Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jaka wędka na kuter


wiesławek

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 121
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Oczywiście wolał bym mieć zawsze ze sobą na kutrze 3 w pełni uzbrojone zestawy, każdy z kijaszkiem przystosowanym do różnej gramatury przynęt, tylko że mój portfel mógł by tego nie wytrzymać i dlatego zdecydowałem się na taki dorszowy kombajn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

mieszkam w Norwegii i mam zamiar zacząć przygodę z wędkarstwem morskim na fiordach w okolicach Geiranger i mam pytanie czy ktoś mógł mi doradzić czy ten sprzęt jest dobry

multiplikator Cormoran CORBOSS 610

wędka Daiwa Ninja Boat Interline tylko nie wiem czy lepsza będzie długość 2,40 czy 2,70 m?

Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Cześć

Widze że dawno nikt nic nie pisał więc podejmuje dalej temat.

Czy używał ktoś wędki :?:

1. Giga Fighter JIG & PILK 20LB 2,60m 70-250g

2. Giga Fighter JIG & PILK 20-30LB 2,40m 80-400g

3. Seacor Giga Fighter JIG & PILK Boot 2,40m 80-400g

Docelowo wędka będzie pracować z Penn Slammer 560 :mrgreen:

Pozdrawiam :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Prosze o pomoc w doborze zestawu, cel:

- bankowo musi to być wedka inteline/inline,

- polow dorsza w pl, (kilka razy w roku)Kołobrzeg i okolice ~ 40 m gł.,

- ew chcialbym ten zestaw potem móc wykorzystać w innych polowach: Sum, szczupak,

- myslalem o wedce z CW ok 100->do200g,

- dodam, że cięższy zestaw na połowy ryb np w Norwegi już mam,

Moje typy:

- DAIWA EXCELER INTERLINE DOWNRIGGER 2,40m/12-20lb - cena ok 350 zł

- Wędka Dragon TROLLING MASTER Inline Downrigger 2.60m 25 LB - ok 420 zł

- Kołowrotek do dragona Dragon BOAT MASTER FD750i - ok 120 zł

Prosze szanowne grono o opinie na tema wędek i ew. opinie jeśli ktoś takowe posiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noooo jedno z "lepszych" forum w Internecie i taki odzew na prośbę wędkarza..............

Pytasz o dość nietypowy sprzęt. Osobiście chyba tylko raz widziałem żeby ktoś łowił na kutrze na taką wędkę. :roll:

Swoją drogą dlaczego akurat taka wędka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

witam może to nie moja profesia ale trzeba spróbować i tego ja wole zasiadki karpiowe ale do tematu poszukuje wedki na może znalazłem cos takiego

Penn Overseas Pro Roller Boat

i mi sie podoba prosze o opinie i czy warto zainwestować w coś takiego jakoś nie mam przekonania do zwykłych przelotek i plecionki do tego mulitiplikator wiec wydaje mi sie dość dobrym rozwiazaniem takie przelotki ale to tylko moje zdanie moge sie mylić :)

czekam na opinie i sugestie bardziej doswiadczonych ja w tej metodzie dopiero raczkuje :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@discus

Kijek ok jeśli masz zamiar:

a) bić rekord świata w wyciągniętym halibucie na wędkę,

B) poławiać tuńczyki i rekiny

c) wyciągać z dna wraki na Bałtyku

Kijek przeznaczony do pracy z przynętami do około 1kg na największe ryby Norwegi.

na naszym morzu przypominałoby to połów ukleji karpiówką.

Poszukaj kija PENN/WFT Charisma 2,9/2,7m do 190gr jeśli zamierzasz łowić na płytkich wodach do 40m. Na łowiska w okolicach Władysławowa wybrałbym WFT charisma 2,1- 2,4 120-420gr(jest filmik jak na ten kij w duecie ze Slammerem wyciągają Halibuta+80kg ale nie jest to sztywna pała).

Są to kijki z dobrej średniej półki. Do tego Slammera/Okume Salina i masz spoko zestaw.

Generalnie zasada jest mniej więcej taka że na płytsze łowiska kije 2,7-3-1 do ok 200gr.

na wody głębokie 2,1-2,4 do ok 300gr.

@duss

Wędki które proponujesz nie nadają się do pilkowanią, są to kije trollingowe o innych właściwościach. Z Daiwy do pilka na pewno przeznaczona jest Ninja Boat i Sealine extreme. Wędki typu interline w dużej mierze są przeznaczone do pracy z multikami aczkolwiek chyba są modele pod korbę. Jak te multikowe sprawują się z kręciołami nie wiem.

