Skocz do zawartości
tokarex pontony

Targi 2015


tomek1

Rekomendowane odpowiedzi

Targi Rybomania 2015 przeszły do historii. Dwa dni spędzone na targach minęły bardzo szybko. Pierwsze spostrzeżenie to ciągły rozwój targów. W porównaniu do ubiegłorocznej edycji pojawiło się jeszcze więcej wystawców nie tylko z Polski, ale również z zagranicy. Wydzielono ekspozycję środków pływających do osobnej hali pod nazwą Boatex i przyłączono targi łowieckie.

Pierwsza zmiana wyszła na dobre, bo w jednym miejscu zgromadzono imponującą ilość łódek, pontonów, łodzi i żaglówek ze wszystkich półek cenowych. Natomiast targi łowieckie żyły swoim życiem częściowo w odrębnej hali i nie było absolutnie żadnych kolizji z Rybomanią.

W pierwszym dniu otwartym pojawiły się tłumy zwiedzających z całej Polski i nie tylko. Spotkałem sporo znajomych osób, szczególnie miło będę wspominał chwile spędzone w piątek z ekipą Wędkarstwo Lucio. :wink: Spotkałem też kilka osób z forum m.in Amatora, a także naszego znajomego z ostatniego Zlotu- Igora.

Odbyłem wiele rozmów ze starymi i nowymi znajomymi wśród wystawców. Wszyscy podkreślali niesamowity ruch na stoiskach i zainteresowanie wędkarzy.

Trudno ogarnąć taką masę ekspozycji, ale postaram się pokrótce opisać najciekawsze zaobserwowane rzeczy. Część ze zdjęciami a część z filmami, które będą się sukcesywnie pokazywać.

Mocne wejście na Rybomanię zaliczyło Mikado. Największe stoisko (400 m2) nowa oferta dla karpiarzy i nowa flagowa seria spinningów, budziły duże zainteresowanie.

normal_IMG_0888.JPG

Dobre wrażenie robiły kije karpiowe

normal_IMG_0898.JPG

W ofercie pojawiły się łóżka

normal_IMG_0896.JPG

krzesła i torby

normal_IMG_0894.JPG

maty karpiowe

normal_IMG_0909.JPG

a nawet namioty

normal_IMG_0902.JPG

Oczywiście nie brakowało znanych już batów

normal_IMG_0895.JPG

Całej gamy wędzisk spinningowych- w tym nowego, flagowego modelu Cazador

normal_IMG_0950.JPG

Pokazano też ciekawe przynęty

normal_IMG_0952.JPG

Więcej szczegółów w filmach. Miło było przeglądać katalog i widzieć tam znajome twarze haczykowców. :cool:

Z innych wiodących firm była Daiwa, Shimano (Normark), York, Konger, Jaxon reprezentowany przez sklep Leszcz. Zabrakło np. Robinsona i Dragona. Wiele ujęć z tych stoisk będzie na filmie.

Na Rybomanii praktycznie każdy wędkarz mógł znaleźć coś dla siebie. Oczywiście była bogata oferta dla karpiarzy- zarówno w zakresie sprzętu jak i przynęt i zanęt. Pokazy i prelekcje prowadzili czołowi europejscy karpiarze. Więcej na filmach tu tylko parę zdjęć.

normal_IMG_0918.JPG

normal_IMG_0916.JPG

normal_IMG_0922.JPG

normal_IMG_0932.JPG

normal_IMG_0960.JPG

Sympatyczni wariaci z Black Label Baits- szalona stylistyka rockendrollowa wyróżniała się w zalewie produktów karpiowych. Międzynarodowa ekipa zakręconych karpiarzy- super się gawędziło!

normal_IMG_0962.JPG

Było kilku wystawców elektroniki

normal_IMG_0924.JPG

Spławikowcy nie mogli czuć się zawiedzeni. Można było przymierzyć się do tyczek wielu wiodących producentów, nie brakowało również drobnego sprzętu.

