Wędkarstwo - Forum Dyskusyjne Strona Główna Wędkarstwo - Forum Dyskusyjne
Forum wędkarskie portalu wędkarskiego haczyk.pl - wędkarstwo, łowiska, sprzęt oraz metody i sposoby połowu.

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  FAQGaleria
 <b>Społeczność</b>Społeczność  GrupyGrupy  FAQPortal  FAQGrand Prix 2014  FAQSklep
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Połowy morskie- licencje, zasady, regulamin
Autor Wiadomość
macias

Wysłany: 23-03-07, 19:25   

Kiedyś ktoś mądrzejszy od nas powiedział "przepisy są dla człowieka, a nie człowiek dla przepisów" i tak samo nie przepisowe jest zabranie więcej niż 7 dorszy i wyprzedzanie ciągnika w miejscach niedozwolonych. Obydwa naruszenia są z jednej strony piętnowane i z drugiej strony usprawiedliwiane, ale kto ma rację ?.
Polska to ciężki przypadek i więcej w niej ograniczeń niż możliwości. Przykład znowu droga. Jedziesz np 500 km przez Polskę i 500 km przez Niemcy. Jak chcesz w miarę sprawnie przejechać w Polsce to musisz kilka przepisów złamać. W Niemczech w terenie zabudowanym można spokojnie jechać nawet 30 km/h bo sobie można później odbić to na autobanie. Tak samo ludzie w Niemczech więcej zarabiają, więc dla nich wędkowanie może być bardziej sportowe, a niestety u nas dla wielu z 4 zmiany jest to swego rodzaju chleb czy "butelka chleba"
Przepis to przepis i nie nam go podwarzać. 2 lata wstecz tak tłumaczyłem bratu który chciał brać niewymiarowe sandacze (40 parę cm) z pobliskiego jeziora. To było mniej niż rok przed jego spuszczeniem. Brat mówił że i tak to jezioro spuszczą i ryby pójdą albo do żyda albo na śmieci. Ja nie brałem takich opcji do wiadomości i nadal go skłaniałem do wypuszczania tych ryb. Przyszedł czas spuszczania wody (sierpień) no i brat miał rację - co nie sprzedali to pozdychało ze smrodem. I taką miałem satysfakcję z mojej przepisowości. mimo wszystko fakt ten nie zmienił mojego zachowania i nadal sądzę że postępując przepisowo dziłamy dla wspólnego dobra. Ale uważam też,że nadgorliwość jest jak w powiedzeniu gorsza od faszyzmu i dlatego nie da się żyć zawsze w zgodzie z zasadami.

Filippos 
łowca linów

Wysłany: 13-08-07, 13:08   

Słuchajcie czy ktoś z Was łowił w tym roku w Bałtyku w okolicach Ustki?
Ja wybieram się jutro do Rowów. Właśnie zadzwoniłem do Inspektoratu w Ustce i facet mi powiedział, że zmieniły się przepisy i nie można zapłacić przelewem za licencję, ani kupic jej w wędkarskim tylko muszę pojechac do Ustki i wykupić na miejscu :shock:
Beznadziejna sprawa, bo w środę jest święto, więc do czwartku kija nie zamoczę :evil:
Czy to prawda czy facet jest po prostu leniwy i wygodniej mu jak wystawia papier na miejscu?

Drugie pytanie mam takie. Czy ta licencja upoważnia mnie również do połowu w przyujściowym odcinku rzeki Łupawy (ostatnie 500 metrów przed ujściem), czy musze wykupić jakies drugie pozwolenie?

Będę bardzo wdzięczny za szybką odpowiedź.

tomek1 

Wysłany: 13-08-07, 13:12   

Filippos napisał/a:
Właśnie zadzwoniłem do Inspektoratu w Ustce i facet mi powiedział, że zmieniły się przepisy i nie można zapłacić przelewem za licencję, ani kupic jej w wędkarskim tylko muszę pojechac do Ustki i wykupić na miejscu :shock:
Beznadziejna sprawa, bo w środę jest święto, więc do czwartku kija nie zamoczę :evil:
Czy to prawda czy facet jest po prostu leniwy i wygodniej mu jak wystawia papier na miejscu?

To niestety prawda, ze coś się zmieniło. Ojciec był na parę dni i są jakieś inne zasady (płatność na poczcie bodajże). Nie wiem dokładnie bo w końcu zrezygnował.
Jedyny telefon jaki mam- do gościa w Darłówku, który do tej pory zajmował się wypisywaniem zezwoleń 094/ 314 50 18.
Przyujściowe odcinki rzek należą do morskiej karty, ale jak daleko to trzeba się dowiedzieć. Może gościu z mojego namiaru będzie coś wiedział o Ustce, bo to w końcu niedaleko :roll:

