Skocz do zawartości
tokarex pontony

Łowisko specjalne OKOŃ


bobiniarz

Rekomendowane odpowiedzi

piszę z opóźnieniem

więc tak

przez 3 dni łącznie tylko 5 karpi po niecałe 4 kg

brań było sporo 16.08 w sobotę, deszczowo i pochmurnie, ale nie zacięte

piękne odjazdy i nic, niby był czuć go było, ale zaraz spinka

pierwszego dnia na kiju bez wolnego biegu, branie bez ostrzeżenia stałam przy kiju

nagle odezwał się sygnalizator i sruuu wyrwało wędkę z widełek do wody,

ja na kładkę jednym susem, a tam tylko zobaczyłam jak znika

więc jeden sprzęt poszedł. ale coś słyszałam że co najmniej 2 osobom w tym okresie 3 dni też porwało wędkę

my potem 2 wędki wiązaliśmy do widełek, i dobrze bo było kilka razy tak że kolejne poszły by się je............ ,

brania były pierwszego dnia tylko na kuku

2 dnia na kuku i rosówki, i trzeciego dnia tylko na rosówki

kulki i pelet stały jak zaklęte

smaki były zmieniane, nawet na śmierdziele i tonące i pływają nic nawet puknięcia

w sumie było ok, ale jak na 3 dni zasiadki to marnie

no i szkoda wędziska co poszło

teraz brat powiedział ze koniecznie musi zakupić rod poda i młynki z wolnym biegiem tak jak ja

:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 1,1k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Z moich doświadczeń też wynika, że kukurydza to najlepsza przynęta na to łowisko. Na kulki proteinowe najczęściej mam zero brań albo sporadycznie pojedyńcze, mimo że zawsze dodatkowo stosuję pellet zanętowy w PVA. Rosówki sprawdzają się po zmierzchu, interesują się nimi spore jazie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miesiąc temu byłem ostatni raz :-( z nocką to tylko na kulki 5 karpi w przedziale 3,5-5 kg,

więc nie poszalałem.

Ale planuję wypad 11-12 z nocą (może nie zamarznę ;-) ), mam nadzieję, że tym razem trafi się coś dwucyfrowego , na razie na początku sezonu trafiłem 9,5 kg i czuję mały niedosyt.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Sezon na "okoniu" rozpoczety. W sobote byla piekna pogoda i wszystkie stanowiska zajete :smile:

Rybki dopisaly nawet lepiej niz sie spodziewalem. 6 karpi (w tym jeden 7,9 kg) i 4 jazie. Kolega obok 5 karpikow. Jak na pierwszy raz jestem bardzo zadowolony :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna pogoda była w sobotę, można było się cały dzień opalać. Ryba brała od 6 do 9 rano i od 18:00 do... Na stanowisku 26 można się całkiem fajnie opalać bo jest dobrze nasłonecznione :)

Rezultat to 10 karpi (niestety do 3 kg) 2 karasie i 1 jaź. Ilościowo nie najgorzej ale jakość daleka od ideału :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Kolejna sobota na okoniu :)

Karpiki już bardziej waleczne, woda coraz cieplejsza :)

Nie liczyłem ile sztuk mi sie udało wyciągnąc ale generalnie dzień można zaliczyć do udanych. Brania glownie rano i po 16-tej. Jeden duży karp wziął około 13-tej ale niestety spiął się. Kolega obok zaliczył pierwszego w tym sezonie większego karpika, jakieś 7.5 kg :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ta sobote brak rewelacji.

