Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

rzeka Ślęza


drop1985

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Dzięki za pomoc, tak czułem, że sprzęt już antyczny mam ale nie bardzo lubię te nowe zabawki. Ale postaram się coś z tym zrobić bo sam nie mogę patrzeć na te zdjęcia! Pozdrawiam łowców Ślęzy. A tak na marginesie- to był mój chyba 6 wypad na Ślęzę bo wcześniej nigdy nie łowiłem na tej rzeczce i muszę przyznać, że chyba jest ona trochę nie doceniana przynajmniej w gronie moich znajomych po fachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muszę przyznać, że chyba jest ona trochę nie doceniana przynajmniej w gronie moich znajomych po fachu.

Im bardziej niedoceniana rzeka tym więcej w niej ryb - taka prawda :cool:

2. Jak to robić lepiej(:?

3. Robiłem nokią50

Zdjęcia nie są takie złe (jak się już na nie kliknie :razz: ).

Najlepiej stwórz własne albumy. Wtedy zdjęcia wyświetlą Ci się w pełnej okazałości

Wejdź na dres:

http://haczyk.pl/galeria/

Kliknij zakładkę > Mój profil (musisz być zalogowany)>Utwórz /uporządkuj moje albumy > nowy album.

Utwórz sobie kilka albumów Np: Ślęza , Odra, Widawa itp.

Później jak wrzucasz pliki do swojej galerii to już do konkretnego albumu.

Przy wrzucaniu pliku pojawia Ci się link, który umieszczasz bezpośrednio w poście.

voilà!

Gratuluję tym co wpisali się już w punktację! Super!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. jaceen 37+26+36=99pkt

2. bacyk

3. gryzon

4. Marienty

5. GuCeK 34+19= 53pkt

6. carloss83

7. Rumbler

8. jacolan 22+28=50pkt

9. Ventus

10. bjpol

11. boseib

12. andrutone

13. tollos

14. Marcin_lca

15. kamionki

16. maniu394

17. lechur1

18. PPu88

19. mza

20. Booseib

21. rintindump

22. michalvcf

23. kuras

24. peekol

25. Boralus

26. DAZ

27. Płatek88

28. Bucekk

29. Wędkarzyk1

30. Booryss

31. domo285

Nie myślcie, że ze mną będzie łatwo;)

Cztery wyjścia do smużaka z wachlarza i dobre 36cm wpisuję do tabeli.

Klenik fajnie walczył.

Machałem dzisiaj jigami Booryssa, Hunterami i swoimi wynalazkami.

Na koniec jak zlokalizowałem ryby poleciał smużak "paskuda" i wykonał swoją dobrą robotę:)

thumb_205_03_01_Sleza_28829.jpg thumb_205_03_01_Sleza_28429.JPG

thumb_205_03_01_Sleza_281129_-_Kopia.JPG thumb_205_03_01_Sleza_28229.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam no i znowu miałem trochę szczęścia, dzisiaj tylko okonie skubały paprochy, choć ten dzisiejszy dwudziestak skusił się na wobka storn-3 huntera. Panowie klenie już zbierają ale mi się nie udało skusić żadnego dzisiaj. W sumie za dużo chyba od siebie wymagam bo przecież od zeszłej wiosny dopiero łowie klenie. Tzn. uczę się je łowić:).

. jaceen 37+26+36=99pkt

2. bacyk

3. gryzon

4. Marienty

5. GuCeK 34+19= 53pkt

6. carloss83

7. Rumbler

8. jacolan 22+28+20=70pkt

9. Ventus

10. bjpol

11. boseib

12. andrutone

13. tollos

14. Marcin_lca

15. kamionki

16. maniu394

17. lechur1

18. PPu88

19. mza

20. Booseib

21. rintindump

22. michalvcf

23. kuras

24. peekol

25. Boralus

26. DAZ

27. Płatek88

28. Bucekk

29. Wędkarzyk1

30. Booryss

31. domo285

post-17061-14544973908192_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wczoraj byłem czwarty raz w tym roku nad Ślęzą, dwie godziny przed zachodem słońca (znowu górne rejony - tym razem Szukalice). Znów skończyłem na zero. Czy o tej porze roku trzeba jednak szukać ryby w dolnym odcinku rzeki, czy też jest na to taka sama szansa na całej długości rzeki? A może te okolice, powiedzmy od Karwian w górę, to już za mała głębokość i szerokość i po prostu nie ma co liczyć na większą ilość ryb? Tylko że bardzo mi się podobają takie bardziej dzikie fragmenty rzeki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie spokojnie można szukać ryby w każdym odcinku.

Trzeba być bardzo ostrożnym, nie wychylać się, starać jak najmniej wystawiać na widok.

Ja teraz staram się więcej obserwować niż młócić wodę.

Jak dostrzegę jakiś "ruch"w wodzie, to łukiem podchodzę do miejscówki.

Woda niska, klarowna i dzisiaj ledwo dorzucałem do stanowiska ryb.

