Wędkarstwo - Forum Dyskusyjne Strona Główna Wędkarstwo - Forum Dyskusyjne
Forum wędkarskie portalu wędkarskiego haczyk.pl - wędkarstwo, łowiska, sprzęt oraz metody i sposoby połowu.

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  FAQGaleria
 <b>Społeczność</b>Społeczność  GrupyGrupy  FAQPortal  FAQGrand Prix 2014  FAQSklep
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
  Plecionka Mikado Nihonto Octa Braid

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tomek1
18-12-07, 14:40
Odległościówka Robinson Xenon Match 420cm
Autor Wiadomość
Bartosz 
Użytkownik nieaktywny

Wysłany: 12-06-07, 20:10   Odległościówka Robinson Xenon Match 420cm

Zamierzam zakupić odległościówkę za max 200zł. Przerzuciłem w sklepie kilkanaście kijków i ten najbardziej przypadł mi do gustu. Stąd moja prośba o opinie użytkowników tego konkretnego modelu. Interesuje mnie jak sprawuje się ta wędeczka po dłuższym czasie użytkowania, jakie ewentualne wady wykryliście, co się ewentualnie uszkodziło itp. Proszę o nie umieszczanie postów typu "xenon to fajna i sprawdzona seria", bo moje pytanie dotyczy tego właśnie konkretnego modelu. Pozdrawiam i proszę o opinie! :mrgreen:

tomek1 

Wysłany: 12-06-07, 22:30   

Bartosz napisał/a:
Proszę o nie umieszczanie postów typu "xenon to fajna i sprawdzona seria"

Xenon to fajna i sprawdzona seria :wink: :lol: :mrgreen: Mówię całkiem szczerze :mrgreen:
Mam 3 kije w tym ten o który pytasz :wink: :cool: Wygrałem ją w tym roku (pisałem jakiś czas temu o tym :mrgreen: )
Problem polega na tym, że łowiłem na nią raz do tej pory :oops: :lol: Bo to trochę nie moje klimaty :lol:
Wrażenia ogólne bardzo korzystne, przyjemnie się rzuca, fajnie holuje (jak to matchówką :wink: ) Złowiłem jakieś leszczyki na nią, ale spokojnie pociągniesz i większe ryby. Co do trwałosci ze zrozumiałych względów się nie wypowiem :wink: :lol: Wrażenia ogólne dobre :mrgreen:

Bartosz 
Użytkownik nieaktywny

Wysłany: 12-06-07, 23:22   

Co do tego, że to udana seria to jak na razie się to potwierdza, ale wolę nie przesadzać, bo różnie to bywa! :mrgreen: Do tej pory miałem styczność ze spinem z tej serii i całkiem przyjemnie to wspominam, aczkolwiek najbardziej mi zależy na trwałości, bo co do reszty to już się mniej wiećej w sklepie zorientowałem. :mrgreen: Niemniej jednak - dzięki! :cool:

tomek1 

Wysłany: 12-06-07, 23:41   

Bartosz napisał/a:
Niemniej jednak - dzięki!

Nie ma sprawy :wink: Dla mnie trochę nie sezon na spławik. A jak już goniłem z glizdą za okoniem to z byle jaką wędką, bo tą nie miałem serca tłuc tą matchówka po kamieniach :wink: :lol: Może ktoś używa dłużej, sam jestem ciekaw :roll:

Lary 

Wysłany: 13-06-07, 12:54   

Bartosz napisał/a:
xenon to fajna i sprawdzona seria"
a ja złamałem federa xenona :mrgreen: pisałem o tym na forum i już mi sie tak bardzo ta seria nie podoba

seba4x4 

Wysłany: 13-06-07, 20:08   

Mam taką drugi sezon. Bardzo mi się podoba. Dobra akcja, lekka, łatwa do wyczucia, łatwe zacinanie. Wyciągnąłem nią kilkanaście leszczy 2-3 kg i wiele innych ryb (nie tak dużych :neutral: ) Przymierzam się teraz do kolejnej tego typu. Jak na razie bez awarii. Polecam.

Bartosz 
Użytkownik nieaktywny

Wysłany: 24-06-07, 15:59   

Witam ponownie! Jako już posiadacz tejże wędki postanowiłem napisać co nieco o moich odczuciach względem tego kijaszka. No więc może tak:

Zalety:

- bardzo lekka
- przyjemna akcja (wyśrodkowana pomiędzy szczytową a środkowym ugięciem)
- nienaganny korek
- pewnie trzymający uchwyt kołowrotka
- mocowanie na haczyk
- dobrze spasowane składy
- cena

Wady (niestety):

- wyjątkowo krótkie jak dla matchówki stopki przelotek
- krzywa (na 3 oglądane egzemplarze wszystkie były skrzywione)
- krzywo zamontowane przelotki (zarówno względem siebie nawzajem jak i względem wędki)

Za tą cenę nie oczekiwałem jakiegoś super kijaszka i niestety nie zostałem zaskoczony pozytywnie. Szczytówka w moim egzemplarzu również delikatnie "pieje" w prawo, ale jak coś to jest gwarancja i jest to do zrobienia. Co do przelotek to niestety również małe rozczarowanie, ale jak już mówiłem - cena robi swoje. Jednym słowem kijek za swoją cenę. Jak na razie został przechrzczony na małych wzdręgach i płoteczkach i zadanie swoje wypełnił! :cool: Pozdrawiam i dziękuję za porady.

Info
Odpowiedz do tematu