normal_IMG_0933.JPG

normal_IMG_0926.JPG

Trochę rozczarowywała oferta dla grunciarzy. Nie zauważyłem żadnego stoiska, które postawiłoby na promocję np. feedera. Oczywiście każda firma miała kije, było trochę akcesoriów, ale nikt nie pokusił się o promocję tej metody i sprzętu do niej.

normal_IMG_0957.JPG

Nie brakowało za to akcesoriów dla miłośników dłuższych zasiadek

normal_IMG_0948.JPG

Wielu wystawców prezentowało buty- w tym klasykę

normal_IMG_0946.JPG

W części poświęconej środkom pływającym pełny przekrój- od łodzi w przystępnych cenach

normal_IMG_0937.JPG

przez coraz popularniejsze łodzie aluminiowe

normal_IMG_0940.JPG

aż po luksusowe jachty

normal_IMG_0942.JPG

Miłośnicy spinningu mogli wybierać w ofertach gum, woblerów i innych przynęt.

normal_IMG_0928.JPG

Dla sumiarzy też coś się znalazło na kilku stoiskach.

normal_IMG_0921.JPG

Wystawiły się licznie firmy organizujące wyprawy wędkarskie, kutry, organizacje związane z wędkarstwem, prasa a nawet organizacje turystyczne

normal_IMG_0914.JPG

Na górnym poziomie hali można było coś zjeść lub wypić (jak się znalazło wolne miejsce wśród setek posilających się!) lub kupić rzeczy nie związane bezpośrednio z wędkarstwem.

Więcej już wkrótce na filmach z targów. :wink:

Reasumując można śmiało powiedzieć, że mamy w Polsce targi na europejskim poziomie. Z roku na rok coraz lepiej zorganizowane i przyciągające nowych wystawców i zwiedzających. To było prawdziwe święto wędkarstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Kolejny film z Targów Rybomania. Tym razem ze stoiska marki Mikado, firmy która debiutowała na tej imprezie i to od razu z przytupem- największym stoiskiem o powierzchni 400 m2. Zaprezentowali nową, ciekawą ofertę dla karpiarzy, nowy flagowy model wędziska spinningowego oraz wiele innych ciekawych pozycji ze swojej oferty. To był bardzo udany debiut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne ciekawostki z targów- prezentacja leadera firmy Nash Tackle- świetnego rozwiązania np. na wody obfite w małże.

oraz prezentacja maszyny do rolowania kulek przeprowadzona przez włoską firmę Full Carp, która wchodzi do Polski z ciekawą ofertą nie tylko przynęt, ale i wędzisk karpiowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej aktualna lista wystawców na targach Połowy i Łowy w Zabrzu. Haczyk.pl jest patronem medialnym targów.

LISTA WYSTAWCÓW

XIV TARGÓW ,,POŁOWY I ŁOWY 2015”, XI ,,KARP FESTIWALU 2015”

IV ,,SZKOŁY WĘDKARSTWA MUCHOWEGO I SPINNINGU 2015”

I MIĘDZYNARODOWEGO ZLOTU MIŁOŚNIKÓW SPINNINGU - ZABRZE 2015

XIV TARGÓW ,,SKOK ADRENALINY 2015”

1.DUXON

3.AS PRO MEDIA - TV&FILM PRODUCTION – WYDAWNICTWO - ŚWIAT KARPIA

4.KRISPOL - MOTO SUM

5. GENESIS CARP - CARP TEAM SPORT

7. ROCKWORLD - SKLEP DLA KARPIARZY

8. UROCZYSKO KARPIOWE

9.SKLEP WĘDKARSKO-MYŚLIWSKI „BAŻANT”

9A. HOLIK HUNTING

9B.KAITEKI

9C.VEGA BOAT

9D.DELTA OPTICAL

9E.YUKON

9F.PULSAR

9G.AMBONY MYŚLIWSKIE

10.DELTA BAITS - JAKUBOWSKI IMPORT - EXPORT

12. FHP AB-FLY

14.BAR GRUBA RYBA

16. VILMANTAS - LITWA

19.MOBI CONCEPT SP. Z O.O.

