Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Lowisko Brzegi 1,3


platinumx

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
czy wie może ktoś czy na brzegach wielickich jest otwarty szlaban czy już go zamknęli.. ?

cześć byłem na brzegach w ubiegłą sobote i normalnie był otwarty, brzegi wielickie wtedy były bardzo oblegane chyba było tam jakieś większe zarybienie, bo na wielickim zbiorniku było więcej ludzi niż na zbiornikach pzw łącznie :D

PS. Wyników wtedy nie miałem żadnych choć pomachałem trochę za pstrągiem na brzegach nr 3 :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info

niby można klucz pobrać w zarządzie PZW ale nie widzi mi się specjalnie po to na BULWAROWĄ jechać.... szkoda że nie wysyłają listem za opłatą..

a ja czasem śmigam na brzegach... ale też ostatnio na "0"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj po raz kolejny odwiedziłem brzegi nr 3, tym razem z bratem który ganiał ze spiningiem za pstrągiem a ja postawiłem na dwie gruntóweczki z rosówką, wyniki : brat przyłowił maluteńkiego szczupaczka na oko +- 40cm nawet nie mierzył tylko od razu wypuścił, mi natomiast przez kilka godzin skubała konsekwentnie drobnica, nie doczekałem sie nawet porządnego odjazdu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ja auto zostawiam przy zabudowaniach przy ulicy Lutnia i kopytkuje do "3" albo "1"

a ostatnio podjeżdżałem pod szbiornik Wielicki zaraz za szlaban i stamtąd podążałem do "3" bo szczerze niby droga zrobiona a po tych dziurach szkoda mi auta gonić. Niestety terenówki robią swoje i po deszczach niesamowicie niszczą drogę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, poprawiło się coś jeśli chodzi o dojazd od strony s7, czy nadal jest camel trophy?

Sam odpowiem na własne pytanie ;) Jest jeszcze gorzej niż w zeszłym roku. W przypadku deszczu wszystkim odradzam, można się nieźle zakopać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Spędziłem dziś około 7 godzin na Brzegach. Ludzi masa, większość z nich siedzi z żywczykiem i niektórzy nawet połowili. U mnie 5 sztuk szczupaczka w przedziale 35-45 cm. Pod koniec przy brzegu spada mi ładna 70 i to spore zaskoczenie, bo myślałem, że już tam takich nie ma. Wszystkie ryby na białego fatty, innych gum ruszać nie chciały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj ze spinem 4-5godzin, bez rezultatu. W drugim rzucie przyzwoity okoń, później martwo. Dzięki pajonk za miłą rozmowę, powspominaliśmy stare rybne czasy :D. Na Brzegach rybka jest, tylko trzeba się wstrzelić w dobrą porę, przy tej ilości białorybu żer trwa pewnie do trafienia pierwszej większej rybki co przy tej ilości trzcin i innego podwodnego zielska trudne dla szczupłego pewnie nie jest. 1 maja złowiłem na Brzegach szczupaka 67cm, miałem jeszcze 2 wyjścia grubych 70-tek, jeden zawisł na holowanym okoniu, drugi zainteresowany był szczupaczkiem 35cm którego przyciąłem na gumę. Biała ryba rozeszła się na dobre po zbiorniku, łatwiej o grubszego kaczodzioba będzie dopiero na jesień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Wczoraj ze spinem 4-5godzin, bez rezultatu. W drugim rzucie przyzwoity okoń, później martwo. Dzięki pajonk za miłą rozmowę, powspominaliśmy stare rybne czasy :D. Na Brzegach rybka jest, tylko trzeba się wstrzelić w dobrą porę, przy tej ilości białorybu żer trwa pewnie do trafienia pierwszej większej rybki co przy tej ilości trzcin i innego podwodnego zielska trudne dla szczupłego pewnie nie jest. 1 maja złowiłem na Brzegach szczupaka 67cm, miałem jeszcze 2 wyjścia grubych 70-tek, jeden zawisł na holowanym okoniu, drugi zainteresowany był szczupaczkiem 35cm którego przyciąłem na gumę. Biała ryba rozeszła się na dobre po zbiorniku, łatwiej o grubszego kaczodzioba będzie dopiero na jesień.

