Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Ponton Pro Marine Forsage 320 - pyt. początkującego nabywcy


borello

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka dni temu wszedłem w posiadanie tego pontonu. Póki co próbowałem go rozłożyć próbnie w domu, ale niestety mam kilka problemów. Ponton nabyłem używany jeden sezon - w atrakcyjnej cenie, jednak teraz mam wątpliwości czy nie powinienem dopłacić do nowej sztuki z racji mojego nieobycia w temacie.

Pierwszym problemem, na który na trafiłem jest kwestia zaworu. Próbuję zrobić to tak jak w instrukcji i wykręcić go - niestety bezskutecznie. Wykonałem kilka fotek. Będę wdzięczny za pomoc.

W tej chwili wygląda to w ten sposób. Odkręciłem nakrętkę zabezpieczającą , wcisnąłem ten "przycisk", który wyskoczył i nie wiem jak przejść dalej ( Zdjęcie nr 1). Próbowałem tym narzędziem (Zdjęcie nr 2) w obydwie strony jednak zawór nie chce wysunąć się na zewnątrz (nie chciałbym niczego połamać). Instrukcja przedstawia to w ten sposób (Zdjęcie nr 3/4).

Drugim problemem są dwie listy boczne (Zdjęcie nr 5). Nie wiem gdzie je umieścić a konstrukcja pontonu wygląda w tej chwili tak jak na zdjęciu numer 6. Poza tym nie wiem czy między łączeniami mają być aż takie przerwy? (Zdjęcie nr.7)

Starałem się, aby wątek był jak najbardziej przejrzysty, jeśli mi się nie udało, to przepraszam ;) Z góry dziękuję za wszelką pomoc!

Zauważyłem, że miniaturki są mało wyraźne, ale po kliknięciu w nie obraz staje się wyrazisty.

post-9570-14544972941618_thumb.jpg

post-9570-1454497294204_thumb.jpg

post-9570-14544972942224_thumb.jpg

post-9570-14544972942399_thumb.jpg

post-9570-14544972942707_thumb.jpg

post-9570-14544972942921_thumb.jpg

post-9570-14544972943113_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Mam dokładnie ten sam ponton. Po pierwsze po co wykręcasz zaworek kluczem? Żeby napełnić komorę wystarczy lekko przekręcić ten "cycek" w środku żeby wyskoczył i zaczynasz napełnianie, nic więcej nie musisz odkręcać, kluczem wykręcasz cały zawór więc lepiej nim nic nie robić jeśli zawór jest dobry. Jeśli będziesz chciał spuścić powietrze wystarczy wcisnąć "cycek" do środka i przekręcić, wtedy zejdzie całe powietrze. Listwy boczne usztywniają elementy podłogi, te 3 równej szerokości. Przerwy między elementami są normalne, nie ma żadnych luzów. Nabyłeś bardzo fajne pływadełko, ja jestem po pierwszym sezonie i jestem baardzo z niego zadowolony.

Na filmiku masz krok po kroku pokazane jak składać ponton, jest mowa o ustawieniach zaworków i o montowaniu listew usztywniających podłogę. Ponton na filmiku jest innej firmy ale zasada składania jest taka sama jak przy PM Forsage.

Powodzenia :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam elektrycznej, pompuję tą nożną z zestawu. Idzie ładnie nożną, mi rozłożenie pontonu zajmuje jakieś 15min będąc samemu. Na początku myślałem o elektrycznej ale teraz mi przeszło, nożną idzie bardzo ładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten filmik jak złożyć ponton to niech pokaże jak złożyć w listopadzie ;)

Powiem że samemu to udręka a dokładnie chodzi o podłogę paluchy zmarznięte fiu latem kilka minut i z głowy a ostatnio to myślałem że pizdnę go w ściny i pojadę do domu ;)

Wyciągnąć boczne listwy u mnie są 4szt krótkie ponton to HSM 290 info media podłoga sztywna.

Teraz nikt mi nie wmówi że ponton lepszy od łodzi;) tak stabilny itp wszystko mi się podoba poza składaniem i rozkładaniem zwłaszcza jak jest zimno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, spróbuję nożną. A jak z dotarciem do łowiska? Jakieś kółka, wózek czy może sposób z filmiku ;)?

Idzie bardzo dobrze nożną po elektrycznej i tak trzeba dopompować nożną ciśnienie.

Co do dotarcia to jak najbliżej wody go składam a jak mam w danym dniu energii aż nadto to obracam go na bok później na ramie i poszedł na bezdechu. Ale jak nie ma powera to łapie za uchwyt z przodu podnoszę go do góry i ciągnę go ale tak że podłoża dotyka tylko tylne plastikowe wzmocnienia na końcach tylnych komor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten filmik jak złożyć ponton to niech pokaże jak złożyć w listopadzie ;)

Fakt, producent przewiduje że materiał nawet do -20 stopni jest elastyczny ale niestety jak jest mniej niż +5 to jest już bardzo sztywny.

po elektrycznej i tak trzeba dopompować nożną ciśnienie.

Chyba że masz pompkę z kompresorem, wtedy ustawiasz ciśnienie jakie chcesz, nożna jest wtedy niepotrzebna ale takie zaczynają się niestety od 400zł..

A jak z dotarciem do łowiska? Jakieś kółka, wózek czy może sposób z filmiku ;) ?

Na jednym jeziorze rozkładam 2-3m od wody więc nie ma problemu żeby wsunąć na wodę, na innym rozkładam przy pomoście, później go na bok i na ramię, niestety jest dość ciężki więc wymaga to trochę wysiłku ;) a jak nie ma możliwości rozłożenia blisko brzegu albo brak solidnego pomostu to mam kółka własnej roboty przykręcane do tylnej deski :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.