Skocz do zawartości
tokarex pontony

Nietypowy rozmiar zaworu bostonskiego


hcpolak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , zakupiłem używany ponton długości 320 cm 3kom +kil, nie pytajcie mnie jaka firma bo nie ma tabliczki znamionowej , ponton z twardym dnem ze sklejki używany w szkółce żeglarskiej . Po zakupie pojawił się jednak problem okazało się ze zawory bostonskie w są w nietypowym rozmiarze zarówno cześć z gwintem wkrecana w gniazdo ma 33mm jak i górna część gwintu na którą przychodzi nakrętka ma 33mm a wewnątrz gdzie wchodzi pompka 25mm , długość odcinka wkrecanego w gniazdo wynosi 21mm. Zawory podobno trzymają bez nakrętek wg właściciela ale jeszcze tego nie sprawdziłem ponieważ pompka nozna i tłokowa która posiadam ma zbyt małe końcówki 20mm. .

Moje pytania to po pierwsze czy ktoś poleci mi pompkę z takimi końcówkami lub choćby orientuje się gdzie mogę kupić takie redukcje

Czy ktoś orientuje się gdzie mógłbym kupić takie zawory gdybym chciał je wymienić na nowe.

Po trzecie zauważyłem ze zawory do pontonow kolibri mają średnicę gwintu 33mm i pytanie czy będą one pasować to moich gniazd w pontonie .

Bardzo proszę o jakąś pomoc w zakresie kupna pompki , redukcji lub nowych zaworow

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
Witam , co do pompki nie pomogę ale co do redukcji to poszukaj firmy która handluje asortymentem do sprężonego powietrza np. Pneumat system jestem pewien że coś dobierzesz bo mają wynalazki i metryczne i calowe , powodzenia Wasyl

Przeszukałem stronkę tej firmy , niestety nic nie znalazłem . Bardziej chciałem aby ktoś kto na pompkę nozna lub tłokowa z wymiennymi redukcjami sprawdził czy może któraś z jego końcówek ma ok 25mm średnicy zew. I wtedy podał firmę lub sklep w którym ja zakupił. Mój zakup byłby dużo sprawniejsze. Ale dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.