Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Którą markę byś wybrał?


Tomaszek

Którą markę byś wybrał?  

100 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Którą markę byś wybrał?

    • Byron
      2
    • Dam
      4
    • Garbolino
      7
    • Initi
      0
    • Jaxon
      23
    • Mikado
      28
    • Mistrall
      3
    • Shakespeare
      5
    • Shimano
      39
    • York
      3


Rekomendowane odpowiedzi

Ciekaw jestem Waszych opinii. Prosiłbym o wybranie preferowanej marki wędziska. W wyborze kierujcie się raczej ogólnym odczuciem a także indywidualnie znaną wam reputacją firmy czy marki na rynku. Chodzi mi ogólnie o markę jako całość a nie konkretne wędzisko. Będę wdzięczny za komentarze uszczegóławiające np. wybrane modele wędzisk danej marki.

Z góry dzięki za udział w ankiecie.

PS

Dodał bym więcej opcji ale mechanizm forum nie pozwala. Gdyby ktoś uważał że pominąłem jakąś znakomitą markę prosze napiszcie o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 159
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

jak dla mnie Mikado.

Ale to tylko dlatego, że bardzo dobrze w mojej babskiej łapce leży.

Najwygodniejsza jak dla mnie, lekka.

Jakoś tak po prostu darzę tę firmę szczególnym sentymentem...

Jak to było w pewnym dowcipie... Dlaczego?

BO TAK!

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej ma być to subiektywny odbiór (ocena) marki - niż wybór konkretnego wędziska. Tak więc zag skoro jesteś spiningowiec pewnie będziesz się kierował swoimi doświadczeniami z tej właśnie działki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj spokój, ja tam nic nie mam do jakości produkcji u skośnych. Jak nie jest "made in china" to nie kupuję :lol: bo znaczy że badziew a na dodatek przepłacam :mrgreen:

Wracając do rzeczy: czyli Shimano?

Szczerze ... nic z wyżej wskazanych

A jaka to firma którą byś wybrał a nie jest wymieniona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest pewne nalezy za wszelka cene unikac tandety - czyli jaxon mikado itd odpadaja. Co do wedek shimano to jakos nie mam do nich zaufania(w przeciwienstwie do kolowrotkow -japan ma sie rozumiec). Duza sympatia darze wedziska daiwy ale niestety nie ma ich w ankiecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie ... Daiwa i pozwolę sobie jeszcze wspomnieć o Zebco aczkolwiek nie wiem, czy te ostatnie jeszcze sa produkowane. Bardzo dobre kijki spiningowe miało też Gamakatsu. O St.C nie będę wspominał ;)

Jeśli chodzi o Shimano ... kupiłem synowi na urodziny Technium-a 7-25g, 2,4 m. Czarny blank o bardzo dużej zbieżności, króciutki i cieniutki dolnik i bardzo lekki. Obecne nie mają z nim nic wspólnego, co prawda maja jakieś symbole literowe, których nie pamiętam, bo i po co :cool:

Ale Panie i Panowie pamiętajmy, że to rzecz gustu a z nimi się nie dyskutuje. Ja osobiscie lubie twarde kije o akcji szczytowej. Parabole jakoś mi nie leżą.

Innym bedzie odpowiadać bardzo miękka parabola, więc uszanujmy to. Ważne, by kijek leżał w dłoni :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

A ja zrujnowałem się i zakupiłem St.Croix z serii Avid 2.3m do łodziowych gumek na zaporówkach przede wszystkim. Wprawdzie od 2 tygodni mam moralnego kaca, bo cena, choć udało mi się kupić całkiem niedrogo, jest znaczna. Pikanterii dodaje fakt, że do wędziska zakupiłem kręciołek Team Daiwa-s 2500. Cena dorównuje kijkowi.

Niemniej jednak pierwsze próby potwierdzają, że dobry sprzęt musi kosztować. Sama waga zestawu nie czyni bólu w stawach po 2 czy 3 godzinach spinningowania.

Kijek pięknie przenosi drgania z dna na plecionce, kołowrotek super precyzyjny, nawinięcie linki doskonałe. Fajnie - tylko ta cena....

pozdrawiam serdecznie

treneiro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartosz

Głos mój oddałem na straego Shakespeara. Miałem trochę do czynienia z tymi wędkami pare lat temu i z tego co pamiętam, to były moje marzenia na jawie... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zaden z powyzszych. Dla mnie Konger no i moze Dragon

Niestety Konger i Dragon równiez wypadły gdy konstuowałem ankietę jako nadmiarowe. Swoją drogą ich oferta nie jest zbyt bogata - przynajmniej w porównaniu do innych producentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście to w tej chwili spinery kongera a w przeszłości cormoran black star special ale zdarzył się cormoranom wypadek :lol: i teraz tylko mogę po wspominać chociazż teraz znowu sie pokazały na naszym rynku jednak ceny są dla mnie zaporowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomaszek głos odałem na Shimano ,ale to z nostalgi do tej marki ,ale uważam że każda no może każda firma ma jakieś "perełki" sprzętowe które warto wziąć pod uwage.Ociwiście mowa tu o normalnych cenach.Ostatnio zaszalałem i Jaxona za całe 100 wyrwałem ze sklepu,a jak sumicho połamie to przynajmniej będe miał się czym chwalić .he he he

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie jestem spiningowcem, ale jeżeli biała nie bierze to sie zmieniam w dr. haidl

i piłuje jak głupi w jednym miejscu, przez pół dnia, zauważyłem że niektórzy pókają się w głowę jak mnie widzą, ale cóż w tamtym tygodniu niecałe 20 sztuk okonia i to takie na patelke mniejsze do wody i to mnie zaczęło kręćic, a co do kija to KONGER 240cm.

7-25g wyrzutu :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o spinningi w znośnej cenie to stawiam na KONGERA. Sprzęt na białą rybę w moim pokrowcu to DRAGON i ROBINSON. Nie głosowałem bo mam małe doświadczenia z wędziskami w w/w ankiecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.