Tego typu wędki są też w ofercie Cormorana, Penna, WFt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
Prosze o pomoc w doborze zestawu, cel:

- bankowo musi to być wedka inteline/inline,

- polow dorsza w pl, (kilka razy w roku)Kołobrzeg i okolice ~ 40 m gł.,

- ew chcialbym ten zestaw potem móc wykorzystać w innych polowach: Sum, szczupak,

- myslalem o wedce z CW ok 100->do200g,

- dodam, że cięższy zestaw na połowy ryb np w Norwegi już mam,

Moje typy:

- DAIWA EXCELER INTERLINE DOWNRIGGER 2,40m/12-20lb - cena ok 350 zł

- Wędka Dragon TROLLING MASTER Inline Downrigger 2.60m 25 LB - ok 420 zł

- Kołowrotek do dragona Dragon BOAT MASTER FD750i - ok 120 zł

Prosze szanowne grono o opinie na tema wędek i ew. opinie jeśli ktoś takowe posiada.

Ta daiwa za miękka do pilkerów, to wędki trollingowe, które są przeznaczone do używania przynęt kilkudziesięcio gramowych ciągnionych za łódką, ewentualnie jak jest flauta to pilkerem do 150 dasz radę, co do dragona nie wiem do końca, bo nim nie łapałem, ale pewnie podobnie bo też trollingowa. Sam popełniłem ten błąd i kupiłem trollingowego interline do pilkerów, nic bardziej mylnego niestety:)

Proponuje penn'a z serii pilk, bo to wędka pod pilkery zrobiona i klasa światowa, a portgela też nie urywa mając 400zł już można szukać

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

To ja może trochę odświeżę temat

Witam Panowie, planuje kupić nie drogi sprzęt na dorsza nie planuję

wybierać się wiecej niż 2-3 razy w roku, nie planuje wypadów za

granicę w tym roku tylko polska drałówek kołobrzeg władysławowo. Po 2

dniach lektury nie znalazłem kilku opinii w stronę jednego sprzętu czy

firmy ( albo były poza zasięgiem cenowym) znalazłem jednak sprzęt

który chciałbym kupić :

kijek Shimano Vengeance Boat 270/300g

kreciołek

Konger Seakon Baltica 470SV

lub 4500 SV

plecionka

Plecionka Jaxon New Concept 200m MULTICOLOR 0,20 mm

czy możecie wypowiedzieć się na ten temat? Nie mogłem znaleźć za

dużo opinii na polskich forach na temat kija. Ale były neutralne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 1 year later...

Szukam wędki na kuter juz chciałem zamawiać nazywała się Mistrall Torella Sea Monster 2,40 ale już nie ma. Łowić będę na małej łodzi  znajomi doradzają nawet krótszą bo mieśca na łodzi mało a ludzi durzo. Łowić będę na głębokości podobno do 30 m w miejscach gdzie jest bardzo durzo zaczepów. Tak że połamać wędkę można szybko. 

Ja porostu nie mam żadnego pojęcia na temat wędkę kutrowych. Ale znalazłem taką Greys Adv TE 8ft6 Jig Rod

Okuma Classic UFR Sea Boat 

Greys Advent TE 8ft6 20-40lb Jig Rod

Ron Thompson Hardcore II Boat Rods 30-40 lb

Szukam wedki do 40 funtow = 200zl prosze o porade. Wszystkie wędki https://www.fishingmegastore.com/boat-rods_343.html?filter_brand=--&filter_sortby=price+asc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za pomoc. Wiem już czego szukac i na co zwracać uwagę. Ruby dużych tu się nie wyciąga jak jest sezon to po 4 makrele na raz. Ale zaczepy widziałem jak wędki pękają. 

Wezmę chyba Abu Garcia Rocket Boat Rod 7ft9 30-50lb  bo nie jest za droga. 25 funtów. I szkoda nie będzie jak coś się z nią stanie. Jest też fajna firmy Greys ale za 40. Może jeszcze poczekam kurt i tak dopiero od kwietnia. 

Dziękuję bardzo i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam

Znajomy ma do oddania za śmieszne pieniądze wędzisko starej serii KONGER BALTICA JIGGER 80-180 gr , 3,30 m , dwa składy - zastanawiam się nad nim , czy ktoś miał z nim do czynienia , czy nada się na kuter?

Pozdrawiam

Paweł

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.