Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jak zarzucać feederem?


jurek.k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zakupiłem feeder MIKADO TRYTHON FEEDER 360/100

Zadowolony udałem się nad duży staw z nowym kijem, nowym kołowrotkiem i nową żyłką 0,20

Założyłem okrągły koszyk 30g i jakie było moje zdziwienie po napełnieniu koszyka zanętą... wędka ugina się jakby za chwilę miała się złamać.

Bardzo dziwnie się zarzucało, bałem się że kij się złamie.

Starym teleskopem 270/40 rzucałem z całej siły koszykami i ołowiem i zestaw leciał naprawdę daleko.

Feederem bałem się rzucać.

Miałem wrażenie że kij trzeszczy podczas zarzucania.

Czy to normalne?

Czy może feederem trzeba lekko zarzucać, nie machać z całej siły, czy zakładać mniejszy koszyk?

Niby cw jest do 100g

Pierwszy raz łowiłem tego typu wędką więc proszę o wyrozumiałość.

Poradźcie jak zarzucać feederem żebym nie zniszczył sobie nowego kija.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Zrobić zestaw z przynętą na 70% cw wędki i rzucać śmiało.Uważać tylko żeby żyłka nie owinęła się o koniec szczytówki bo rzucisz dalej jak zamierzałeś :lol: albo złamiesz szczytówke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie jestem przewrażliwiony.

Poprzednią wędką wyczuwałem moment jak kij wyginał się w dół (za plecami) pod obciążeniem zestawu i z całej siły posyłałem zestaw do wody.

Feederem chyba tak się nie rzuca.

Nic się nie stanie jak tak zrobię tym kijem z koszykiem 30g + zanęta?

Co prawda na wodzie stojącej mogę założyć mniejszy koszyk, ale nie o to chodzi.

Na rzece lekki zestaw będzie spływał, zwłaszcza po wypłukaniu zanęty, więc muszę użyć cięższych koszyków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jurek.k moje zdziwienie nie było wcale mniejsze od Twojego :P Kupiłem sobie feedery Kongera 390/120. Pierwszy wypad zrobiłem też na staw i miałem koszyczki, ale nie pamiętam z jakim obciążeniem. Bałem się żeby nie połamać kija, bo rzeczywiście wędka ugina się dużo bardziej niż moje stare sztywne teleskopy :P Na następny wypad założyłem już zwykłe sprężyny, ale i tak nadal wykonywałem rzuty z duszą na ramieniu.

Następnym razem jadę nad Wisłę i już się boję co to będzie jak dam koszyk większy niż 60g :P Podejrzewam że potrzeba będzie jeszcze kilku wyjazdów zanim wyuczę się nowego odruchu. Z Tobą pewnie będzie tak samo ;-)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawcio_bra

Wal śmiało, upewnij się tylko, że części dobrze są wciśnięte i jednym zdecydowanym ruchem machnij ile sił w dłoniach ;) Swoim feederem także mikado max cw 100g z ołowiem 60g macham normalnie i nic nie trzeszczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim sprawdzaj czy dobrze masz wsunięte wszystkie części ja raz zapomniałem sprawdzić i moja ostatnia część poleciała razem z koszyczkiem na szczęście się nie złamała :) pozdrawiam i życzę dalekich rzutów nową wędką;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam kijek :) Też na początku byłem zdziwiony jak to się wygina i jak daleko leci ;) Jednak spokojnie nic się nie złamie o ile wędka jest poprawnie złożona i żyłka nie poplątana.

A co do trzeszczenia to u mnie czasem jak żyłka jest wilgotna to trochę trzeszczy ocierając się o przelotki, może to to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.