Skocz do zawartości
tokarex pontony

Zakupy w sieci


P

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Do napisania nowego tematu sklonil mnie posty dotyczace wedki spiningowej i oferty z allegro

Kupujecie cos przez siec :?:

Jesli tak to jak i gdzie :?:

Moze jakies ciekawostki z allegro :lol: na co uwazac itp :cool:

Nie wiem czy temat byl juz podobny ale nie przypominam sobie

Ja czasami kupuje na allegro szczegolnie woblery czasami jakies drobiazgi wedkarskie lub inne niezwiazane z wedkarstwem

Zawsze przed licytacja sprawdzam sprzedajacego pod kontem ilosci komentarzy

Patrze tez co sprzedaje (przy zakupach drozszych) bo jesli najpierw sprzedawal duzo rzeczy po 1 zl a pozniej nagle jakies drogie rzeczy to wyglada to podejrzanie

Ciekawi mnie jak to wyglada u was

Co do sklepow internetowych to kupowalem w kilku ale rzeczy niewedkarskie

I ceny bywaja w nich duzo mniejsze niz w normalnych sklepach nawet jesli doliczymy koszty przesylki (np cyfrowek nawet o 300 zl aparat ktory mnie ciekawil kosztowal w tradycyjnym sklepie 1600 zl w internecie 1300zl a przywieziony z usa niecale 900 zl :lol: kolezanka kupowala aparat przez neta i zaplacila kolo 400 zl mniej niz w duzym sklepie rtv znanej sieci)

Warto popatrzec w necie jakie sa ceny bo bywaja sporo mniejsze

Aby nie patrzec i duzo szukac polecam wyszukiwarki cenowe

Ja korzystam z dwoch

www.skapiec.pl

www.ceneo.pl

Ciekawe jakie inni maja doswiadczenia

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 166
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Jak do tej pory nie sparzyłem się ( jeszcze?) na zakupach internetowych. Dość dużo drobiazgów kupuję na allegro, przeważnie przynęty spinningowe. Tak samo jak Ty sprawdzam kontrachenta i jak do tej pory jestem zadowolony. No może poza drobnym wyjątkiem, kiedy to zakupiłem gębalki, które okazały się być niewypałem. Woblerki przyszły uszkodzone za co winą obarczyłbym sprzedawcę bo niezbyt elegancko zapakował towar.

Co do sklepów internetowych to mogę z czystym sumieniem polecić TB. Po złożeniu zamówienia czas realizacji jest na tyle krótki, że spokojnie można sobie zaplanować wypad na rybki, wiedząc , ze artykuły dojdą na czas i będą świeże. I jaka wygoda; towar przywożą Ci do domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomiku pytanie w zwiazku z tym tematem

Czy jesli ktos bedzie chcial podac nazwe sklepu lub link do strony to jest to zgodne z regulaminem albo np sprzedawcow z allegro ktorzy sprzedaja dobre towary

Bo takia wymiana informacji by sie przydala

Bo rozumiem ze jesli ktos oszukuje to bez cienia watpliwosci mozna wrzucac w tym temacie linki lub nazwy oszustow z allegro :?:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuję w sklepach internetowych, natomiast allegro raczej omijam - nie wiem - może jestem uprzedzopny ale "badziewność" wykonania tego portalu mnie odrzuca.

Kupuję natomiast tylko te rzeczy których uszkodzenie jest mało prawdopodobne np książki (no i oczywiście usługi). Nie chodzi o to że stracił bym kasę ale szkoda mi czasu na odsyłanie i czekanie.

Dodam też że często sklepy internetowe mają wyższe ceny niż sieci masowej sprzedaży - warto więc sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

allegro raczej omijam - nie wiem - może jestem uprzedzopny ale "badziewność" wykonania tego portalu mnie odrzuca.
Tomaszek a ty znowu nazwę to delikatnie "sceptycznie"!! podchodzisz do tematu. Dla mnie i jak sądzę dla większości społeczeństwa "badziewność" wykonania tego portalu" nie interesuje, interesuje mnie towar, cena, i jakość usługi. A czy to w monitorze jest mniej czy bardziej kolorowe to mnie wali.

