Wędkarstwo - Forum Dyskusyjne Strona Główna Wędkarstwo - Forum Dyskusyjne
Forum wędkarskie portalu wędkarskiego haczyk.pl - wędkarstwo, łowiska, sprzęt oraz metody i sposoby połowu.

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  FAQGaleria
 <b>Społeczność</b>Społeczność  GrupyGrupy  FAQPortal  FAQGrand Prix 2014  FAQSklep
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
  Plecionka Mikado Nihonto Octa Braid

Poprzedni temat «» Następny temat
Lin z gruntu
Autor Wiadomość
tomek20stencel5

Wysłany: 07-07-08, 12:59   Lin z gruntu

Witam!!
Chciałbym się jutro wybrać na liny z gruntu. Wiem, że to dziwne, że z gruntu, ale liczę również na karpia i dużego leszcza, a te na spławik nie wezmą (szczególnie leszcz). Będę łowił ok. 30m od brzegu na głębokości ok. 3m. Na haczyk mam zamiar założyć robaka, kukurydzę, lub larwę chruścika, a do koszyka to samo. Co z tych przynęt według Was będzie najlepsze. Chciałbym też się zapytać czy jeżeli chcę łowić liny ok. 5m od brzegu na spławik, to czy mogę wejść do wody i nie wystraszyć przy tym lina, ponieważ w miejscu gdzie tj ryby jest najwięcej jest dużo drzew i sporo roślinności i będzie ciężko łowić bez wejścia w wodę, a także chciałbym uniknąć brań małej płotki.

[+] Jaki założyć hak na lina?

sinus 

Wysłany: 07-07-08, 16:18   

co do
tomek20stencel5 napisał/a:
Co z tych przynęt według Was będzie najlepsze. Chciałbym też się zapytać czy jeżeli chcę łowić liny ok. 5m od brzegu na spławik, to czy mogę wejść do wody i nie wystraszyć przy tym lina, ponieważ w miejscu gdzie tj ryby jest najwięcej jest dużo drzew i sporo roślinności i będzie ciężko łowić bez wejścia w wodę, a także chciałbym uniknąć brań małej płotki.

[+] Jaki założyć hak na lina?

zapraszam do lektury
tutaj
i tutaj
co do lina na gruntówkę, to nie jest to nic dziwnego.... również owe 30m od brzegu nie gra wielkiej roli o ile w twoim łowisku jest linowe żerowisko.... inaczej ciężko będzie go zwabić nawet najlepszą zanętą.... (chyba, że to niewielki zbiorniczek)

tomek20stencel5

Wysłany: 07-07-08, 17:54   

Jest to jezioro 10ha. Żerowiska lina są raczej trochę bliżej, ale mam nadzieję, że przyjdzie. Czy pomoże coś dodanie pociętych rosówek do koszyczka? Czy za każdym następnym rzutem trzeba trafiać w to samo miejsce, czy niekoniecznie? Kilka dni temu miałem tam też takie branie polegające na delikatnym podskubywaniu i potem konkretnym połknięciu, a podczas holu ryba urwała przypon i nie dowiedziałem się co to może być. Czy mógł to być lin?

sinus 

Wysłany: 07-07-08, 18:14   

Czy mógł to być lin?

mógł, ale czy był tego nie wiem :wink:
Żerowiska lina są raczej trochę bliżej, ale mam nadzieję, że przyjdzie. Czy pomoże coś dodanie pociętych rosówek do koszyczka?

pisałem już o tym kilka razy :roll: wg opini wyczytanych w WW, i książkach o wędkarstwie lin ma stałe trasy po których przemieszcza się żerując. empirycznie sprawdzałem i przychylam się do tej opinii. jeżeli twoja miejscówka jest w pobliżu takiej trasy lub na niej masz szansę na lina, jeżeli odległość jest znaczna szanse maleją... nie napiszę, że na pewno nie złowisz lina bo nie takie rzeczy się w przyrodzie zdarzają, ale będzie to przypadek (czy jak kto woli szczęście wędkarza... :wink: ) więc co do rosówek i innych dodatków do zanęty to ich działanie nie pomoże w wypadku wyboru niewłaściwej miejscówki...
Czy za każdym następnym rzutem trzeba trafiać w to samo miejsce, czy niekoniecznie?

to zależy czy nęcisz punktowo czy dywanowo, ile czasu przed zasiadką nęcisz i pewnie kilku innych czynników... polecam dział zanęty były tam podobne tematu, gdzie można się pewnych rzeczy dowiedzieć....

tomek20stencel5

Wysłany: 07-07-08, 18:59   

Raczej nęcenie skróci się do koszyczka, a będę po prostu łowił bez nęcenia, bo raczej nie wyrzucę zanęty na taką odległość. Proszę podpowiedz mi co mam po kolei zrobić.

sinus 

Wysłany: 07-07-08, 19:15   

Raczej nęcenie skróci się do koszyczka

to rzucaj w to samo miejsce.... jedyne nęcone :wink:
Proszę podpowiedz mi co mam po kolei zrobić.

przeczytać podane przeze mnie linki + w opcji szukaj wklepać "lin"
było o tym wiele razy i naprawdę nie uważam, że opisywanie po raz kolejny coś wniesie... ćut więcej inicjatywytomek20stencel5, było również jak zarzucać precyzyjnie w to samo miejsce tutaj
bo raczej nie wyrzucę zanęty na taką odległość.

zanętę na 30 m jak się uprzeć to i ręką można rzucać (tylko musi być odpowiednia nawilżona i zawierać składnik wiążący), a co dopiero procą czy rakietą...
jeszcze raz polecam wyszukiwarkę ona na prawdę działa :wink:
inne pytania o przynęty i zanęty proszę do właściwych działów... tutaj piszemy o łowieniu linów gruntówką...

jarzyna92 
Krzzysiek

Wysłany: 17-07-08, 18:51   

Ja do nęcenia preferował bym rakietę bo leci tu gdzie JA chce a proca to szajs jak dla mnie

sinus 

Wysłany: 17-07-08, 18:56   

Cytat:
Ja do nęcenia preferował bym rakietę bo leci tu gdzie JA chce a proca to szajs jak dla mnie

to zależy na jaką odległość nęcisz, jaką masz procę i czy umiesz z niej korzystać :wink:

jarzyna92 
Krzzysiek

Wysłany: 17-07-08, 19:21   

sinus napisał/a:
jaką masz procę i czy umiesz z niej korzystać
Miałem i kumplowi sprzedałem bo nią strzelać nie umiałem :lol: nawet sie zrymowało

Info
Odpowiedz do tematu