Skocz do zawartości
tokarex pontony

Zbiornik Słup koło Legnicy prosze o informacje:):)


szerszennn

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Dzisiaj na Słupie woda bardzo niska w stosunku do poziomu z lat poprzednich w kwietniu i ciągle spada....Z moich obserwacji wynika że o jakieś 1.50 - 2.00m, stąd ograniczona ilość "miejscówek z rybą" przed "przewężeniem" - trzeba się "wbić" w okolice starego koryta. Presja wędkarska duża, ale warto spróbować bo bieże ładna płoć i nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Cześć.

Mam pytanie - próbował już może ktoś w tym roku przechytrzyć dużego okonia na rosówkę ?

Jak efekty ?

W zeszłym roku brały ładnie (dojazd od Jawora) czyli po drugiej stronie ujścia, przy tzw. wysepce na plaży.

Jak w tym roku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...
W tym roku duża płoć wogóle nie brała. Znajomi bywali co weekend od końca lutego i lipa totalna...

Gucio2020, nie brała duża płoć czy w kompletna lipa w tym roku. Sam nie byłem i nie mam żadnych informacji. Planuję wypady w maju - alternatywa jest Bukówka, ale czasem miewałem dobre dni na Słupie właśnie w maju... Napisz coś jak masz info o tym co się działo dotychczas ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Spędziłem nockę na zbiorniku. Brania słabe jak u innych. Bardzo dużo małego bolenia, przyczepiał się ciągle do haczyka :mrgreen: Metoda połowu to głównie DS. Białe, pink, kukurydza i rosówka. Miejsce połowu to pierwszy wjazd od kapliczki (rzeka). O dziwo po przyjeździe bardzo mało wędkarzy, widocznie ryba w ostatnich dniach mało brała więc mała frekwencja. Aktywność bolenia niesamowita, nad ranem skakał jak latające ryby widok niesamowity. O godz. 2.10 kuzyn z którym byłem przy zarzucie zestawu wplątał w żyłkę dużego leszcza 2,6 kg. I to było tyle na całe 21 godzin spędzonych nad zbiornikiem :roll:

post-9084-14544973689529_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Nic się ostatnio nie dzieje. Parę spędzonych popołudniowych dni, woda poszła strasznie w górę i mimo wszystko ryba się nie ruszyła. Poza tym wiatr wieje niemiłosiernie i fala wysoka. Spinning, głównie kopyta ponat 8,5cm na rozmaitych (12,15,18,22 a i 30 gr) główkach ale rezultatu akurat brak. Sandacz się jeszcze nie ruszył trafiło się parę szczupaczków ale ledwie 50+ tj. 53,56 nic interesującego. Gruntowcy męczą podleszczaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • 2 weeks later...
Lodu niema na slupie . W przepisach tyle o ile sandacz 55 cm ale i tak nie pora na niego. Lada moment płocie się ruszy i kanał będzie oblegany
No to się jeszcze nie ruszyła.....Byłem w środę od 7.30 do 13.00 i tylko z kolegą.....niezwykła sytuacja na Słupie, sami nad wodą ....A lód częściowo od strony rzeki, tam łowiliśmy na kawałku wolnej wody ( na przewężeniu) którą delikatnie ścinało - rano lekki mrozik. Dodam, bo to może kolegów wędkarzy zainteresować, że dzień bez brania....Niestety.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas w koło komina lód wszędzie kucie kaskówice jaskowice jedynie kaczawa płynie . Dziś biegał em za pstrągami ale nie chciały współpracować . Ostatnio mój zimowe wytarmosil 46cm kropka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Wczoraj wróciłem ze Słupa niemal o kiju, ale dowiedziałem się że pięknie brała rybka 1,5-2 tyg. temu i to przez ładnych kilka dni. Ten nasz wątek w takim razie coś martwy....Koledzy, jeśli mamy jakieś aktualne wiadomości to bardzo proszę się nimi podzielić - przecież m.in. po to jest to wspaniałe forum :wink:

P.S

Krótka relacja z mojej "wyprawy" na słup w "Jak było dzisiaj na rybach - kwiecień 2015"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wszyscy przyczajeni nad wodą ciągną rybie mięsko i siedzą cicho bo zleci się konkurencja i nie będzie miejsca na brzegu żeby dołowić do drugiej zamrażarki ;)

W takim razie może niech ktoś z kolegów opisze takie udane połowy tu na forum nawet post factum np. po tygodniu , dwóch , aby można było się zorientować co w danej wodzie jeszcze pływa / lub pływało :( /

Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słup to naprawdę trudna woda . Za to potrafi obdarzyć pięknymi okazami . Płocie 35cm czy 40cm to żaden potwór na tym akwenie czy też okonie 40+. Jednak upolować je to już sztuka :) wiosna co nie jest żadną tajemnicą tylko kanał ale na miejscu trzeba być w nocy 2-3 bo z miejsca nici :) później im cieple tym trudniej.j ta ryba się rozpływa po całym jeziorze i upolować ja jest naprawdę trudno. Osobiście to nie znam ludzi którzy regularnie łowia biała rybę ( prócz wczesnej wiosny na kanale ) z drapieżniki em lepiej (bo tylko za nimi biegam ) chociaż aby były efekty trzeba być 2 razy w tygodniu nad wodą i obserwować kiedy się rusza. często gęsto są sytuacje ze dziś eldorado a później 2 . 3 dni nic nawet podbicia. Jednak moim zdaniem jest to chyba najlepsza woda w okolicy gdzie można naprawdę coś połowie . Na reszcie" kałuż " okoń 30+ czy płocie 30+ to już olbrzymy trafiając się rzadko. Pozdrawiam i nie zabierajmy wszystkiego ze sobą :) c&r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Federalny byłym dwa tygodnie temu na słupie. Brań: zero. Ludzi mało jak na ten czas i to miejsce. Wiec jasne, że nic się nie dzieje. Znajomi byli 3 tyg temu i po jednej płoci... Odpuszczam-szkoda czasu... i nerwów ;) Ja już na starcie mam dość po wyścigu szczurów i złośliwościach już obecnych na łowisku.. Dziwny klimat tam panuje. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.