Skocz do zawartości
tokarex pontony

Płoć noca-na co łowić


Honduś

Rekomendowane odpowiedzi

Prosze o podpowiedz jaką przynętę najlepiej zastosować na spławik na nocne łowienie płoci czy karpia.

Lepiej wybrac się między 20:00-24:00 czy między 3:00 a 6:00

Jakie wogóle macie doswiadczenie z połowem ryb spokojnego żeru w nocu?Są efekty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Co do przynęt to stosuj to co w danym akwenie się najlepiej sprawdza, a jeśli nie znasz wody to podpatrz miejscowych lub trzymaj się zasady że im zimniej tym większy udział przynęt mięsnych i mniej zanęty. Płocie żerują bardzo zmiennie, więc warto mieć urozmaicone przynęty.

A jeśli chodzi o porę łapania to ciężko powiedzieć kiedy lepiej, raz jest tak raz tak. U mnie na jeziorze zawsze bywało tak że dobre brania były wieczorem ale do godziny ok 23, potem do 2 bardzo sporadyczne a od 3 znów normalnie. Tyle że największe płocie wpływały w zanętę ok 8-9 rano.

Ja nocą rzadko łapię ze względu na duża przerwę w nocy jaka u nas zawsze jest w braniu ryb. Wystarczy mi rano połapać i mam dość :mrgreen: Jak nęcę cały czas liny to raz na jakiś czas w miejsce nęcenia zagląda karp jak czołg, wtedy nic nie bierze :shock: tylko jedna z tych rzadkich bestii zatapia ładnie spławik i wtedy już wiem że trzeba kupić nową żyłkę :razz: 150 metrów 0.18 znika momentalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze o podpowiedz jaką przynętę najlepiej zastosować na spławik na nocne łowienie płoci czy karpia.

Pewnym uniwersum jest kukurydza ,sprawdza się na wielu wodach ,zarówno rzekach jak i wszelkich "sadzawkach" ,płoć jak i karp dobrze reagują na ten zapach ,dodam że najlepiej sprawdza mi sie kuku z kolby , a nie z puszki i nie istotne czy miejsce nęcone czy nie .drugim istotnym "zachecaczem" dla płoci jest łubin [ten słodki] ,Barton twierdzi ze na łubin biorą "łubinówki" :lol: istotnie małych płoci nie łowiłem ,ale tu trzeba nęcić z tydzień.

Dobrze mi sie spisywał makaron na jeziorach ,kiedy leszcze robiły sobie sjestę płoć to skrzętnie wykorzystywała .

Czy płoc bierze w nocy , :wink: średnio bym powiedział ,co prawda zdarza sie że płoć zeruje cały dzień ,ale max do 23 ,świetnie bierze rano i w południe ,te płocie w południe biorą największe ,nie zdarzyło mi sie złowić naprawdę dużej płoci w nocy .te duże to oczywiście ponad 40 cm :wink:

Pięknie wyglądają brania płoci na spławik ,ale nie zapomniane są brania płoci na federka na samą myśl dostaje gęsiej skórki . :wink: Kto raz dozna takiej adrenaliny podczas brania płoci z gruntu ten nie zapomni tego nigdy. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,ale nie zapomniane są brania płoci na federka na samą myśl dostaje gęsiej skórki . Kto raz dozna takiej adrenaliny podczas brania płoci z gruntu ten nie zapomni tego nigdy.

Mówisz o tych braniach kiedy kładziesz kija wysoko na podpórce a dolnik feederka opierasz na udzie ? :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.