Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jezioro Bukowo , Jamno


eses33

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Byłem w Mielnie jakieś 10-12 lat temu. Jamno było wtedy bardzo zanieczyszczone, ale ponoć łowiono w nim sporo węgorza (sam nie poróbowałem) oraz leszcze. Jako ciekawostkę powiem że miejscowi łowili je na gofry! Każdy miał obok siebie reklamówkę z rozmoczonymi goframi. Niestety wiele z łowionych leszczy miało tasiemca. Bardzo dobrym łowiskiem był kanał łączący Jamno z morzem. Swego czasu został tam złowiony rekord Polski w troci wędrownej. Z tego co pamiętam facet złowił ją na spławik. Teraz ponoć czystość wody się poprawiła ale nie miałem okazji sam tego sprawdzić. A może spróbuj łowić w morzu? Jeziora są wszędzie a morze tylko jedno. Polecam ci połów z plaży ciężką gruntówką postawioną na sztorc lub równolegle do brzegu (jeśli fala nie jest duża). Słyszałem o 4 kilogramowych leszczach łowionych z plaży w rejonie Mielna. Ja dwa lata temu łowiłem półmetrowe leszcze z plaży w okolicach Darłowa. Przynęta oczywiście pęk czerwonych robaków. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Mieszkam kilka kilometrów od jeziora Jamno i dość często tam łowię. faktycznie kiedyś łowiono tam na gofry, i nie tylko leszcze, ale też ładne karpie i karasie. A to dlatego, że w sezonie odpady z budek z goframi lądowały w jeziorze. Była to darmowa zanęta. Ktoś kto nie wiedział o tym wracał o kiju. Mógł próbować wszystkiego, ale jak na haczyk nie powędrował kawałek gofra - lipa. Teraz już to nie działa. Aktualnie w jeziorze można trafić ładnego sandacza, okonie, węgorz jest ale rzadko coś innego niż sznurówka. Okresowo można trafić na ładne okazy migracyjnych leszczy, płoci, czasem nawet flądry. W pewnych miejscach występuje piękny lin i karaś. ważne są również dorzecza (strzeżenica i dzierżęcinka) gdzie wszelkie ryby wpływają (niestety również okresowo) na tarło, czy w lato. Te rzeki mają to do siebie, że jeśli nic nie bierze przez pół godziny można wracać-nie ma w nich ryb. Jeśli już są(bywa tak że wystarczy na to pół dnia) można porzeżyć niezłą przygodę. Cały czas poznaję te akweny i przekonuję się kiedy na co i w jaką pogodę. Bez tego często zdarzało się wracać o kiju. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dlatego, że w sezonie odpady z budek z goframi lądowały w jeziorze. Była to darmowa zanęta. Ktoś kto nie wiedział o tym wracał o kiju. Mógł próbować wszystkiego, ale jak na haczyk nie powędrował kawałek gofra - lipa.

Dokładnie tak było :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Witam, też tam będę z rodzinką na wakacjach, czy ktoś może wie ile trzeba zapłacić za wędkowanie (jestem woj. śląskiego), bo nie mogę nigdzie znaleźć tego jeziora w necie (na stronach PZW)

pytanie drugie: czy na tym jeziorze łowi się głównie na spławik? (to wyczytałem w necie, mówią o dużym mule na dnie, ale nie wiem czy to prawda)

życzliwym dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam!

Znam Mielno i jezioro Jamno. Raj dla wedkarzy. Najlepiej łowić z łodzi gdyż linia brzegowa jest mocno zarośnieta, za to mozna sie w szuwarach zaczaić na szczupaka. Dno zamulone dlatego najlepsza jest odległościówka ze spławikiem. Z lądu można powędkować na przesmyku łączącym jezioro z Bałtykiem, ale tam egzamin zdają krótkie wędziska 2,5-3,00m. Jezioro Jamno należy do PGRu Mielno, dlatego nie znajdziecie go w PZW.

Opłaty uiszcza sie w Mielnie na ul. Chrobrego 43 i wynoszą:

- 28zł z lądu za 14 dni

- 49zł z łodzi za 14 dni

Połamaja kijów i do zobabczenia w Mielnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos może uważać to za rekalmę, ale ja mieszkam w Gliwicach. Nie ma tu zbyt wielu miejsc do wędkowania a te które są mam na mysli jezioro Dzierżno Małe i Duże, Pławniowice i Rzeczyce nie dorównują wodą jeziora Jamno. Także zarybienie tego jeziora jest o wiele bogatsze ponieważ ma ono połączenie z Bałtykiem więc na przesmyku mozna połowić ryby zarówno słodko jak i słonowodne.