Filippos 
łowca linów

Wysłany: 13-08-07, 13:36   

Dzięki Tomek za odpowiedź

Zrobię w końcu tak, że puszczę przelew i w środę będę łowił z potwierdzeniem, a w czwartek pojadę do tej Ustki nieszczęsnej i wydadzą mi zezwolenie :wink:

wedkarzmorski 

Wysłany: 13-08-07, 23:48   

Kolego napisz do mnie maila to podam ci numer tel do kolegi co ma łajbe w tym roku w ustce, to on ci wszystko wytłumaczy może nawet jest możliwość ,że się z nim zabierzesz ,on trzęśie tym sportem w zachodniopomorskim .Będziesz musiał powołać się na mnie.

mr.luk

Wysłany: 17-05-10, 02:04   

Temat nieco zwolnił:)
Panowie, kłóciliście się o wyprzedzanie "traktora" na zakazie, a pojazd wolnobieżny (nie samochodowy) można wyprzedzić.

Wracając do tematu. Rozumiem że we właściwym Kapitanacie Portu (dokładnie Darłówko) po dokonaniu odpowiednich opłat itp. itd. wydadzą mi kartę/zezwolenie na połowy morskie, i czy tak jak u siebie w moim Kole PZW dostanę regulamin połowu z wykazem wymiarów i okresów ochronnych? Czy mam się upominać, wykupić lub po prostu wydrukować z internetu (chyba nie istnieje jednocześnie, w sieci znalazłem osobno regulamin, osobno wymiary i okresy ochronne ryb, razem nie).
I jeszcze jedno, czy dokonując wpłaty (wcześniej, powiedzmy tydzień, niż będę na miejscu) należy w tytule podać datę od kiedy chce się łowić/otrzymać zezwolenie? Bo z tego co wyczytałem i zapamiętałem to dokonując opłaty na miejscu (np. w dniu przyjechania nad morze) należy z wędkowaniem poczekać do następnego dnia?
Troche zamotałem, więc płacę dzisiaj, odbieram papiery w urzędzie (dzisiaj), ale łowić mogę dopiero jutro??

kolat66 

Wysłany: 21-06-10, 10:39   

Oplaty mozna dokonac na poczcie,banku.Zezwolenia wydaje inspektorat rybolóstwa.W Ustce znajduje sie w Domu Rybaka(starczy spytac sie kogos miejscowego)Numer konta na ktore wplaca sie kase:
Urzad Morski w Słupsku.PKO.S.A
59 1240 3770 1111 0000 4069 0746
Tytulem: oplata za sportowe zezwolenie polowowe na wody morskie.
16 pln za miesiac
49 za rok

mr.luk

Wysłany: 21-06-10, 21:50   

Dziękuję. Czyli opłatę robię nawet przez net. Dokumenty odbieram w Ustce czy jest możliwość w Darłówku bo ten temat jest z przed trzech lat i nie wiem czy coś się zmieniło

kolat66 

Wysłany: 22-06-10, 06:56   

Po zezwolenie musisz sam sie zglosic.W Darlowku chyba nie ma inspektoratu rybolostwa.Moze byc w Darlowie.Kapitanaty portowe juz nie wydaja zezwolen.Po zezwolenie na polow musisz zglosic sie z dowodem wplaty i dowodem osobistym

tomek1 

Wysłany: 22-06-10, 09:49   

kolat66 napisał/a:
Po zezwolenie musisz sam sie zglosic.W Darlowku chyba nie ma inspektoratu rybolostwa.Moze byc w Darlowie.

W Darłówku robisz wpłatę w kantorze przed mostem rozsuwanym a potem idziesz na ulicę Dorszową (na zachodnim brzegu) tam w urzędzie celnym jest komórka, która zajmuje się wypisywaniem zezwoleń.

mr.luk

Wysłany: 22-06-10, 14:38   

Dzięki koledzy, uzyskałem też informację z Inspektoratu w Słupsku i wygląda to tak. Opłata jak wyżej, odbiór w Darłówku. Pewnie można odebrać dokumenty w każdej miejscowości nadmorskiej podlegającej w tym przypadku pod Słupsk.

kolat66 

Wysłany: 23-06-10, 05:12   

w Rowach nie odbierzesz.W tym roku do Ustki musialem jechac

jeux 
Trapper

Wysłany: 23-06-10, 21:39   

kolat66, witaj byłeś już w Rowach co tam słychać ja jadę 27 lipca i będę cały sierpień pochwal się co tam połowiłeś a śledz grasował

kolat66 

Wysłany: 24-06-10, 07:00   

W Rowach lowilem tylko raz bez efektow.Sledz jeszcze nie podszedl.Meczylem Lupawe z muchowka.Akurat byla rojka jetki majowej.Bede jeszcze w sierpniu nad morzem i pare dni poswiece na Rowy.Pewnie sie spodkamy :mrgreen:

jeux 
Trapper

Wysłany: 24-06-10, 07:34   

też mam taką nadzieje to do zobaczenia ja w tym roku nastawiam się na spinning z brzegu raczej z wody :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Odpowiedz do tematu