Skocz do zawartości
tokarex pontony

Łowisko - Gospodarstwo Rybackie Toporów


lukasik87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zakładam ten temat ponieważ nigdzie, na żadnym forum nie znalazłem opinii na temat tego łowiska. Gdybym je znalazł, nie straciłbym kilkuset złotych, które z perspektywy wędkarza niestety poszły na marne.

Odradzam wszystkim to miejsce, (usunięto zapisy niezgodne z regulaminem forum). Fakt, miejsce ładne, teren duży i zadbany. Domki do mieszkania przyjemne. Wszystko to jednak dużo kosztuje (80 zł od osoby za spanie za noc + opłata za łowienie) a ryb nie da się łowić - w stawach jest PLAGA sumików karłowatych. Sumiki biorą średnio po 30 sek, od wrzuceniu do wody jakiejkolwiek przynęty (biorą nawet na śliwki czy kulki proteinowe). Tym samym szansa na złowienie normalnej ryby jest znikoma, a przyjemność łowienia (sumiki zażerają nawet duże haki) zamienia się w koszmar. Właściciel nic o tym nie wspomniał, atmosfera jest nieprzyjemna, odnosi się wrażenie bycia tam wrogiem i intruzem a nie mile widzianym gościem.

Byłem tam przez 3 dni i nie udało mi się złowić ani jednej ryby poza sumikiem. tak samo jak trzem innym wędkarzom. W "stawie z drapieżnikami" łowiłem na spining i też nic, podobnie jak pozostali goście. Ogółem wszyscy byli rozczarowani sytuacją i zniesmaczeni postawą gospodarza.

NIE POLECAM !!!

  • Słabo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
Byłem tam przez 3 dni i nie udało mi się złowić ani jednej ryby poza sumikiem. tak samo jak trzem innym wędkarzom. W "stawie z drapieżnikami" łowiłem na spining i też nic, podobnie jak pozostali goście. Ogółem wszyscy byli rozczarowani sytuacją i zniesmaczeni postawą gospodarza.

NIE POLECAM !!!

Zmartwiłeś mnie tym wpisem, bo brałem to łowisko pod uwagę jako miejsce kolejnego zlotu. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

długo mógłbym pisać o tym, jak nieprzyjemni i nieuczciwi są właściciele

poza tym wędkarsko kompletna klapa, ryby białe są, bo się spławiają, ale co z tego jak nic poza sumikiem nie złowisz

nie jest to tylko moja opinia, wszyscy z gości którzy tam byli, mówili to samo

szczerze odradzam

pozdrawiam

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poza tym wędkarsko kompletna klapa, ryby białe są, bo się spławiają, ale co z tego jak nic poza sumikiem nie złowisz

nie jest to tylko moja opinia, wszyscy z gości którzy tam byli, mówili to samo

To ciekawe, przecież to typowe stawy hodowlane zaadaptowane na łowisko. Co za problem spuścić staw i oddzielić sumiki? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od sąsiadów wieczorem przy ognisku usłyszałem teorię, że to specjalnie, żeby wędkarze normalnych ryb nie łowili i ich nie kaleczyli;

trochę nieprawdopodobne, bo sumiki muszą mu też wyrządzać szkody, zjadać ikrę, małe ryby, karmę itd...

z drugiej strony jak tak patrzę na to miejsce i zarządców to nic by mnie nie zdziwiło...

Pani chciała na przykład, żebyśmy zabrali ze sobą śmieci do domu, bo "oni nie mają co z nimi robić" i pytała czy to nie problem... żenujące...

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od sąsiadów wieczorem przy ognisku usłyszałem teorię, że to specjalnie, żeby wędkarze normalnych ryb nie łowili i ich nie kaleczyli;

trochę nieprawdopodobne, bo sumiki muszą mu też wyrządzać szkody, zjadać ikrę, małe ryby, karmę itd...

z drugiej strony jak tak patrzę na to miejsce i zarządców to nic by mnie nie zdziwiło...

Pani chciała na przykład, żebyśmy zabrali ze sobą śmieci do domu, bo "oni nie mają co z nimi robić" i pytała czy to nie problem... żenujące...

Aż się wierzyć nie chce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś przejazdem zahaczyłem o to miejsce - fajne wrażenie na mnie zrobiło, na zlot bardzo dobre miejsce. Rybostanu nie znam, myślę, że jeśli jest jak pisze kolega lukasik87 to prędzej czy później sytuacja się zmieni - będzie musiała bo przecież byznes jest byznes, a w opisanych okolicznościach biznesu nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
W dniu ‎2015‎-‎08‎-‎03 o 22:10, lukasik87 napisał:

Witam,

zakładam ten temat ponieważ nigdzie, na żadnym forum nie znalazłem opinii na temat tego łowiska. Gdybym je znalazł, nie straciłbym kilkuset złotych, które z perspektywy wędkarza niestety poszły na marne.