20.STOWARZYSZENIE „PRZYJACIELE RZEKI RABY”

21. PORTAL SPOŁECZNOŚCI WĘDKARSKIEJ „POKAŻ RYBĘ” WWW.POKAZRYBE.PL

23. ŚLĄSKI ZWIĄZEK MOTOROWODNY I NARCIARSTWA WODNEGO

24. KRAKOWSKI KLUB GŁOWATKA

25. NASH TACKLE

26.WĘDKARSTWO MUCHOWE - FLY SHOP.EU - BIZNES TRADE

27. BAITTECH

28.PROGRAM WĘDKARSKI – TAAAKA RYBA

29. CARRUM

30. MONSTER FISHING POLSKA

31. ASKARI POLSKA HURT & DETAL

32. P.U.P.H. INWEST X FIRMA .PL

33. MASSIVE CARP

34. STOWARZYSZENIE MOTOROWODNI.PL

35. CARPMASTER 24

36. PROLAM

37. DOMAX

38. HUBERTECH

39. CENTRUM NURKOWE SEA – FISH - MAGAZYN NURKOWY – PODWODNY ŚWIAT

40.STS KAMERY PODWODNE

45.NG POLSKA

47.HCSC PREDATORS

48.IZA - ANDRZEJ MOC

49.CRAZY CARP & IMPERIAL BAITS

50.SALIX ALBA

51.HAMSTER SHOP.PL

54.H.A.P GRZEGORZ UJMA

57.KARP KLUB BYTOM

58.KARP KLUB OWSISZCZE

59.CARP MIX – UROCZYSKO KARPIOWE

60.BLACK S.C.

61.PPHU M-ELEKTROSTATYK

63.ZAKŁAD ELEKTRONICZNY VIDEOTRONICK SC

64.SLOVENSKY RYBAR - SŁOWACJA

65.P.H.U. INK SERVICE

66.GOŚCINIEC SALMOPOLSKI

67.ZHIBO SP. Z O.O.

70.PPHU KOLBA

73.BANOL – ZANĘTY WĘDKARSKIE

74.GOLD CARP BAITS

75.FABIL MULTI MODEL

76.CARP GRAVITY

78.PORTAL WĘDKARSKI – KARPIARSTWO.PL

79.KARPIOWY SUKCES

84.LOVUZDAR S.R.O. SŁOWACJA

85.STOWARZYSZENIE MARIN ODRZANSKICH

88.F.H.U FOR - CARP - BAITS

89.E-PONTONY

90.ART-FISH

92.CARP FISH SPORT S.C.

93.J-F-T.CZ CZECHY

94.MIRTOP

96.CAIMAN

99.F.H. PANGA

100.FHU SUMIK

101.TALOS SP. Z O.O. - FLY HOUSE.PL

102.WOBLER TARNUS

103.SALON WĘDKARSKI OKOŃ

104.CARP MASTER

105.MARTOM S.C.

106.BAIT ZONE S.C.

107.EUROSAT BIS S.J.

110.SOO GOOD STREET FOOD

113.POLSKI ZWIĄZEK WĘDKARSKI O/KATOWICE

114.SEIT 74

115.PPHU A&M SP. Z O.O.

116.HOTELE DIAMENT

118.COMPFISHING

119.FHU PRZEMYSŁAW KUCIEWICZ

120.BANDIT CARP

121.F.H. TOP CARP

122.TOPAMA

123. CAMMINARE

124.VIMARCO - RENMAR - BAITS

125.NATO SHOP

126.BAITBOX

126A.INTERNATIONALE TACKLE

127.MEUS

128.JET FISH POLSKA

129.FUN SERVICE

130.STOWARZYSZENIE -LOKALNA GRUPA RYBACKA - ŻABI KRAJ

131. HANDEL OBWOŹNY MARCIN PLATA

132.AVIKS COMFORT SERVICE

133.STUDIO FORM WITRAŻOWYCH

134.MATCH PRO

135.WODNY ŚWIAT

136.ODKRYJ FIRME.PL

137.P.H. TEST POL

138.TT CARP

138A.TT BAITS

139.HANZEL S.C.