Kocham wędkować. Razem z mężem świetnie relaksujemy się podczas wspólnych połowów. Naszą pasja zaraziliśmy juz naszą pięcioletnią córkę. Nie mam rzadnego interesu podsuwac komukolwiek złego łowiska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos może uważać to za rekalmę, ale ja mieszkam w Gliwicach

Ok, łowisko faktycznie ciekawe choćby ze względu na połączenie z morzem :razz: Może kiedyś będę miał okazję znowu tam zarzucić, bo jak czytam wiele się tam zmieniło na lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Znam Mielno i jezioro Jamno. Raj dla wedkarzy. Najlepiej łowić z łodzi gdyż linia brzegowa jest mocno zarośnieta, za to mozna sie w szuwarach zaczaić na szczupaka. Dno zamulone dlatego najlepsza jest odległościówka ze spławikiem. Z lądu można powędkować na przesmyku łączącym jezioro z Bałtykiem, ale tam egzamin zdają krótkie wędziska 2,5-3,00m. Jezioro Jamno należy do PGRu Mielno, dlatego nie znajdziecie go w PZW.

Opłaty uiszcza sie w Mielnie na ul. Chrobrego 43 i wynoszą:

- 28zł z lądu za 14 dni

- 49zł z łodzi za 14 dni

Połamaja kijów i do zobabczenia w Mielnie.

Dzięki Karina za podpowiedzi, napewno się przydadzą. Zdradź jeszcze proszę jakie przynęty tam się najlepiej spisują na drapieżnika i białoryb. Nie ukrywam że zależy mi też na węgorzu :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 10 months later...

KOLEDZY mafusa i Sikor byliście tam na wakacjach łowiliście podpowiedzcie jak łowienie co tam słychać jakieś spostrzeżenia???????

możecie coś poradzić ?????

WSZYSTKO SIĘ PRZYDA :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOLEDZY mafusa i Sikor byliście tam na wakacjach łowiliście podpowiedzcie jak łowienie co tam słychać jakieś spostrzeżenia???????

możecie coś poradzić ?????

WSZYSTKO SIĘ PRZYDA :mrgreen:

Witam,

pojechałem, ale za dwa dni musiałem wracać (przyczyny osobiste) więc nie zdążyłem nawet rozłożyć wędki.

Jezioro piękne, na początku już udało mi się załatwić łodkę prawie za darmo (normalnie w wyporzyczalniach było drogo, a my załatwieliśmy za 20 na dobę). Pozwolenie kupujesz w sklepie wędkarskim, jak zapytasz to wszyscy Cie pokierują (napewno jest za Mielnem, nastepna miejscowość po lewej stronie ulicy).

Nie mogę więcej pomóc, ale w tym roku też tam pojadę, tylko pod koniec wakacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam kilka kilometrów od jeziora Jamno i dość często tam łowię. faktycznie kiedyś łowiono tam na gofry, i nie tylko leszcze, ale też ładne karpie i karasie. A to dlatego, że w sezonie odpady z budek z goframi lądowały w jeziorze. Była to darmowa zanęta. Ktoś kto nie wiedział o tym wracał o kiju. Mógł próbować wszystkiego, ale jak na haczyk nie powędrował kawałek gofra - lipa. Teraz już to nie działa. Aktualnie w jeziorze można trafić ładnego sandacza, okonie, węgorz jest ale rzadko coś innego niż sznurówka. Okresowo można trafić na ładne okazy migracyjnych leszczy, płoci, czasem nawet flądry. W pewnych miejscach występuje piękny lin i karaś. ważne są również dorzecza (strzeżenica i dzierżęcinka) gdzie wszelkie ryby wpływają (niestety również okresowo) na tarło, czy w lato. Te rzeki mają to do siebie, że jeśli nic nie bierze przez pół godziny można wracać-nie ma w nich ryb. Jeśli już są(bywa tak że wystarczy na to pół dnia) można porzeżyć niezłą przygodę. Cały czas poznaję te akweny i przekonuję się kiedy na co i w jaką pogodę. Bez tego często zdarzało się wracać o kiju. :lol:

kolego co słychać na chwilę obecną czyli powiedzmy w tym roku na jeziorze Jamno ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie mogę uzyskać pozwolenie na połów w morzu w okolicach Dąbek oraz w Jeziorze Bukowo

Ja 2 lata temu kupowałem na poczcie, polecam rzeczkę koło bobolina, miejsce przy moście na drodze, lub 300-400 metrów po lewej stronie idąc do morza, lin na czerwonego (najlepiej gnojaki) czasem węgorz się trafi, z płotkami zabawa też niezła.

Są szczupaczki 45-55 cm - małe ale waleczne.

'>mapka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Może ktoś podrzucić na forum kilka informacji na temat jeziora Jamno, wybieram się tam na tygodniowy urlop od 22.06

1. Gdzie i w jakich cenach można wypożyczyć łódkę wędkarską.

2. Czy można pływać na Jeziorze Jamno na silniku spalinowym.

3. Czy może ktoś posiada mapę batymetryczną jeziora Jamno.

Będę wdzięczny za jakiekolwiek informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 5 months later...
  • 5 months later...

Witam Serdecznie , mam bardzo ważne pytanko a mianowice na wakacje w połowie sierpnia wybieram się do Dąbek chce zakosztować w łowieniu z plaży oraz obłowienie jeziora Bukowo , gdzie zakupie potrzebne mi zezwolenia jak i na plaże tak i na jezioro? Bardzo proszę o pomoc szanownych kolegów!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.