Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jezioro Żalskie Wielgie


swi_r

Rekomendowane odpowiedzi

  • 7 months later...
przynęty na klenia   Dragon

Pierwszy wypadzik w tym roku nad moje ulubione jeziorko ;) Ostatniej niedzieli tj. 23.06.2013 w godzinach 6:00 - 10:00. Przygotowany jak nigdy, połów jak zawsze - klika małych wzdręg.

Na dwóch innych pomostach mój brat i kolega złapali ładne leszcze. Łapali z gruntu na robaka. Razem około 15 sztuk.

Wędkarze, którzy byli na łódce też zaliczyli porażkę - płotka i mały leszczyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

W niedzielę 23ego odwiedziłem moje łowisko wraz z kolegą. Niestety bez żadnego efektu. Spławik przy trzcince pozostawał w bezruchu, a kumpel z gruntu miał kilka pojedynczych puknięć.

Rozmawiałem z miejscowym wędkarzem, który łowi tam na co dzień i wczoraj tak jak i my zerowe wyniki, ale w sobotę złapał 16 ładnych płoci.

Ogólnie w zeszłym roku trafił mu się szczupaczek 85cm, kilka leszczy powyżej kilograma i ładne wzdręgi.

Niestety kiedy puścił pierwszy lód od razu w ruch poszły sieci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 4 weeks later...
  • 5 weeks later...

A ja znowu przestaje wierzyć, że jest tam większa ryba. Ostatniej soboty byłem na Żalskim i razem z bratem w godz 6 - 11 z pomostu zlapaliśmy 5 płoteczek i 1 krąpia. Dwóch wędkarzy z łódki zlapało 3kg drobnicy i jednego leszcza ok 30cm.

W piątek wieczorem jeden z wędkarzy złapał dużo okonków. Były dwie sztuki około 30cm.

Jaka gospodarka na jeziorze (rybak) taka ryba :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Pierwsza wyprawa w tym roku i o dziwo udana :)

5ego czerwca po południu udaliśmy się we dwóch na łódkę.

Ryby brały przy gruncie, bardzo niepewnie 'na podciąganie'. Chętniej na czerwonego robaka.

Udało się złapać kilka ładnych płoci i leszczyków.

thumb_IMG_20150605_195017_5.jpg thumb_IMG_20150605_165847_5.jpg

Na drugi dzień z rana była powtóreczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...
  • 1 month later...
  • 1 year later...

Dwa dni wędkowania od rana do południa i około 6kg płotek oraz 2 kg leszczy, największy ok. 35 cm. Płotki zwykle ok. 15cm, kilka ok. 20 cm. Oprócz tego mała wzdręga i krąp. Widać, że ryba zaczęła się pomału ruszać i będzie tylko lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 year later...
  • 2 years later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.