Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jak złowić karasia ?-czyli wszystko o nim


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

heh byłem dzis na rybkach zaszedłem na staw po połodniu wziąłem 4 wedki ze spławikami. rozstawiłem je na mały grunt ok 40-50 cm przy brzegach a ze dom mam niedaleko wic poszedłem do domu. wruciłem za zol godz. efekt... karpik 0,5 kg. musiałem go wypuscic bo był za mały troszke ale to nic wypusciłem go i wziąłem jedna z wendek i postanowiłem sam połapac zazuciłem wendke i po ok minuczie miałem delikatne braniemomentalnie spłławik schował sie pod woda przycinam a tam czuje wieksza sztuka odrazu zaczełą płynac w strone drutów ( na srodku stawiku sa dryty ) jakos ja wyciągłem efekt... karas tez ok 0,5 kg teraz ide w srode a tak na marginesie to moj pierwszy karp w tym sezonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 225
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No to ja przedstawię swój sposób na dużego karasia... ;) Akurat mam staw niedaleko mnie i w nim karaśków ni brakuje... :roll: A o to mój sposób:

Na grunt

Do zanęty najlepiej z otrąb pszennych dodać z deka białych i jakiejś zanęty na karpiowe ryby i na haczyku ciasto z mąki pszennej i wody z dodatkiem dodanej zanęty karpiowej... formujemy kuleczkę taką żeby zakryła haczyk.. ale wcześniej bierzemy białego przekłuwamy mu pupcię... ;p i przeciągamy go aż na przepone i mamy taką małą kanapeczkę zarzut w miejsce żeru zakładamy bombeczkę i czekamy... :grin::wink:

U MNIE DZIAŁA!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepsze brania sa od maja do pażdziernika jesli chcesz łąpac małe karasie łap na czerwone lub białe robaki ale jak chcesz złapac cios wiekszego to prubuj na kukurydze ale do tego trzeba cierpliwosci a do tych małych sprawnych rak bo biora jak szalone ja tez jestem mlody mam 13 lat ale wedkuje juz 4 lata i tez łapie na stawach gdzie jest mnustwo karasi wiec znam je na wylot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehh... :wink: U nas jakoś tak sie przyjęło... :wink:

Wczoraj byłem na Karasie wieksze.. i rekord dnia wczorajszego to 25 cm... :???::wink: rzucałem na spławik na ciasto bez żadnego zanęcania wystarczyło, że zarzuciłem i stado karasi zlatywało się wokól przynęty aż woda wrzała.. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech.. masz taki sam rekord jak ja... tylko ja takiego na spławik wyciągnełem.. a na grunt to taki mutancik na 36,5 :wink: na żwirowisku... myślałem w pierwszej chwili że to Sazanik siedzi na haczyku no to go wyciągam ale patrze... nie ma wąsików... :lol: no i sie wydało, że to Karaśek... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karasie warto tez lowic na ciasto z kaszy mannej bardzo kleiste i ladnie trzymajace sie haka, z dodatkiem wanilii :), no i wiadomo ze jak ciasto to na splawik lekko nad dnem, gora 5 cm, a druga wedke najlepiej koszyczek i na czerwone robaki (peczek) no i oczywiscie posiekac robakow do koszyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karasie warto tez lowic na ciasto z kaszy mannej bardzo kleiste i ladnie trzymajace sie haka, z dodatkiem wanilii :), no i wiadomo ze jak ciasto to na splawik lekko nad dnem, gora 5 cm, a druga wedke najlepiej koszyczek i na czerwone robaki (peczek) no i oczywiscie posiekac robakow do koszyka

Posiekać robaki.. :roll: dodać szczyptę pieprzu i soli do smaku... no i smacznego :lol:

A tak serio.. to lepiej gdy robaczki są w całości :roll: wtedy sie ruszają i wabia ofiarę... jak są "posiekane" to ruszają się tylko chwilkę... :wink::wink::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie posiekac robakow do koszyka
Posiekać robaki.. :roll: dodać szczyptę pieprzu i soli do smaku... no i smacznego :lol:

A tak serio.. to lepiej gdy robaczki są w całości :roll:

Siekane robaki są doskonałe do zanęty, która to znajduje się w koszyku; zapaszek się fajnie roznosi, a zdrowa czyt. ruchliwa czerwona robaczyca znajdująca się na haku to jedynie danie główne, na które powinno się skusić rybsko.

wtedy sie ruszają i wabia ofiarę... jak są "posiekane" to ruszają się tylko chwilkę... :wink: :wink: :wink:

No właśnie powinny się ruszać, ale na haku... posiekane czerwone to swego rodzaju atraktor dodawany do zanęty, który działa jak płachta na byka; podobnie jak aromix ochotkowy działa wabiąco, a wiadomo naturalne zawsze lepsze :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zwykle zgadzamy sie z madi :D :D, z posiekanymi robalami mozna tez sprobowac na okonie albo mietusy, wystarczy zwykla czarna ziemia z kretowiska i dodac posiekanych rosowek i zwyklych gnojaczkow mozna calych to taka ciekawostka mnie sie sprawdza :):D a na karasie tak jak pisalem, w posiekanych robakach tak jak potwierdzila madi chodzi tylko o wylacznie ich specyficzny zapach i soki wylatujace z robaka ktore naprawde dobrze wabia ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi sie wydaje ze karasie nie trzeba necic i najlepiej szukac go w takich malych bajorkach najlepiej na czeronego robaka a nawet tam gdzie ja lowilem braly nawet na ciasto z chleba heeh dla mnie to nie jest trudna ryba do zlapania elo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie karasia łatwo jwst złapac bo bardzo mocno bierze ale złapac duzego karasia to jest sztuka bo jesli sa duze to sa i małe a one nie pozwalaja dojsc do haczyka tym duzym ale jak wczesniej wspomniałem to najlepiej łapac je na kukurydze wtedy nie biora maluchy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazda wieksza rybe trzeba zanecac jezeli chce sie miec dobry wynik, a ze ktos tam kiedys zlowil jednego w zyciu karasia o dlugosci 25cm i uwaza go za wielki okaz to sie grubo myli i niech lepiej poduczy sie nieco :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.