Podchodziłem zbyt blisko i wszystko cichło, albo ryby spływały poza zasięg wędki.

Głębokość już nie ma znaczenia. Szukam ryb na płytszych odcinkach.

Temperatura wody już momentami przekracza 6*C i ryba rozchodzi się po całym korycie. Kwestia znalezienia tych dobrych odcinków i odrobinę szczęścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź jaceen! Obserwuję to forum już od dłuższego czasu i jestem pod ogromnym wrażeniem twojej osoby. Nie dość, że twoje wyniki mówią same za siebie, to jeszcze podziwiam cie za to, że na różne pytania padające na forum zawsze starasz się udzielić rzeczowej odpowiedzi i dzielisz się swoim doświadczeniem. Szacunek dla Ciebie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

starasz się udzielić rzeczowej odpowiedzi i dzielisz się swoim doświadczeniem

Znaczna część mojej wiedzy, to wiedza kolegów po kiju. Tak uzupełniamy się nawzajem;)

W tym wszystkim, to nie chodzi o pokazywanie palcem gdzie rybę łowić.

Bardziej o to, żeby dawać sobie wiarę, że można wszędzie i w każdych warunkach cieszyć się z naszego zamiłowania.

Zaryzykuję i tego nie dopiszę do tabeli. Liczę jeszcze na ciut większą rybę:)

chociaż już stówkę miałbym na liczniku.

pzdr.

66419488610cecc0med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej o to, żeby dawać sobie wiarę

I ja właśnie tym się cieszę, bo nie oczekuję nigdy od nikogo, że mi palcem pokaże gdzie mam rzucać. W tym roku będę odwiedzał najczęściej właśnie górne rejony Ślęzy, bo z Brochowa mam tam najłatwiej. A twoje porady jaceen, jak rybę podejść, to wędkarskie złoto, które umacnia mą wiarę, że muszę się jeszcze bardziej postarać i przy odrobinie szczęścia też wypełnię tabelę :mrgreen: Jeszcze raz dzięki tobie i wszystkim, co innemu koledze wędkarzowi coś podpowiedzą ze swojego doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh praktycznie te same odcinki obławiam co jaceen u niego wyniki a umnie patyki:) nie żebym był zazdrosny wręcz przeciwnie miło widzieć że ruch ryby jest a wyciągane okazy nie mają po 10cm:)

9 dni dreptałem i na 0

Nie poddaje się zmieniam taktyke żyłeczka z 0,16 na 0,14 TRABUCO,

z cięzkiego plecaka przepakowałę się do małej torby

Jutro ma być dość zimno ale jeśli się sprawdzi pogoda to będzie coraz cieplej w przyszłym tygodniu po 12 nawet 14 stopni:):)

Wczoraj i dzisiaj dmuchało że trzyba było pilować wobków aby ich nie zwiało na drugi brzeg,trawska liście spływały co utrudniało znacznie połowy ale i ruch ryby było widać:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz woda oscyluje między 5-6,5 stopnia i właśnie te 6,5 jest pod sam koniec dnia. To, myślę powinno Ci dać do myślenia plus ta 14 żyłka.Ja swój arsenał mieszczę w dwóch malutkich pudełkach. Coś płytko, głębiej schodzące, delikatna praca bardziej agresywna i to wystarczy. Bardziej jest istotne to gdzie ryba żeruje napływ , warkocz,przemiał, rynny itd. I ot cała zabawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacolan dzięki za cenne uwagi.

Po Ślęzie biegam od 2 lat a pod koniec zeszłego roku rozwaliłem kolano i to jest problemem ciężko mi się zakraść i przykucnąć nie jednokrotnie wypatrzony klenik dawał nogę jak się zbliżałem do wody.

Ja się i tak nie poddam po 3 miesiacach przerwy wprawię się i będą wyniki bo co roku były.:):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Dzisiaj udało mi się przed pracą na chwilę rzeczkę odwiedzić. Rybki trochę cofnęły się jakby na głębszą wodę. Szybko się o tym przekonałem:), czarny paproch się sprawdził. Mój rekord okoniowy ze Ślęzy całe 26 cm. Jaceena trudno gonić, to chociaż się umocnię na pozycji wicelidera:). Trochę jest nie smak, bo klenia nie ma! Choć jak trafię okonia 30+ to będzie też ok!

1. jaceen 37+26+36=99pkt

2. bacyk

3. gryzon

4. Marienty

5. GuCeK 34+19= 53pkt

6. carloss83

7. Rumbler

8. jacolan 22+28+26=76pkt

9. Ventus

10. bjpol

11. boseib

12. andrutone

13. tollos

14. Marcin_lca

15. kamionki

16. maniu394

17. lechur1

18. PPu88

19. mza

20. Booseib

21. rintindump

22. michalvcf

23. kuras

24. peekol

25. Boralus

26. DAZ

27. Płatek88

28. Bucekk

29. Wędkarzyk1

30. Booryss

31. domo285

post-17061-14544973909796_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.