Skocz do zawartości
tokarex pontony

A łowi ktoś na zbiorniku zaporowym Jeziorsko?


seba02121

Rekomendowane odpowiedzi

Czy coś się dzieje na Jeziorsku? Byłem 9 na 10 maja w porcie w Pęczniewie i na cztery gruntówki nawet brania... Od piątku 11.00 do południa następnego dnia. Albo na kiepskie brania trafiłem, albo Jeziorsko to już ekologiczna pustynia... Może się ktoś w tym temacie wypowiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
Czy coś się dzieje na Jeziorsku? Byłem 9 na 10 maja w porcie w Pęczniewie i na cztery gruntówki nawet brania... Od piątku 11.00 do południa następnego dnia. Albo na kiepskie brania trafiłem, albo Jeziorsko to już ekologiczna pustynia... Może się ktoś w tym temacie wypowiedzieć?

Stawiam na to 2 ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Po niedzieli wybieram się na dwa dni do ośrodka w Kościankach. Zazwyczaj jesienią jak się ochłodzi trochę się ryba rusza na Jeziorsku. Ktoś ostatnio wędkował w okolicach wyspy przy Rafie? W tym i ubiegłym roku Jeziorsko to dla mnie porażka, za każdym razem powtarzam sobie że więcej tam nie pojadę ale jakoś nie mogę wytrwać w postanowieniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Stawiam na to 2 ...

Jednak Jeziorsko nie jest ekologiczną pustynią.

We wrześniu połowiłem ładne płotki w Kościankach, w listopadzie jakieś karpiki się trafiały :mrgreen:

W tym roku chcę spróbować wędkowania podlodowego. Czy wędkuje ktoś na Jeziorsku zimą i mógłby jakichś wskazówek udzielić? Po cichu liczę, że nie będę znów musiał sam odpowiadać sobie na pytanie w tym wątku :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Gość CarIvan

Cóż gospodarka rybacka na Jeziorsku powinna być nazwana oficjalnie gospodarką kłusowniczo-mięsiarską. Nie dość że RZGW Poznań ani PZW Sieradz jako zarządca wody nie kontrolują tego co i ile jest odławiane z zbiornika a z sieci brane jest wszystko włącznie z niewymiarowymi szczupakami i sandaczami bo o innych rybach nie mówię. Ile ryb odłowionej jest oficjalnie wpisane na papiery a ile idzie na lewo tego nikt nie wie poza tymi rybakami co kłusują na zbiorniku. Niejednokrotnie stawiają sieci w rezerwacie gdzie nie wolno ich stawiać i mają gdzieś to co narzucają przepisy. Miejscowych wędkarzy tam tak wielu nie ma by doprowadzili do takiego stanu wody, winą należy obarczyć rybaków jacy oficjalnie mogą odłowić ponoć 45 ton rocznie i te przebrzydłe kormorany co w sezonie lęgowym tylko zjadają ok 250 ton ryb a zarybienia zbiornika sięgają ponoć 90 ton rocznie, jak ma w tym zbiorniku i w rzece warcie w stronę Sieradza być ryba? Nie ma prawa jej być przy takim zarządzaniu zbiornikiem. Powinno się całkowicie zakazać odłowu ryb na zbiorniku i wybić do sztuki wszystkie kormorany jakie przylecą na lęgi nad Jeziorsko wtedy były by ryby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Nie będę biadolił, że to ruch spóźniony o 20 lat itd, bo lepiej późni niż wcale. Tak więc można odetchnąć i wrzasnąć z satysfakcją NARESZCIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Widzicie chłopaki nie poszło na marne nasze natrętne biadolenie. Nadeszła taka chwila, że nawet PZW Sieradz idzie po rozum do głowy. Panowie z PZW jak bym was nie lubił, to za ten ruch macie duży + i oby tak dalej słuchajcie prawdziwych wędkarzy i porządnych ludzi, chrońcie naszą RZEKĘ i RYBY, bo to nasz skarb. A kłusolom zza zapory pokazuję wielkiego FACKA:)))))))))))))) FACK WAM W D...Jak ja o tym marzyłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bicie piany ok pozdrowionka .

Do zobaczenia nad wodą Edmund

Jakie bicie piany kolego. Przepis to przepis i wzięli się za to tałatajstwo? Kłusole zza tamy wpuszczajcie tutaj swoje foty zawiedzionej facjaty, zrobimy konkurs na najgłupszą minę. A ja wam wyślę swoją zadowoloną od ucha do ucha :mrgreen: Skończyło się, teraz tylko systematyczne kontrole. Tak łatwo was pokonać, wystarczy tylko chcieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na WCWI napisali

Hubertus: nareszcie coś mądrego od 1.01 do 30.04 całkowity zakaz połowy na spinning od tamy na Jesiorsku do granicy okręgu

Do zobaczenia nad wodą Edmund

I na wedkuje.pl też. tak, żeby do każdego mięsiarza dotarło. Dobre wieści szybko się rozchodzą:) Idzie ku dobremu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam. Łowił ktoś za zaporą ostatnio? Właśnie opłaciłem kartę i chciałbym się tam przejechać w najbliższym czasie zainaugurować sezon.(Od kilku lat tam nie byłem) Da się dojechać autem do rzeki, czy jest "bagno"? Bierze coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Gość CarIvan

Robcio w Jeziorsku nie ma jeszcze wody, dopiero napuszczają a co do ryb to raczej jest to pustynia bezrybna i póki na rzece nie spadnie poziom wody i ryba nie zejdzie do zbiornika to próżno Ci ich w Jeziorsku szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robcio w Jeziorsku nie ma jeszcze wody, dopiero napuszczają a co do ryb to raczej jest to pustynia bezrybna i póki na rzece nie spadnie poziom wody i ryba nie zejdzie do zbiornika to próżno Ci ich w Jeziorsku szukać.

Nie zgodzę się z Tobą. Woda z Jeziorska nie jest całkiem spuszczana i takie ryby jak karpie karasie czy liny nie migrują zimą w górę rzeki tylko maja swoje zimowiska w Jeziorsku.

Faktem jest, że Jeziorsko przypomina bezrybną pustynię, niemniej jednak ryby w nim są nawet zimą. Dlatego muszą być też wiosną.

Logika podpowiada, że wiosną żerują na płytkiej wodzie. Dlatego obstawiałbym np. okolice wyspy w Kościankach.

Co do poziomu wody - z danych zamieszczanych w internecie na stronach informujących o poziomie wody w zbiornikach zaporowych wynika, że na Jeziorsku stan wody jest już taki jak w połowie listopada ubiegłego roku, czyli np. w porcie w Pęczniewie też da się już wędkować.

http://oki.rzgw.poznan.pl/sytuacja/komunikaty.php?k=2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość CarIvan
w porcie w Pęczniewie też da się już wędkować.
posiedzieć nad wodą można, ryby brak, dopiero po planowanej rewitalizacji portu w Pęczniewie będzie można przyjemnie połowić ryby, ponoć ma się coś w tym roku ruszyć. Ryba na zbiorniku schodzi pod zaporę na zimę z tego co mówią sieciarze kłusujący na Jeziorsku (czytaj rybacy)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość CarIvan

Robcio Gmina Pęczniew wystąpiła z jakimś projektem i ponoć za Unijne dofinansowanie ma być to poprawiane ale szczegółów poza tym że będzie pogłębiony port i wpływ do niego by ryba wchodziła w port to nie znam. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.