Allegro ma plusy i minusy. Ja korzystam z zakupów na tym portalu i jak na razie jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego, że w moim miasteczku nie ma zbyt dużego wyboru sprzętu i nie lubie łazić po sklepach, większe zakupy robie przez internet. Jak narazie kupowałem w fishing-mart.pl i raz na allegro od właściciela sklepu wędkarskiego i sprzęt doszedł cały i zdrowy. Szczególnie polecam fishing-mart, takiego wyboru jeszcze w żadnym innym sklepie nie widziałem. Jedynym minusem tego sklepu jak dla mnie jest troche długi czas realizacji zamówienia, których trwa od 7 do 14 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze jakies ciekawostki z allegro :lol: na co uwazac itp :cool:

Tak tak, ciekawostek jest duzo, bardzo duzo.

Uwazac trzeba na wysypy sprzetu, nagle wystawione masy sprzetu ktorych legalnie z fakturami niemoznoscia jest posiadac. W dodatku taki ktos wystawia mase towaru w full opcji z wyroznieniami i podswietleniami na żółto. To kosztuje kupe forsy, ale w zamierzeniu przekreciarza nie ma to znaczenia bo i tak za to nie zaplaci.

Koniecznie trzeba zwracac uwage na to co taki gosc sprzedawal wczesniej. Dobrze mowisz ze trzeba sprawdzic czy nie sprzedawal ziarenek po 1 pln a teraz stawia aparaty od 3 tysiecy w gore. Jednak inteligent poczeka 2 miesiace tak by nie mozna bylo zobaczyc za co jest komentarz i...wtedy wystawia duzo sprzetu. ( Srednio po 2 m-cach juz nie widac czego dotyczyla aukcja)

Zawsze z podejrzliwoscia patrz na informacje w opisie, iz nie ma mozliwosci odbioru osobistego, ze towar przyjedzie za 14 dni, jesli kupujesz cos drozszego koniecznie telefon i rozmowa, ale...kase wplac po kilku dniach. Obserwuj konto sprzedawcy czy nie pojawiaja sie 1-sze negatywy.

Nie kupuj od nikogo kto w opisie umieszcza cos w stylu : nie wiem czy dziala, nie sprawdzalem.

Kupuj od sprzedawcow legalnie prowadzacych dzialanosc. Dlaczego ? A chocby dlatego, ze ustawowo przysluguje Ci prawo zwrotu towaru do 10 dni BEZ PODANIA przyczyny. Ot takie prawo przy sprzedazy wysylkowej.

Pamietac rowniez nalezy o tym, ze na Allegro istnieje fikcyjny POK (Program Ochrony Kupujacych) - jesli ktos Cie wydyma Allegro odda Ci do 300 pln z ubezpiecznia, ale warunkiem otrzymania kasy jest...toczaca sie sprawa przeciwko oszustowi. Nie wystarczy samo zgloszenie na Policje, sprawa nie moze zostac umozona. To taki sprytny wybieg Allegro po to by za duzo nie wyplacac.

Najwazniejsze - kupuj u Super Sprzedawcow - mimo swego czasu nie najlepszej opinii, SS-i sa od jakiegos czasu sa mocno weryfikowani i prawdopodobienstwo tego ze to Super Sprzedawca zrobi wala na grube tysiace jest bardzo male.

A wszystko po to by nie pasc ofiara kogos takiego :

http://www.biskupi.pl/dodatki.php?notowanie=osz

To najwieksze przekrety Allegro i bol tysiecy osob, ktore zostaly przerobione nierzadko na grube tysiace.

Sumujac - jesli ktos ma zamiar kupic cos drogiego, nalezaloby sie zastanowic, czy nie warto dolozyc 100 pln i kupic ten towar w sklepie stacjonarnym.

natomiast allegro raczej omijam - nie wiem - może jestem uprzedzopny ale "badziewność" wykonania tego portalu mnie odrzuca.