140.PPHU DANEX

141.P.H.U. VODOO

142.POWER BOATS POLAND

143.SYGNALISTA SP. Z O.O.

144. P.P.H. IZABELA GRZYBOWSKA

145. F.H.U. TERLAT – TERESA LATAWIEC

146.NO LIMIT TEAM

147.FUNDACJA – RATUJ RYBY

148.CARP LIFE

149.SUMMANIA.PL CZECHY

150.WĘDKARSTWO WWW.LUCIO.PL

151.SKLEP U GÓRALA

152.EL JACHT.PL M.GOSPODARCZYK

153.WARMUZ BAITS.PL

154.CARP BIG ZONE

155.HARRISON

156.MILITARY STORE

157.ZŁÓW I WYPUŚĆ

158.AUTENTIK SNIPPER

159.CARP WORLD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wyposzczony po zimie pojechałem na targi aby zobaczyć co nowego wchodzi na rynek. Tradycyjnie na targach dominował karp z woblerów Tarnusa i Dąbrowskie, z ciekawostek sygnalizatory reagujące tylko na rybę nie na wiatr i ruch wody. Zwiedzających nie zbyt dużo, tak że można było się poruszać bez ścisku. Pomimo, że dla mojego stylu łowienia nie było wystawców, to jednak parę rzeczy kupiłem. Ogólnie raczej na plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowo, głównie karp a zapach kulek unosił się na hali :)... Coraz więcej wystawców z ciekawą odzieżą. Udało się kupić kilka woblerów.... brakuje w Zabrzu właśnie spiningu i spławika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecana relacja z Targów Połowy i Łowy 2015 w Zabrzu, których patronem medialnym był w tym roku haczyk.pl.

Muszę przyznać, że po wizycie na targach mam dość mieszane uczucia. Z jednej strony to ciągle wędkarskie święto na Śląsku, ze sporą ilością wystawców i odwiedzających. Z drugiej strony nie sposób oprzeć się wrażeniu, że impreza nie wykorzystuje wszystkich możliwości jakie daje tak mocny wędkarsko region. Porównanie z Rybomanią nie wypada najlepiej dla imprezy w Zabrzu.

Pierwsza obserwacja, to inny układ stoisk niż zazwyczaj. Hala wystawowa była bardziej poprzegradzana stanowiskami niż w poprzednich latach, niektórzy chwalili- inni narzekali, że trudno trafić w wydzielone "alejki".

Kolejny fakt to mniejsza niż dotychczas ilość dużych wystawców z grubszym sprzętem- nawet karpiowym. Nie było żadnego z wiodących producentów/dystrybutorów sprzętu. Dominowały stoiska z przynętami i zanętami karpiowymi, ale było też kilku wystawców z łodziami, przynętami spinningowymi, akcesoriami do muchy i spławika.

Poniżej kilka ciekawostek, które wpadły mi w oko.

Największa oferta wędzisk pochodziła z firmy Sonik- zarówno spinningowych

normal_IMG_1060.jpg

jak i karpiowych

normal_IMG_1069.jpg

Sympatyczny sprzęt w niewygórowanych cenach. Przeważały jednak stoiska sklepów karpiowych oferujących pełny zakres produktów

normal_IMG_1062.jpg

Zauważalna była obecność akcesoriów do kręcenia kulek

normal_IMG_1068.jpg

normal_IMG_1070.jpg

Wystawiła się firma oferująca luksusowe łodzie, ale ich ekspozycja jakby trochę nie pasowała do reszty targów

normal_IMG_1063.jpg

Po lekkim spadku ilości łódek sterowanych w ubiegłym roku, tym razem pojawiło się wiele ofert. W tym kilka przypadków odejścia od standardowego koloru czarnego. Dużym zainteresowaniem cieszyły się jaskrawe kolory obudów widoczne na powyższym filmie.

