Skocz do zawartości
tokarex pontony

spining na wolframowy przypon


bomkalukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak myślicie czy lepiej spiningować z wolframowym przyponem czy może lepiej założyć samą agrafke z krętlikiem do żyłki i do tego przynętę bez przyponu?

Moim zdaniem wolfram odstrasza rybę a przynęta nie zachowuje się naturalnie chociaż wtedy trzeba liczyć na to że szczupły nie przetnie żyłki, a jak wy myślicie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Ciekawi mnie dlaczego i czym ma odstraszać przypon np wolframowy.

Ryba płynie obok przynęty, przygląda się i stwierdza; eee ma założony przypon, pierdzielę nie biorę? :P

Coraz więcej jest filmów nagrywanych kamerką podwodną która jest umieszczona około pół petra przed przynętą i jest to spore ustrojstwo, jakoś ona nie odstrasza a wolfram miał by?

Chociaż rybą nie jestem nie wiem jak jest na prawdę. Osobiście nawet jeżeli ilość brań miała by być mniejsza z przyponem i tak bym go stosował, by później nie pluć sobie w brodę że straciłem ładny okaz bo przegryzł żyłkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jak myślicie czy lepiej spiningować z wolframowym przyponem czy może lepiej założyć samą agrafke z krętlikiem do żyłki i do tego przynętę bez przyponu?

Moim zdaniem wolfram odstrasza rybę a przynęta nie zachowuje się naturalnie chociaż wtedy trzeba liczyć na to że szczupły nie przetnie żyłki, a jak wy myślicie??

temat był już na tym forum wałkowany wiele razy. Generalnie ilu wędkarzy tyle poglądów. Ja zaliczam się raczej do tych, którzy nie boją się stosować przyponów wolframowych. Jedna rzecz jest pewna - jeśli ktoś nastawia się konkretnie na szczupaka i nie zakłada przyponu wolframowego lub stalowego, to jest to czysta głupota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod wypowiedź kolegi Pewniaka. Ustawiając się konkretnie na jakiś gatunek ryby powinieneś wybrać odpowiedni osprzęt to dotyczy każdego szczegółu przecież na klenia nie użyjesz 13 centymetrowej gumy. Szukając szczupaka zakładasz stalkę. Na okonia mija się to z celem chociaż podczas zawodów spinningowych stosowałem bardzo cienkie stalki kupowane na metry o grubości 0,3 lub 0,5 i wytrzymałości 3 - 5 kg w razie przypadkowego przyłowu szczupaka. Przy połowie sandacza uważam że stalka nie jest zbyt dobrym rozwiązaniem a jeśli trafi ci się szczupak który obetnie przynętę ... cóż ryba też musi mieć szanse.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.