Masz na mysli bezpieczenstwo transakcji czy faktycznie kolorki i tabele ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tomaszek a co powiesz na ebay :?::lol: Do niedawna nawet nie weryfikowal adresu zamieszkania (W angielskim ebayu nadal tak jest) a to znaczy ze w ciagu 2 minut mozna by bylo w takim serwisie wystawic przedmioty za mega kase :lol:

Co do rozpietosci cen to wlasnie po to sa wyszukiwarki cenowe

Mozna samemu poszperac ale np przy aparatach cyforwych roznice sa takie ze w jednym sklepie potrafi kosztowac np 1200 zl a w innym 1700 zl

I jesli wejdziesz na strone tego drugiego to uznasz ze w necie jest drogo :lol:

Poza tym osoby z duzych miast (Warszawa Krakow Poznan) czescto maja mozliwosc osobistego odbioru w sklepie internetowym bo fizycznie znjaduja sie one najczesciej w duzych miastach wiec problem transportu odpada :cool:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na mysli bezpieczenstwo transakcji czy faktycznie kolorki i tabele ?
Nigdy nie kupowałem więc co do bezpieczeństwa transakcji mogę polegać jedynie na opiniach takich jak Twoja. Chodziło mi właśnie o powierzchowność (kolorki, tabelki lub jak kto woli layout tych stron). Brzydko wygląda, pewność transakcji niewiadoma więc dałem spokój. eBay - lepiej. Ale generalnie nie używam tych serwisów - właśnie z uwagi na kłopoty i potencjalne niebezpieczeństwo. Patrz mój poprzedni post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi właśnie o powierzchowność (kolorki, tabelki lub jak kto woli layout tych stron)

Niestety, pod tym wzgeldem Allegro jest kompletnie niereformowalne,zupelnie. Wprowadzanie jakichkolwiek zmian sprawia im tak duze trudnosci, ze nieraz sie mozna poplakac. Poza tym kazda zmiana, nawet czcionki sprawia, ze serwis sie wywala, nie dziala polowa funkcji, pada serwer ze zdjeciami... :evil:

Jednak Allegro ma jedna zalete - sa tam klienci tego sie nie da podwazyc. Niestety e-bay, swistak pod tym wzgledem kuleja cholernie, mimo ze -ebay po kiepskim stracie - teraz juz wyglada bardzo dobrze,ma mnostwo opcji potrzebnych sprzedajacemu, pcji ktorych Allegro nie wprowadzi jeszcze przez najblizsze 10 lat. A jednak jakos ludzie nie chca sie dac przekonac do ebajki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni koledzy nie mam absolutnie interesu aby chwalić Allegro ,ale chcę wyrazić moje zdanie. Przecież jezeli ktoś jest niewierzący to nie chodzi do kościoła ,jak nie wierzy bankom ,nie bierze pożyczki ,jak nie wierzy kobiecie to z nią się nie żeni. Nikt też nie zmusza kogokolwiek jeżeli Allegro jest niewiarygodne robić tam zakupy . U sprawdzonych sprzedawców można kupować a u innych nie . Nie można generalizować sprawy. Policja a dawniej milicja też wszystkich uważają za żłodziei i przestepców dopóki ktoś sam nie udowodnił ,że nim nie jest. Kto nie wierzy Allegro niech ich oleje . Ja jestem zadowolony a robię dużo zakupów.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz na mysli moj post , to tylko informowalem na co trzeba zwracac uwage szczegolnie i pisalem prawde.

Oczywiscie generalnie kupowanie u sprawdzonych sprzedawcow, tak jak pisalem u SS-ow sprawa ze ryzyko jest malenkie.