normal_IMG_1071.jpg

Było kilku wystawców z obuwiem i ubraniami. Moją uwagę zwróciły bardzo obszerne buty z pianki.

normal_IMG_1067.jpg

Ten duży podbierak z obręczą może być dobrą alternatywą dla standardowych modeli.

normal_IMG_1066.jpg

W ogromie kulek i pelletów moją uwagę zwróciły dwa stoiska- pellet sklejony w kule i zanęty w formie dużych porcji pelletu

normal_IMG_1065.jpg

normal_IMG_1058.jpg

Targi to również okazja do spotkania znajomych m.in ekipy Łowcy, czyli Wędkarstwo Lucio.

normal_IMG_1056.jpg

Oraz forumowiczów haczyk.pl i innych osób, które zaczepiły mnie na targach np. ze względu na znajomość moich filmów z Youtube czy po prostu z nad wody. Zawsze były to bardzo sympatyczne rozmowy. :wink:

Reasumując Targi Połowy i Łowy są ciągle atrakcyjną imprezą dla śląskich wędkarzy, ale kto w tym roku odwiedził również Rybomanię, ten zdaje sobie sprawę jak daleko odskoczyła ta impreza. Mimo wszystko trzymam kciuki za rozwój dobrych targów na Śląsku, bo jest na to moim zdaniem zapotrzebowanie i potencjał w tym regionie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Targi Efftex 2015 już za nami. To była świetna okazja do zobaczenia najnowszej oferty ponad 200 firm z całego świata, a także okazja do spotkania wielu znajomych (na zdjęciu z ekipą Mikado- Pawłem Wojdą i Adrianem Modzelewskim) i poznania nowych, ciekawych ludzi. Wkrótce relacja z targów oraz filmy- wywiady dotyczące nagrodzonych produktów.

normal_efftex.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efftex 2015, czyli największe w Europie Targi Wędkarskie odbyły się w tym roku w Warszawie. To doroczne spotkanie największych producentów i dystrybutorów sprzętu wędkarskiego jest okazją do obejrzenia nowości sprzętowych a przede wszystkim jest miejscem gdzie nawiązują się kontakty handlowe między firmami z branży.

Z tego również powodu nie są to targi dostępne dla szerokiego grona wędkarzy. Ja miałem tą przyjemność, żeby zobaczyć targi na żywo i zarejestrować materiały dzięki którym postaram się Wam zrelacjonować to wydarzenie. Od razu dodam, że powstanie również kilka ciekawych filmów- wywiadów, które będą się sukcesywnie ukazywać w najbliższych dniach.

Najważniejsza obserwacja, to zupełnie inny wymiar tych targów w porównaniu do innych, ogólnodostępnych wydarzeń tego typu. Oprócz dużych uznanych producentów/dystrybutorów sprzętu, wystawiło się wiele firm, których nazwy nic nie mówią przeciętnemu wędkarzowi a są to firmy, które w Azji produkują sprzęt, który następnie trafia na europejski rynek już jako znane nam marki. Targi Efftex to miejsce do nawiązania kontaktów, wstępnej analizy nowych produktów i wstęp do zawarcia kontraktów handlowych.

Również uznane marki prezentują tu nowości, które za kilka miesięcy będą dostępne w szerokiej sprzedaży. Te nowe produkty są zgłaszane przez wystawców do konkursu, gdzie dziennikarze z branży wędkarskiej wybierają "Najlepsze Nowe Produkty" w poszczególnych kategoriach przyznając dwa wyróżnienia w każdej. Na marginesie, rzecz dla mnie miła- dostałem zaproszenie do tego 20 osobowego jury, ale niestety nie mogłem go przyjąć ze względu na ograniczony czas przeznaczony na moją wizytę na targach.

