku przeczytania każdego tematu, więc nazywanie go kretynem lub ignorantem nadaje się na ostrzeżenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i było.. Ale przeszukaj forum i znajdź podobne "zapytania". Staramy się, żeby nie było tego wcale, niezależnie od formy zdania. Ten poziom dyskusji nie będzie w najbliższej przyszłości na haczyku tolerowany. Kara, jak kara - do bana daleko. Swojego czasu też chodziłem z krawatem bo mnie tam gdzieś poniosło ;) Jak widzisz dałem radę się pozbierać i z forum nie uciekłem.

Żeby zbytnio nie odbiegać od tematu, proponuję wstrzymać się z uwagami w stosunku do osób robiących falstarty, bo zasada jest póki co nieoficjalna i nie ma żadnych podstaw, aby było to w jakikolwiek sposób egzekwowane.

Od siebie dodam, że wprowadzenie tego do regulaminu będzie skutkowało dodatkową, niepotrzebną robotą dla moderatorów, parę niepotrzebnych ostrzeżeń też może się posypać. Nie przeszkadzało mi nigdy, że ktoś bez relacji otworzył nowy temat, jednocześnie nie widzę na tyle wyraźnych zalet, aby coś takiego wprowadzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maryaChi,

Ale jak się nie wkurzać jak wejdzie na forum "troll"/"newbie" założy temat w ogóle nie przeglądając forum i znika z forum na wieki, a Ty siedzisz na forum przeglądając nowinki gdy już dawno mogłeś sobie takowy temat założyć i mieć kolejnego dodatkowego posta na koncie ,lecz była prośba żeby nie zakładać tematu bez informacji/dowodów z nad wody. Nie żebym się żalił tym warnem, bo się w ogóle nim nie przejmuję i byłem świadom, że takowego mogę wyrwać ale grunt, że nadal mogę się udzielać na forum :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie twój żal był jak najbardziej zrozumiały. Sam gdy przeczytałem pierwszy post westchnąłem, myśląc "kurde no, ustaliliśmy niedawno, dość jednogłośnie, że tak nie robimy i czekamy na pierwszą relację". W każdym razie - Twój post nie nadawał się żeby dłużej powisieć ze względu na użyte tam wyzwiska.

Nawet jeśli ktoś wyraźnie łamie regulamin np. wstawiając niezgodne z nim fotografie złowionych ryb na patelni. Zdjęcia takie nadają się do usunięcia, a człowiek je wstawiający na przynajmniej słowną reprymendę. Nie umożliwia to jednak dyskusji z wyzwiskami w tle.

Tak jak już pisałem, nie przeszkadzały mi bardzo tytułowe falstarty, ale do zasady miałem zamiar bezwzględnie się stosować - jako użytkownik. Jako moderator jednak, nie będę umiał skasować takiego tematu - ze względu na brak pomysłu co wpisać w uzasadnieniu takiego ruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Cos nie tak z moim tematem?
Jeżeli byłeś na rybach, to może zakładając temat wysil się i skrobnij coś więcej niż tylko "...Zapraszam do dzielenia sie zdjeciami i relacjami. "

I wstaw fotkę nie łamiącą regulaminu, choćby z widokiem jaki miałeś nad wodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat tak sie sklada kolego, ze czytam regulaminy i wysoko cenie sobie etyke wedkarska. Malo tego, nie jestem anonimowy i tym nickiem posluguje sie powszechnie na innych forach. Z tego powodu usuniecie tego zdjecia uwazam za obrazliwe dla mnie. Po pierwsze regulamin mowi o wstawianiu fotek zywych ryb i na tle wody LUB PRZYRODY. Moim zdaniem drzewa to przyroda. Po drugie wybacz mi ale dobro ryb jest dla mnie wazniejsze i nie zamierzam robic tym sandaczom sesji jak natalia siwiec na stadionie. Wole zeby w dobrej kondycji wrocily do wody. Ryba byla zlapana zgodnie z regulaminem lowiska, byla zywa i w dobrej kondycji wiec swojego bledu tu nie widze. Co zas dotyczy opisu to wzorowalem sie poprzednimi tematami tego typu. Zeby daleko nie szukac to popatrz rozpoczecia maja. Dlatego prosze mi napisac ktory punkt regulaminu moja fotka zlamala, albo ja przywrocic i jak nakazuje dobre wychowanie, mnie przeprosic. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja lowie w uk. Tutaj nie obowiazuja wymiary ochronne (ani okresy) pisalem o tym kilka postow wczesniej. Poza tym podpis pod Twoja edycja... rozumiem, ze kierowales sie dobrem ryb ale oskarzac o jakies parcie a szklo kogos kto przez ponad 4 lata napisal 80 postow jest troche niedorzeczne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulamin

8. Aby zdjęcia umieszczone na stronach haczyk.pl, nie łamały przepisów prawa, a w szczególności RAPR i Ustawy o Rybactwie śródlądowym zabrania się umieszczania na forum zdjęć i filmów:

- złowionych ryb, które są objęte całoroczną ochroną prawną,

- złowionych ryb niewymiarowych,

- ryb, które zostały złowione w okresie ochronnym,

- zostały złowione powyżej limitu ilościowego lub wagowego.

W w/w zakresie kieruj się przepisami obowiązującymi na łowisku.

W przypadku umieszczenia na forum zdjęcia ryby złowionej na łowisku, dla którego określono inne okresy lub wymiary ochronne niż w RAPR, użytkownik jest zobowiązany pod zdjęciem podać nazwę wody, w której dokonano połowu oraz obowiązujący na tym łowisku okres i wymiar ochronny.

Dla łowisk, które nie posiadają regulaminu w formie pisanej, zastosowanie mają wymiary i okresy ochronne określone w RAPR.

W tym przypadku zabrakło stosownej informacji pod zdjęciem.

Myślę, że sprawa wyjaśniona i zapraszam do chwalenia się czerwcowymi wynikami już bez niedomówień. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.