Witam stonek. Miło było porozmawiać o lepszych niż tegoroczne wynikach ;)

Był ktoś ostatnio na Brzegach? Coś gryzie? Wróciłem z bardzo słabych "występów gościnnych" na mazurach i mam lekkie ciśnienie na krakowskie szczupaczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel pociągnął szczupaka 78cm podczas samotnej wyprawy w biały dzień - na 3.

Byliśmy też dzień po zarybieniu pstrągiem tęczowym (tak dzień po, termin zarybienia został przesunięty) ale bez rezultatów, pstrąg trzymał się na środku i tylko nieliczni coś złowili, sztuki pomiędzy 30-40cm, parę kontaktów ze szczupakowym przedszkolem.

Kapusta odbiła na dobre, o cienkich żyłkach można zapomnieć, tylko plecionka w tym momencie.

Od tego czasu mamy przerwę, praca, żony i pogoda. Uderzam do Gródka nad Rożnów na Boże Ciało, teraz nabieram apetytu na parę dni mocnego czesania :)

edit: coś potężnego uderzyło w pstrągi stojące na środku zbiornika, naprawdę prawdziwa łódź podwodna :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem od 8:00 do 11:00 na jedynce i przeżyłem ogromy szok nawet pobicia nawet żaden pistolet nie zaatakował konkretne zero

Nie pamiętam już wyjazdu na brzegi bez pobicia nawet żadnego śladu na gumie...

Kicha totalna.. a pogoda wczoraj z rana wydawała by się idealna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj od 17 do 20 pochodziłem po 1a i 3a ze spinningiem.

Po pierwsze zasypali ziemią z budowy najlepsze miejscówki (zachodni brzeg) na zbiorniku 1a, jak to zobaczyłem to się załamałem :sad: .

Efekt mojego rzucania to jeden pistolecik i dwa pobicia (też pistolety). Łowiłem na gumy 7-10cm (brokaty, perły, seledyny - Predatory, Cannibale i Lunatiki) oraz na Algę nr 1.

Generalnie na zbiorniku 3a brzegi pozarastały roślinnością podwodną i nie ma gdzie rzucać, samo zielsko.

Na środku zbiornika latające ryby :shock: , pstrągi tak żerują?

Chyba jednak Brzegi odpuszczę w tym sezonie i będę katował Przylasek.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na środku zbiornika latające ryby :shock: , pstrągi tak żerują?

Z tego co mi się obiło o uszy to właśnie jest tak jak mówisz, pstrąg siedzi na środku stawu nr 3 i teraz już ciężko jakiegoś utrafić, a co do zielska, na bagrach jest to samo byłem w środę rano i się mocno zdziwiłem. :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz na brzegi to dopiero na jesień jak to dziadostwo opadnie,

Szczupaki też pochowane w zielsku i weź go traf.

A co do pstrąga to tylko łódka albo ponton :)

Ja na razie brzegi odpuszczam po ostatnim wypadzie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Brzegach w miesiącach wakacyjnych jest niestety tylko kilka miejsc, gdzie można w miarę spokojnie połowić na spinning. Zazwyczaj są one zajęte przez spławikowców / grunciarzy.

Nie ma jednak co żałować, zwłaszcza, że od niedzieli Wisełka i sandacze :)

Na Brzegi powrócę ze spinningiem w pażdzierniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

W piątek posiedziałem po pracy ze znajomym na Brzegach za sandaczem, zakończyliśmy połowy po północy.

Bez brania, namierzyliśmy jedynie latarką pod brzegiem młokosa koło 40cm, towarzyszył nam przez dobre 2 godziny.

Natomiast nurtuje mnie jedna sprawa, w tarlisko uklei walnęło "coś", dźwięk przypominał uderzenie dechą o wodę, ryba z serii "big mama", było już zupełnie ciemno, raczej boleni tam nie ma, szczupak i okoń raczej też odpada, może sum ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek posiedziałem po pracy ze znajomym na Brzegach za sandaczem, zakończyliśmy połowy po północy.

Bez brania, namierzyliśmy jedynie latarką pod brzegiem młokosa koło 40cm, towarzyszył nam przez dobre 2 godziny.

Natomiast nurtuje mnie jedna sprawa, w tarlisko uklei walnęło "coś", dźwięk przypominał uderzenie dechą o wodę, ryba z serii "big mama", było już zupełnie ciemno, raczej boleni tam nie ma, szczupak i okoń raczej też odpada, może sum ?

Jak najbardziej. Na Brzegach nożna spotkać bardzo ładne sumiska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.