Brania karpii od 6 do 8 rano. Później cisza i jedynie co jakiś czas brał jaź, karaś lub leszcz. Od 17 pojawiły się znów karpie. Gdyby nie to że zerwał się przypon w czasie holowania to być może miałbym nowy rekord bo czułem coś potężnego na haczyku. Mógł to być jesiotr bo branie nie było typowo karpiowe a raczej wskazywało na jazia lub leszcza. Szkoda, ale i tak adrenalinka podskoczyła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna sobota na Okoniu :)

Tym razem stanowiska 40 i 38. Ryba brała cały dzień co mi się bardzo podobało. Podobały mi się też dwa karpie (12 i 7 kg). Kolega na 39 i 37, oprócz takich poniżej 3 kg wyciągnął 5, 6 i 7 kg :)

Presja była duża bo na łowisku były rozgrywane jakieś zawody także momentami było wesoło :) Sobotę zaliczam do udanych dni :) Na stanowisku 37 trzeba uważać bo jest jakiś zaczep, kolega stracił 6 ciężarków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

cześć wszystkim , ja 3 tyg temu na st 53 zacząłem sezon z rybkami trafiły się karpie 10,5; 7; 6 i 4 jak na 24 h było nieźle, wybieram się teraz na 36 h zaczynając od czwartku na st 29 miałem w planach 38 (na razie rekord z tego st 13,5 kg) ,ale już buło zarezerwowane .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woyteksz jesteś pewien że to były amury a nie jesiotry?

Ja jeżdżę na to łowisko od 5 lat i jeszcze amura tam nie złapałem, choć widziałem że są

a ze stanowiska 26 i 27 jak piszesz to dobrze tam biorą właśnie jesiotry

sam złowiłem z 26 takiego 13 kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woyteksz jesteś pewien że to były amury a nie jesiotry?

Ja jeżdżę na to łowisko od 5 lat i jeszcze amura tam nie złapałem, choć widziałem że są

a ze stanowiska 26 i 27 jak piszesz to dobrze tam biorą właśnie jesiotry

sam złowiłem z 26 takiego 13 kg

Ja jeżdżę na okonia od roku, co sobota :) Jesiotr jest tak charakterystyczna ryba ze nie sposób pomylić go z jakakolwiek rybka występującą na okoniu. Niestety jesiotra jeszcze tam nie udało mi się złowić, a za to bylem świadkiem, kilka razy, jak na stanowiskach obok nawet na spławik ludzie ciągnęli jesiotry :)

W zeszłym sezonie na tych stanowiskach złowiłem 2 amurki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sobota 13.06 na koniu.

W piątek lub we czwartek wpuszczono kilkaset kilogramów jesiotra. Efekt tego był już w sobotę: 2 jesiotry w tym jeden 10 kg. Poza tym kilkanaście karpików do 4 kg, karasie, leszcze i jazie. Gdyby nie te jesiotry to rewelacji by nie było, a tak to zaliczyłem w końcu na okoniu jesiotra :)

Stanowisko 25 i 26 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

W sobote 27.06 trwa festiwal jesiotrow :)

Tym razem 8 sztuk w tym jeden 9 kg ktorego wyciągnela moja żona :)

Poza tym to karpie do 5 kg, leszcze, sazan i jaz. Ile czego sztuk bylo to nie powiem bo w pewnym momencie stracilem rachube :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w tygodniu około 10 dni temu na okoniu i muszę powiedzieć, że jestem pod bardzo dużym wrażeniem, byłem na różnych w okolicach Warszawy łowiskach, ale okoń robi wrażenie, efekty: 4 karpie w okolicach 5-6 kg, 1 karaś taki 400g, 2 leszcze po 1,5kg, stanowisko numer 18, moim zdaniem bardzo ciekawe stanowisko patrząc po głębokości wody, rzucałem tak na 6-7m głębokości, jedna wędka na "metodę" z pellecikiem i białymi robakami na górze, druga standardowy koszyk i kukurydza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sobota, 04.07, stanowiska 12 i 13.

Ze stanowiska 12 zarzucałem jak najdalej w stronę stanowiska 53, tak żeby dorzucić do płytkiej wody. Efekt to kilkanaście karpi do 4 kg. Na stanowisku 13 rzucałem nie dalej jak 5 metrów od pomostu. Efekt to kilka karpi do 4 kg. Kolega obok na stanowisku 10 zarzucając 2 metry od brzegu złowił kilka karpi od 6 do 10 kg :)

Jak na tak trudne stanowiska to wynik chyba całkiem fajny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.