Skocz do zawartości
tokarex pontony

Co nowego kupiliscie...


Tomek_N

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • 4 weeks later...

Kij - Jaxon INSPIRAL feeder cw 60-120g 3,6m

Kołowrotek do przelotówki - Okuma Safina Pro SPa-30

Rękawiczki neoprenowe Jaxona

Żyłka Jaxon Enternum feder 0,27 150m

Proca Jaxon

Czujnik brań Videotronic Sensor Original JV2 Junior

i przybory do gruntowania koszyki, kretliki itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając temat od pierwszego do ostatniego postu zwróciłem uwagę na ogrom gadżetów, których posiadanie jest nieoddzownym elementem naszego ukochanego hobby. Haki, wędziska, kołowrotki, linki, przynęty, sondy ..... uff - końca nie ma :)

I bardzo fajnie, że każdy z nas pragnie posiadać coraz to nowsze i lepsze wędziska, wytrzymalsze i zarazem cieńsze linki. Biegniemy do sklepu po hitowe przynęty, które w światku wędkarskich opowieści wyrosły do miana samołownych ;)

To naturalne, że sztuka wędkarska, z którą na codzień obcujemy, wymaga świeżego, często innowacyjnego podejścia do technik połowu. Ciągłe poszukiwania łownych nowinek są intrygujące i działają na naszą wyobraźnie. Zbrojąc hitowego riperka w jeszcze bardziej hitową główke jigową, oczami wyobraźni widzę piękny okaz sandacza i szczupaka pozującego do zdjęcia, by kilka minut później zwrócić mu wolność :)

Podświadomie wiem, że owy "wyścig zbrojeń" i arsenał zgromadzony w domowym kącie nie są receptą na sukces. Gdyby tak było, to klase wędkarza można by określać po stanie posiadania sprzętu z górnej półki. Oczywiście komfort łowienia wzrasta, ale nie zawsze idą za tym wyniki...

Człowiek w swej rządzy posiadania ( podsycanej marketingiem producentów ), zapomina o podstawowej kwestii - o CZASIE. Tylko czas spędzany nad wodą pozwala gromadzić niezbędne spostrzeżenia i wnioski, popełniać błędy by później ich unikać. Piszę tu o DOŚWIADCZENIU, którego na sklepowych półkach nie znajdziemy.

Mam nadzieję, że otrzymacie wyrozumiałość i czas nad wodą od najbliższych ;) Bez tego gadżety i nowinki to tylko przedmioty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubawiłeś mnie tym argumentem :mrgreen: jest świetny i jesli pozwolisz to chętnie z niego niebawem skorzystam ;)

Oczywiście, że pozwolę :wink: . Zaraz ponownie z niego skorzystam.

Kalosze piankowe już mam, spodoniobuty mam... pora na wodery!

Najlepsze prezenty świąteczne wędkarz sprawa sobie sam :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Marienty, z Gloogów powinieneś być zadowolony. Mnie się sprawdzają. Często po nie sięgam i czasami mile się odwdzięczają.

Hermesa też jeszcze nie miałem :mrgreen:

Tymczasem, dotarła do mnie przesyłka ze sklepu haczyk.pl z moim skromnym zamówieniem.

Kalendarze na prezenty

normal_P1140541.JPG

i woblery, na które miałem chrapkę.

Może jeszcze dam radę wyskoczyć na odrzańską opaskę i nocnego sandacza na sandokana wydłubać?

normal_P1140536.JPG

Krakuskiem już łowiłem. Kilka kleników i okoni sprowokował, to kolejny trafił do kolekcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krakuskiem już łowiłem. Kilka kleników i okoni sprowokował, to kolejny trafił do kolekcji.

Tak, to fajne woblerki za nieduże pieniądze. A ręczna robota Tomka1988....- kto widział ten wie o co chodzi :wink: Zostało jeszcze w sklepie kilka sztuk. Kolejna dostawa dopiero wiosną. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zbiorczo, bo wcześniej jakoś tematu nie zauważyłem. Trochę sprzętu ostatnio wpadło, ale ograniczę się do ciekawszych info.

Kręciołek Mistrall Amundson 3000 -> od razu wrócił do sklepu, bubel jakich mało, chociaż mocno zachwalany na forach. Wymiana na Zaubera i po 3 łowieniach w serwisie z kilkoma usterkami. Zdecydowanie nie była to dobra jesień na zakupy tego typu sprzętu. Sytuację ratuje mi poczciwy Jaxon VX 200, którego używanego dostałem w podarku.

