Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Łowisko specjalne OKOŃ


bobiniarz

Rekomendowane odpowiedzi

A tam trudne...któregoś roku ludzie na pomostach 13 i 12 zajęli odpowiednio 1 i 2 miejsce w zawodach karpiowych...bodaj że 3013

No może z ta trudnością to trochę przesadziłem ale generalnie stanowiska od 1 do 7 i od 10 do powiedzmy 22 są na okoniu uważane za trudne i komuś kto nie wie jak z nich łowić może być ciężko :) W sobotę będę z kumplem testował stanowiska od 14 do 17 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 1,1k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Witam, za kilka tygodni jedziemy w 4 chłopa na stanowiska 4,5,6,7 w jakim sensie są one trudne? przyjeżdżamy z miejscowości oddalonej o 100 km więc chciałbym trochę porad, z góry wielkie dzięki za pomoc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, za kilka tygodni jedziemy w 4 chłopa na stanowiska 4,5,6,7 w jakim sensie są one trudne? przyjeżdżamy z miejscowości oddalonej o 100 km więc chciałbym trochę porad, z góry wielkie dzięki za pomoc. Pozdrawiam

Jak zerkniesz sobie na mapę łowiska to zobaczysz ze dostęp do płytszych miejsc jest dość ograniczony. Ze stanowiska nr 7 można ewentualnie spróbować znaleźć płyciznę, 3.5 m, która jest naprzeciwko stanowiska nr 8. Poza tym to należałoby próbować łowić przy samym pomoście. Ciężko będzie złowić fajnego karpia na wodzie o głębokości 8 metrów ale nie twierdze ze jest to niemożliwe :) Na pewno są tu tacy fachowcy którzy łowią nawet na głębszej wodzie. Ja jednak jeśli chodzi o karpia to polecam płytkie ciepłe miejsca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś dla Nas rady dotyczące tych czterech stanowisk? zamierzamy rzucać koszykiem z kukurydza, na kulkę i na metodę na pellet, jak przejedziemy tyle km to wypadałoby jakąś fote z rybką ustrzelić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś dla Nas rady dotyczące tych czterech stanowisk? zamierzamy rzucać koszykiem z kukurydza, na kulkę i na metodę na pellet, jak przejedziemy tyle km to wypadałoby jakąś fote z rybką ustrzelić :)

Macie 4 stanowiska wiec można sobie eksperymentować :)

Jak ja bym był na tych stanowiskach łowiłbym tylko na na metodę i pellet, głownie blisko brzegu oprócz stanowiska 7 gdzie rzucałbym na płytka wodę, która jest naprzeciwko stanowiska 8, pod warunkiem ze sąsiad z ósemki nie będzie protestował ;).

Życzę połamania wędek :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sobota, 11.07, stanowiska 16 i 17.

Rewelacji nie było. Jesiotr 9 kg, 4 karpie (2,4,5 i 8kg) leszcz 1.5kg i jaz 1 kg

Kolega na stanowiskach 14 i 15 wyhaczył karpia 16 kg i 5 karpi w granicach 6-10 kg. Tylko pozazdrościć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czwartek, 16.07, stanowiska 7 i 8.

Całkiem fajnie było, 8 karpi (od 10.5 do 7kg), 3 sazany (od 8 do 7 kg), 4 jesiotry (od 8 do 4 kg) i jaź :)

W sobotę, 18.07 będę testował stanowiska 9 i 10, miło by było mieć powtórkę ze czwartku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów,

czy może mi ktoś dać jakieś porady odn. stanowisk 22-23 ?

Jadę na nockę.

Jeśli bym się zdecydował łowić z tych stanowisk to z 23 bym rzucał przed siebie lub ewentualnie lekko w lewą stronę (w nocy może stanowisko 24 będzie wolne) ale tak aby pozostać na płytkiej wodzie, byle nie za daleko, bo dalej robi się głęboko (polecam mapę łowiska).

Stanowisko 22, tu bym rzucał nie dalej jak 5 metrów od pomostu.

Polecam łowienie na metodę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Paweł załóż metodę i kulę do metody 16mm, kula niepływająca, będzie ciasno, ale sprawdza się idealnie, na wilu łowiska łowiłem, również na Okoniu i sprawdza się w 100%, albo koszyk i jazda, przypon z kulą bez sensu chyba, że masz łódeczkę zanętową, w ostateczności worek PVA, ale moim zdaniem metoda i koszyk przebija włos, każdy ma swoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sobota 18.0, stanowisko 9 i 10

Tylko karp 9 kg i sazan 7 kg poza tym nic godnego uwagi

Środa 22.07, stanowisko 25 i 26

Dużo brań ale kiepska skuteczność zacięć, na 40 brań tylko 16 wyciągniętych ryb (karpie 9,8,7 kg poza tym reszta poniżej 4 kg)

Sobota 25.07, stanowisko 25 i 26

Byłem tyldo do godziny 13-tej wiec nie mam sie zbytnio czym chwalić ale przynajmniej skuteczność mi wzrosła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stanowisku nr 9 są zaczepy i na 40, na 40 nie ma z tym problemu, bo są daleko około bojki, na 9 zaczep jest w postaci górki bardzo dużych kamieni, można śmiało porozmawiać z właścicielem on powie gdzie są zaczepy i jak wyglądają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Jeśli chodzi o rożne stanowiska to przetestowałem w tym roku kilka np: 7,8,9,10,11,12,13,14,15,16,17,25,26,27,27a,37,38,39,40 :) Na każdym z nich były brania i to całkiem fajnych karpi, amurów, jesiotrów. Najlepiej było na 38 gdzie udało mi się złapać jednego dnia sporo fajnych karpi np sazan 9.5 kg, karpie 13 i 16 kg. Pod względem dużych ryb to stanowisko było najlepsze. Na 7 i 8 tez było sporo fajnych dużych karpi.

W ten weekend ryba bardzo słabo brała, na cala sobotę miałem tylko 2 brania, ponoć dlatego ze była pełnia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ludziska, a czy na tym łowisku na spławik warto się pobawić dla jakichś płoci, leszczy itp?

Jeśli mam być szczery to nie widziałem żeby ktoś coś tam ciekawego na spławik złapał poza jednym razem gdzie gość wyciągnął jesiotra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawdą jest, że spławik jest tam nieskuteczny. Co prawda płoci i leszczy za bardzo nie uświadczysz na tym akwenie, jednakże łowiąc na ciężki match inaczej float możesz mieć konkretne efekty w postaci karpi bądź amurów od 1 kg wzwyż.

PS Emocje podczas walki z 5-kilowym czy większym karpiem holowanym na wędkę spławikową są rewelacyjne (staram się to czynić regularnie).

pozdrawiam

Ku przestrodze: łowiąc na spławik nieraz wskakiwałem za wędką do wody (wina hamulca oraz tego, że spławik stoi spokojnie a 5 sek. później wędka już sunie po wodzie) - towarzyszy temu śmiech z sąsiednich stanowisk zwłaszcza widok w nocy barana z włączoną czołówką goniącego swą wędkę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Jak z drapieżnikami na tym łowisku? Szczególnie interesuje mnie szczupak, a metoda jego połowu - oczywiście spinning :mrgreen: Doczytałem się, że można wędkować tylko z pomostów. Czy można je swobodnie zmieniać w ciągu dnia? (Oczywiście wypad planuję w ciągu dni roboczych, bo w weekend pewnie dość spore tłumy są). Jak ktoś tam spinningował i ma jakieś cenne uwagi to bardzo chętnie je wysłucham :) Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.