I właśnie od prezentacji kilku wyróżnionych produktów chciałbym zacząć moją relację. Wszystkie zgłoszone produkty były dostępne dla zwiedzających w specjalnej strefie a laureaci oznaczeni odpowiednimi odznakami "Winner" i "Runner-up". Laureaci otrzymali również statuetki- nagrody, które potem eksponowali na swoich stoiskach. I tu zabawna rzecz- do strefy nagrodzonych produktów dotarłem mniej więcej w połowie zwiedzania i z rozbawieniem odkryłem, że kilka produktów na które zwróciłem uwagę i nawet nagrałem o nich filmy otrzymały wyróżnienia. :mrgreen:

W kategorii multiplikatorów wygrał Abu Garcia

normal_IMG_1256.JPG

... podobnie jak w kategorii kołowrotków

normal_IMG_1268.JPG

W kategorii wędzisk TailWalk

normal_IMG_1270.JPG

I jeszcze trochę laureatów w innych kategoriach- sztuczne białe robaki z wytrzymałym rdzeniem (wkrótce o nich film)

normal_IMG_1257.JPG

Przynęty spinningowe

normal_IMG_1261.JPG

normal_IMG_1262.JPG

normal_IMG_1266.JPG

Linki

normal_IMG_1258.JPG

normal_IMG_1260.JPG

Wyróżniano również akcesoria

normal_IMG_1264.JPG

normal_IMG_1263.JPG

normal_IMG_1259.JPG

Nie sposób pokazać wszystkich kategorii wyróżnionych produktów.

Na targach oczywiście można było zobaczyć wiele różnych wędzisk, zarówno uznanych marek, jak i modeli które dopiero trafią do szerokiej dystrybucji. Generalnie w spinningu zauważalny jest odwrót od pełnych korkowych rękojeści i w najbliższym czasie raczej będziemy kupować wędki tego typu

normal_IMG_1217.JPG

Spora grupa wystawców oferowała sprzęt do najcięższych morskich połowów z łodzi

normal_IMG_1212.JPG

normal_IMG_1286.JPG

i plaży

normal_IMG_1244.JPG

Nie brakowało również oferty dla amatorów spławika

normal_IMG_1300.JPG

normal_IMG_1283.JPG

normal_IMG_1288.JPG

Dla mnie pewnym zaskoczeniem były całkiem udane wędki firmy Zoom Carp w Polsce znanej głównie z oferty przynęt na amura i karpia.

normal_IMG_1272.JPG

Wśród kołowrotków Daiwy, Penn czy Shimano

normal_IMG_1275.JPG

normal_IMG_1236.JPG

leżą marki mniej znane

normal_IMG_1226.JPG

normal_IMG_1227.JPG

normal_IMG_1273.JPG

a te sąsiadują z XiangYang, które być może wkrótce znajdziecie w swoich sklepach wędkarskich :wink:

normal_xiang.jpg

Nie brakowało i takich maszyn

normal_IMG_1280.JPG

Największą chyba grupę asortymentową stanowiły przynęty wszelkiego rodzaju- od Savage Gear po egzotyczne firmy z Azji. Przynęty testowano w rozstawionych w kilku miejscach basenach

normal_IMG_1208.JPG

normal_IMG_1218.JPG

normal_IMG_1219.JPG

normal_IMG_1278.JPG

normal_IMG_1277.JPG

Niektóre przynęty to już prawdziwe naturalistyczne dzieła sztuki...

normal_IMG_1254.JPG

normal_IMG_1253.JPG

normal_IMG_1250%7E0.JPG

normal_IMG_1228.JPG

Były i przynęty dla nas egzotyczne np. na kalmary, w których połowie lubują się Włosi

normal_IMG_1224.JPG

Ale były i standardowe przynęty- błystki, dewony...

normal_IMG_1296.JPG

normal_IMG_1285.JPG

Mnie jednak najbardziej zainteresowały woblery generujące dźwięki przy użyciu układów elektronicznych

normal_IMG_1291.JPG

normal_IMG_1294.JPG

Wkrótce film w którym będzie więcej szczegółów.