A teraz pozytywnie:

1) Spinning MAX Finezja 2,4m, cw. 10-30g. Kupiony zupełnym przypadkiem - zaskoczyło mnie wykonanie i fakt, że to lekkie IM6 w cenie... 60 zł. Strzał w dziesiątkę. Ładuje się w rzeczywistości od około 4-5g, a zamyka na około 28g. Pięknie trzyma szczupaki. Już przy pierwszym teście zaliczył kolejno okonka 25 cm na wirówkę nr 1, a następnie szczupaka 75cm/3kg. Jak ktoś szuka możliwie najtańszego kijka do mniejszych i średnich przynęt, to brać w ciemno.

2) Jaxon NG Royal Traveler z serii XT-Pro, 2,4m, 5-25g. Chorowałem od jakiegoś czasu na travelka i wreszcie zebrałem się do odwiedzenia odpowiedniego sklepu. Miał być kijek maksymalnie uniwersalny. Jechałem po zupełnie inny patyk, ale w sklepie zmieniłem zdanie. Gorąco polecam właśnie ten model. Ładuje się już od 3g, a od 5-7g zamienia w katapultę. Piękna praca również na złączach i znakomite przenoszenie drgań na dolnik. Spolegliwy dopiero pod rybką, a tak, to spokojnie ogarnia Meppsy 4ki czy Algę 2. Jedyna wada - lekko leci na pysk przy kręciołku w rozmiarze 2000. Obadałem "trochę" travelków i ten zdecydowanie wygrywa w budżecie do 200-230 zł. Żeby było zabawnie - obecnie stał się moim podstawowym kijkiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Od wczoraj jestem posiadaczem Twin Powera 98 wielkość 3000. Twinek w życiu wody nie widział, lakier, szpula , podwójna korbka ideał, żadnej nawet najmniejszej ryski. Chodzi rewelacyjnie . Służył przez wszystkie lata jako kręcioł do przewijania i cieszenia oczu / czasami właściciel wyciągał go z pudełka, siadał przed telewizor i delikatnie nim kręcił :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj jestem posiadaczem Twin Powera 98 wielkość 3000. Twinek w życiu wody nie widział, lakier, szpula , podwójna korbka ideał, żadnej nawet najmniejszej ryski. Chodzi rewelacyjnie . Służył przez wszystkie lata jako kręcioł do przewijania i cieszenia oczu / czasami właściciel wyciągał go z pudełka, siadał przed telewizor i delikatnie nim kręcił :mrgreen:

Ja mam od 27 lat Cardinala C4 a dla pewności sprawiłem sobie w zeszłym tygodniu 44 . Pewnie czterdziestoletnią. Twinpałery tyle nie żyją ale za to radzą sobie z cienką plecionką. Ze względu na bolenie itp. wynalazki też kręce podwójną korbką. Sprzęt daje radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj jestem posiadaczem Twin Powera 98 wielkość 3000. Twinek w życiu wody nie widział, lakier, szpula , podwójna korbka ideał, żadnej nawet najmniejszej ryski. Chodzi rewelacyjnie . Służył przez wszystkie lata jako kręcioł do przewijania i cieszenia oczu / czasami właściciel wyciągał go z pudełka, siadał przed telewizor i delikatnie nim kręcił :mrgreen:

Ostatnio znajomy kupił vw golfa III w takim stanie. Niemiec w garażu pod kocem trzymał, a wyjeżdżał tylko w słoneczne dni :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Kupiłem dziś swój pierwszy spinning :) żadne dziwa - tylko daiwa (sweepfire 240 5-25)

i do tego kręcioł shimano sienna.

Myślę, że na początek wystarczy. Chcę tym łowić okonie na małej rzece.

Chyba okonie nilowe bo sprzęt solidny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw :

BOLONKA LARUS COMPETITION 4004

KOŁOWROTEK MISTRALL MARCUS 3000

ŻYŁKA JAXON SATORI 0,16mm/150m WYTRZYMAŁOŚCI 6 kg

CIĘŻARKI JAXON OD 0,20g DO 0,50g

SPŁAWIK ROBINSON 2g i 1,5g

HACZYKI JAXON SUMATO #2 / 10 sztuk

Tyle lat i zrobic taka głupotę. :roll:

:???:

:neutral::oops::mad::cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Okazyjnie zakupiłem sporo sprzętu:

2x Mistrall X-treme Feeder 3,9/120g + 2x Jaxon Victus FDV200, 2x Konger fishing Patrol TeleStrong 3,9/100 + 2x Cupido Mobiki 403, Shimano Catana 2500RB, Dragon Thytan RD520i, 2x Konger Torix 420RD, Bat Kongera 6m, Shimano Nexave CX 270ML 7-21g(górny blank połamany), Cupido Kandaru Jigger 2,7/2-8g, Mikado Sensei Feeling 270/up to 15g, do tego wodery, od [...] przynet, koszyki, splawiki, itp, 3x krzeselko, siatka, cydzyk, 2x torby transportowe na kije, podporki do feederow, kamizelka

Sporo tego prawie do samochodu nie weszło ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.