Odradzam wszystkim to miejsce, (usunięto zapisy niezgodne z regulaminem forum). Fakt, miejsce ładne, teren duży i zadbany. Domki do mieszkania przyjemne. Wszystko to jednak dużo kosztuje (80 zł od osoby za spanie za noc + opłata za łowienie) a ryb nie da się łowić - w stawach jest PLAGA sumików karłowatych. Sumiki biorą średnio po 30 sek, od wrzuceniu do wody jakiejkolwiek przynęty (biorą nawet na śliwki czy kulki proteinowe). Tym samym szansa na złowienie normalnej ryby jest znikoma, a przyjemność łowienia (sumiki zażerają nawet duże haki) zamienia się w koszmar. Właściciel nic o tym nie wspomniał, atmosfera jest nieprzyjemna, odnosi się wrażenie bycia tam wrogiem i intruzem a nie mile widzianym gościem.

Byłem tam przez 3 dni i nie udało mi się złowić ani jednej ryby poza sumikiem. tak samo jak trzem innym wędkarzom. W "stawie z drapieżnikami" łowiłem na spining i też nic, podobnie jak pozostali goście. Ogółem wszyscy byli rozczarowani sytuacją i zniesmaczeni postawą gospodarza.

NIE POLECAM !!!

Witam a to ciekawe byłem ze znajomym i złowilismy ja 6 kolega 5 karpi najmniejszy 5kg a reszta 6-7kg za jeden dzień 

A co do sumików to pare sztuk na splawik 

Wiec kolego nieraz jest tak ze jedzie się na rybki siedzi pare dni i nic się nie złowi taka natura a co do właścicieli bardzo mili i gościnni 

WIĘC POLECAM!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Odradzam pobyt w tym gospodarstwie pod każdym względem. Wędkowanie to porażka  i wyrzucanie pieniędzy w błoto, ponieważ można tam  złowić głównie sumiki karłowate – plaga! Ryby w stawie dla wędkarzy są karmione, więc z związku z tym na żadne przynęty nie biorą.  Jest też staw z drapieżnikiem, ale bez ryb…  w czasie mojego pobytu nikt nic nie złowił i wszyscy byli zawiedzeni. Zabronione jest też nocne wędkowanie.

Druga rzecz dotyczy domków,  które nie są w nic wyposażone poza szafą, stolikiem i łóżkiem. Nawet nie posiadają kabiny prysznicowej, tylko firankę, przez którą, po umyciu się łazienka pływa. W domku nie ma TV, nie ma WI FI, a nawet radia. Jest maleńka chłodziarka, która stoi na podłodze i trzeba klęczeć, żeby coś włożyć. Nie ma aneksu kuchennego, a użycie własnej kuchenki choćby w celu zrobienia jajecznicy, jest zabronione.  Jest to zmuszanie gości do korzystania z wyżywienia. Na obiad można dostać np.: sklepowe pierogi mrożone.  Przy domku nie ma nawet leżaka, ani grilla, a ze swojego też nie można korzystać.  Jest miejsce na ognisko, ale oddalone od domków i wcześniej trzeba rezerwować miejsce u pracownika i czekać w kolejce. Do sklepu czy restauracji  jest daleko, trzeba jechać samochodem i za każdym razem szukać kogoś kto otworzy bramę. Jest to bardzo uciążliwe przy wjeździe i wyjeździe z posesji. Obiekt nie posiada żadnych atrakcji dla dzieci, nawet zwykłej piaskownicy. Nie ma plaży, nie ma kąpieliska, a kto ma ochotę na ochłodzenie, może wejść do stawu z „drapieżnikiem”. Jest rowerek wodny dla gości, ale z uwagi na cenę, nikt z niego nie korzysta. Właściciele to para bardzo niesympatycznych, niemiłych, aroganckich ludzi, którym wydaję się, że posiadają cud,  a gość to dla nich zło koniczne. Odradzam pobyt w gospodarstwie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dzięki właścicielowi założyłem tutaj konto. Piszę maila z pytaniami odnośnie wędkowania w nocy (brak info na stronie), i innych kwestii poruszonych w tym poście. Brak odpowiedzi przez cały dzień prawie zmusił mnie do telefonu. Pytam czy sprawdzał maile bo ma podany na stronie. Zlał mnie, pytam o wędkowanie w nocy - zdziwiony, że w ogóle o to pytam jakby to jakieś dziwne było :), pytam o opinie w internecie, mówi, że nie mogę ich brać pod uwagę bo coś tam a ja, że to ja decyduję co biorę pod uwagę - Pan pozwoli a on to żebym nie przyjeżdzał :)(usunięto zapisy niezgodne z regulaminem forum).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.