Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Początkujący wędkarz - konstrukcja zestawu


Gość chomik234

Rekomendowane odpowiedzi

Gość chomik234

Witam jestem początkującym wędkarzem chciałem się do wiedzieć czy dobrze przerobiłem swoją wędkę z spławika na grunt gdyż zamierzam łapać na grunt proszę o wasze opinie poniżej podaje adres do fotki jakie można złapać ryby na taki zestaw jeżeli będę używał kukurydzy ..., ?

http://postimg.org/image/dv8qrpvkf/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

W zasadzie dobrze ale przypon masz chyba metalowy ???, Na metalowe przypony w zasadzie łowi się szczupaki, głównie na żywca. Haczyk raczej się wiąże do żyłki, a nie zapina na agrafce czy krętliku, poza tym zasada dobra. Na kuku najczęściej leszcz, krąp, płotka, karp, amur, karaś i inny białoryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chomik234

Tak przypon jest metalowy taki mi zaoferowała pani w sklepie jak kupowałem zestaw , haczyk z kółkiem mam zapięty na krętliku co obeszło się bez wiązania haczyka , zamierzam łowić bez żadnych zanęceń po prostu włożę kukurydze w koszyk i na haczyk , zamierzam w stawach hodowlanych łapać myślę że w ten sposób też coś złapie ...,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chomik234

Zobaczę czy na takiej zasadzie coś będzie brało , jak nic nie będzie brało w tedy zdejmę przypon i założę robiony zawiążę na supeł robiłem wszystko zgodnie z filmikami na you to be mam nadzieje że ryba się nie zerwie z tego kupionego przyponu w niedziele się zobaczy co będzie wskakiwało na hak ...,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krętlik wiąże się do żyłki, nie użuwa się żadnej agrafki. Prosty zestaw; żyłka główna - krętlik - przypon zawiązany na żyłce. Nie trzeba niczego dokładać do zestawu żeby skutecznie łowić ryby.

Jeżeli koniecznie chcesz łowić na zestaw ze zdjęcia to chętnie zobaczę zdjęcia ryb, pewnie nie ja jeden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chomik234, jest źle. A nawet bardzo źle. Szczerze to gorszego zestawu gruntowego, który jest bardzo prosty do zrobienia to chyba w życiu nie widziałem.

Nie oznacza to, że będzie to ciężko zrekonstruować. Przeciwnie - będzie bardzo łatwo. Wywal ten stalowy przypon, do krętlika dowiąż z dwóch stron żyłkę i masz zestaw gruntowy jak ta lala.

I zmień sklep wędkarski (albo nie pytaj w nim o porady...). Przypon stalowy, który użyłeś ma jedno zastosowanie i jest nim łowienie szczupaków. Nic więcej. Zawsze unikamy stosowania tego dziadostwa jeśli się tylko da - również łowiąc drapieżniki. To ma same wady i jedną zaletę - szczupak go nie przegryzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.