Allegro to duzy rynek zbytu i akurat na ten temat cos wiem :-)

Sumujac w tej chwili nie ma innej perspektywy niz Allegro i...niech tak jest, aczkolwiek zmiany powinni wprowadzac zdecydowanie szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leszczyk,chcę Ci podziękować za ten post powyżej. Ponieważ użytkownikiem sieci jestem dopiero od pół roku więc jak widzisz nadal się uczę. Twój post odnośnie allegro, ebaja itp wiele mi podpowiedział. Nie naciąłem się do tej pory na zakupach internetowych ale od tej chwili będę bardziej ostrożniejszy. Otwożyłeś mi oczy na niektóre sprawy.To prawda, że człowiek uczy się całe życie. DZIĘKI :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również paru nowych rzeczy sie nauczyłem :) dzieksleszczyk,

Ale nigdy nie zostałem oszukany, no moze raz :/

Chciałem dodoać ze czasem bubel jest w środku, tzn kupiłem mach3 ostrza - pudełko piękne nożyki też - wiec wystawiłem pozytywa - a jak przyszło do golenia !! masakra :) Nożem kuchennym prędzej bym się ogolił :)

A co do zakupu sprzetu wędkarskiego przez neta mam duży dystans - nie wiem czemu :) Ale wydaje mi się że Wędke/kołowrotek trzeba dotknąć przez kupnem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Ja sobie kupiłem ostatnio gumki na allegro (tzn. twistery 4 albo 5 cm :lol: ) sztuk 60 (6 kolorow po 10 szt), do tego jigi 6 szt - taki zestawik...jeszcze tego nie dostałem ale markowany jest dobrą firmą i mam nadzieje ze okonki sie skuszą...ponadto jesli coś jest nowe i PRZEDE WSZYSTKIM wczesniej obejrzymy identyczny model w sklepie żeby wiedzieć czy bierzemy to co nam jest potrzebne to uwazam ze warto brać na allegro gdyż cena jest często troszke a czasem nawet dużo niższa...niejednokrotnie ludzie sprzedają coś o czym nie mają pojecia... dla przykładu moj kolega kupił na allegro bolonke 6 metrów firmy garbolino - węglówka za 15 złotych :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwazam ze warto brać na allegro gdyż cena jest często troszke a czasem nawet dużo niższa

Cena jest nizsza bo...sprzedaz idzie na lewno bez dzialalnosci gospodarczej, podatkow , zusu...Wtedy te ceny sa trakcyjne. Oczywiscie z pozycji klientka jest to superanckie, natomiast dla tych co sprzedaja legalnie, taki sprzedawczyk bez dzialanosci to straszna plaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapłacić 299 złotych za buty czy 169 to chyba wybór jest prosty i oczywisty:)

I tutaj Cie zdecydowanie przestrzegam, Allegro w zdecydowanej wiekszosci to podrobki. Nie zmoan kupic butow ktore w Nike`u kosztuje 300 pln - na Allegro za 170. To nie mozliwe i radze tak na to patrzec.

Czasy spadajacych kartonow z tirow juz dawno minely, tego nie ma, jest tylko masa taniej podroby i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle ze masz racje...aczkolwiek kupiłem buciki PUMA FERRARI za 169 złotych, chodze w nich 7 miesiecy, wyglądają niemal jak nowe i jestem z nich zadowolony owszem na 10 ofert kupna tylko max. 2 są legalne, wiarygodne, towar jest oryginalny i przyznaje Ci racje z tym co piszesz ale po prostu zaryzykowałem i iałem fuksa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu poraz kolejny sprawdza się kupowanie u sprzedawcy co do którego mamy gwarancje że robi to legalnie, nie jest oszustem a często ma zarejestrowany sklep wysyłkowy co za tym idzie płaci podatki i to jest jego główne zródło dochodu. Radzę patreć kto wystawia faktury fat i paragony wtedy jest większe prawdopodobieństwo kupienia oryginału.

Bo jest tak jak pisze leszczyk buty NIKE nie kosztują o 60% taniej na allegro czy koszulka adidasa za 15 zł.

Nie dajmy się wrabiać w tanioche, wędka OKUMA za 15 zł poza wytrukawaną na niej nazwą firmy nic z nią więcej nie łączy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.