Bardzo szeroka oferta dotyczyła drobnych akcesoriów, sporo wystawców pochodziło z Indii

normal_IMG_1222.JPG

normal_IMG_1210.JPG

normal_IMG_1213.JPG

normal_IMG_1233.JPG

normal_IMG_1231.JPG

normal_IMG_1249.JPG

normal_IMG_1234.JPG

normal_IMG_1279.JPG

normal_IMG_1274.JPG

Nieskończona ilość akcesoriów Stonfo

normal_IMG_1251.JPG

Było również kilka firm z branży muchowej

normal_IMG_1242.JPG

Elektronika wędkarska w niewielkim zakresie, ale znalazłem jedną perełkę- zupełnie nowy system sygnalizacji brań w metodzie feeder (wkrótce wywiad z węgierskim producentem)

normal_IMG_1248.JPG

Ale generalnie nie było zbyt dużej oferty akcesoriów elektronicznych

normal_IMG_1241.JPG

normal_IMG_1282.JPG

normal_IMG_1304.JPG

Dla miłośników połowów żywcowych- wysokowydajne napowietrzacze

normal_IMG_1303.JPG

Coś dla podlodowców

normal_IMG_1298.JPG

i akcesoria u nas niedozwolone a popularne np. w USA

normal_IMG_1299.JPG

Sprzętu pływającego również nie było zbyt wiele, ale były to ciekawe pozycje np. kajak z napędem na pedały

normal_IMG_1230.JPG

Choć były i klasyczne propozycje

normal_IMG_1243.JPG

Przynęt karpiowych było sporo choć z pewnością nie był to dominujący asortyment. Moją uwagę zwróciła zanęta partykularna "przyjazna" PVA

normal_IMG_1284.JPG

i włoska pasta na sumy

normal_IMG_1252.JPG

Nie sposób nie wspomnieć o polskich firmach na targach. Wyróżniało się stoisko Mikado

normal_IMG_1302.JPG

A także Dragona czy Lemigo

normal_IMG_1289.JPG

Były również m.in Jaxon i Konger.

Reasumując, targi Efftex 2015 w Warszawie były bardzo udaną imprezą. Myślę, że organizatorzy stanęli na wysokości zadania. Duża ilość wystawców zaprezentowała szeroki przekrój sprzętu, wśród stoisk słychać było wszystkie języki świata. Było to naprawdę święto wędkarstwa i udana organizacyjnie impreza. Mam nadzieję, że jeszcze w przyszłości Polska będzie miała okazję gościć targi Efftex.

Sukcesywnie relacja będzie uzupełniana zapowiedzianymi wyżej filmami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto i pierwszy z wywiadów jakie przeprowadziłem na targach Efftex 2015. Christer Nilsson z Abu Garcia, opowiada o laureacie na Najlepszy Nowy Produkt w kategorii multiplikator- Abu Garcia Revo Toro Beast. Dostępne napisy w języku polskim. Do obejrzenia tylko na kanale tomekhaczyk i stronach haczyk.pl. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następny wywiad przeprowadzony na targach Efftex 2015. Tym razem Sandor Sujko z firmy Energofish z Węgier opowiada o innowacyjnym sygnalizatorze brań przeznaczonym do łowienia na feeder. Dostępne wyłącznie na kanale tomekhaczyk i haczyk.pl :wink: (polskie napisy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na targach Efftex 2015, firma Energofish z Węgier zaprezentowała kilka ciekawych produktów. Manager Produktu Sandor Sujko, tym razem pokazuje serię imitacji robaków i fluoropellet- zdobywców dwóch pierwszych miejsc w konkursie na Najlepszy Nowy Produkt w kategorii miękka imitacja przynęty naturalnej. Film dostępny wyłącznie na kanale tomekhaczyk i haczyk.pl (polskie napisy). :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.