Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Zapora Goczałkowice


mariush4

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Chyba jednak jest wymagany dla zezwoleń rocznych.

cyt. z regulaminu dostępnego na stronie internetowej:

"21. Rejestry połowów są obowiązkowe dla posiadaczy rocznych zezwoleń. Rejestry wydane prosimy o wypełnienie i przekazanie administracji Zbiornika tj. GPW S.A. Katowice lub Gospodarstwo Rybackie w Łące."

Powinni go wydać przy zakupie zezwolenia ale widać, ze chyba sami nie ogarniają swojego regualminu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przed dwoma laty miałem ostatnie zezwolenie na Goczały. Do tego czasu rejestry jeszcze wydawali, choć nigdy nie egzekwowali zwrotu przy wykupowaniu następnego zezwolenia. Nie wiem jak sprawa rejestru była traktowana przez kontrole, bo nie miałem "przyjemności" być tam kontrolowany :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak sprawa rejestru była traktowana przez kontrole, bo nie miałem "przyjemności" być tam kontrolowany
Nie wiem jak sprawa rejestru była traktowana przez kontrole, bo nie miałem "przyjemności" być tam kontrolowany

Ja w zeszłym roku byłem kontrolowany ze 4 razy, w poprzednich latach też kilka razy i nigdy nie było o tym rejestrze mowy, nie słyszałem by ktokolwiek w ogóle brał ten rejestr z rybaczówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja dostałem rejestr przy zakupie pozwolenia rocznego.

W poprzednich latach w regulaminie nie było zapisu mówiacego o tym, że na żądanie oragnu uprawnionego wędkujacy zobowiązany jest okazać taki rejestr. W tym roku już taki zapis się pojawił (pkt 12). Także obawiam się, że podczas kontroli wielu może się zdziwić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Na jeziorze słabo - mało brań.

Na kanale malutki karasek taki do 17 cm, i płoteczki - poniżej 15 - widac bo aut prawie zero.

Rozlewisko za kanałem - trafia się karaś.

Na rzece drobnica - płoteczka, krąpik, jelec, kilka ładnych jazi mi się trafiło. Dużo ludzi chodzi ze spiningiem ale wyniki marne.

Dużo aut stoi przy moście w Strumieniu ale nie wiem co łapią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Witam. Jak tam wyniki ? Był ktoś ostatnio ? Zastanawiam się czy opłacać w tym roku karte. Łowi ktoś na spining w tych okolicach ? Jak wygląda sytuacja z drapieżnikiem ?

Okres ochronny szczupaka wydłużony do końca maja więc na razie można okonia, jazia - masa spiningistów przy rzece chodzi powyżej jeziora - wyniki słabe (okoń nie bierze) lub nie chwalą się. Leszcz jeszcze na tarle, płotka słabo, karaś nie bierze - ogólnie słabo, w tym roku w zasadzie połapałem z większych ryb płotek w marcu i jazi w kwietniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

W poniedziałek na rzece bardzo słabo - 3 jazie, w środę prawie identycznie 4 jazie, woda brudna podeszczowa. Dzisiaj woda już czysta ale nie łowiłem. Podobno na rozlewiskach za kanałem ruszył się karaś i leszcz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Sens zawsze jest. Co wiem okoń już nie bierze - brał 2 tyg. temu na rybaczówce - nieźle połapali, ale o miejsce trzeba było "walczyć". Sandacze na jeziorze w Wiśle Wielkiej - padają pojedyncze sztuki bardzo rzadko komuś się poszczęści i głownie z wywózek.

Na rzece bryndza totalna, ani okonka, ani sandacza, ani szczupaka - studnia.

Co w innych częściach jeziora - nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.